Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SULOLLARI All 24,258,519.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Librazhd (0821) SULOLLARI Librazhd 94,320 2014-04-09 2014-04-09 9810130762014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre SPITALI LIBRAZHD,F.V KONDICIONERE SIPAS FATURES NR 74 DATE 12.02.2014,ME XHIRIM NE LLOGARI.
  Kuvendi Popullor (3535) SULOLLARI Tirane 110,808 2014-04-08 2014-04-09 28110020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Kuvendi bl.kondicioner Up.60 dt.13.12.2013 pv dt.20.12.2013 fat 15 dt.24.12.2013 seria 11227365 fjh.15.01.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 71,705 2014-04-08 2014-04-08 5110160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Qendra e Formimit Policor mirmbajtje kont shtese 59/1 13.01.2014 fat 85 28.03.2014
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) SULOLLARI Tirane 106,800 2014-04-07 2014-04-08 5510890012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave K.M.DH. PERSONALE . lik cmontim montim kondisioner up.11,11.3.2014,ftes oferte ,f84,17.3.2014,kon.490/2,13.3.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 58,188 2014-04-04 2014-04-07 11710140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve Ministria e Drejtesise Bl. Kondicioner, up.nr 54/1 dt.25.01.2014 ft. oferte 25.01.2014 publikim app dt.28.01.2014 ftsh. nr.69 dt.29.01.2014 seria 11227369 fh.nr.2 dt.29.01.2014
  Bashkia Shkoder (3333) SULOLLARI Shkoder 262,440 2014-03-24 2014-03-25 14021410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 2141001 bashkia shkoder ft 11227356 dt 17.12.2013
  Bashkia Pogradec (1529) SULOLLARI Pogradec 100,000 2014-03-21 2014-03-24 2921360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT= 63 DT 04.11.2013
  Biblioteka kombetare (3535) SULOLLARI Tirane 23,640 2014-03-21 2014-03-21 4310120252014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1012025 BIBLIOTEKA pagese blerje materiale up 10 dt 28.02.14, ofertat dt 05.03.14, njoftim 05.03.14, ft 82 dt 10.03.14, seri 11227382, fh 9 dt 10.03.14
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) SULOLLARI Durres 152,400 2014-03-19 2014-03-19 48/121070082014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2107008 QEA BLERJE POMPE PER KALDAJEN
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 120,078 2014-03-06 2014-03-06 3210160032014 Unspecified Qendra e Formimit Policor mirmbajtje aparate shtese kont 59/1 13.01.2014 fat 77 28.02.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SULOLLARI Tirane 332,400 2014-02-25 2014-02-26 7110260012014 Unspecified 602 MIN MJEdisit rip,up 8 d 29/1/14,pv 30/1/14,fat 70 d 4/2/14 s 11227370
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 507,780 2014-02-25 2014-02-25 3610111412014 Unspecified Fak.Drejtesise miremb paisje teknike up 67 dt 2.9.13 nj levrim kontr 2224/5 dt 2.10.13 ft 72 dt 8.11.2013 s 11227472 pv md 8.11.2013
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) SULOLLARI Tirane 274,740 2014-02-18 2014-02-18 2110100972014 Unspecified DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft rip kaldaje up dt 28.1.2014, nj fit dt 31.1.2014, seri 11227373 dt 12.2.2014
  Qendra Sociale Multidisiplinare (3535) SULOLLARI Tirane 203,400 2014-02-18 2014-02-18 8 2101163 2014 Unspecified Qend Soc Multidis lik kondicionere urdh prok nr 11 dt 26.11.2013,njoft APP 17.12.2013,fat 94 dt 6.12.2013 seri 11227494,fl hyr nr 14 dt 6.12.2013
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) SULOLLARI Tirane 158,404 2014-02-07 2014-02-10 1210111432014 Unspecified Fak Shk Sociale shp miremb aparat up 67 dt 2.9.13 nj levrim kontr 2224/5 dt 2.10.13 ft 65 dt 26.11.2013 s 11227465
  Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) SULOLLARI Tirane 149,916 2014-02-07 2014-02-10 1110111382014 Unspecified Fak Histori Filologjise miremb paisje teknike up 67 dt 2.9.13 levrim kontr 2224/3 dt 2.10.2013 ft 73 dt 23.11.2013 s 11227473
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) SULOLLARI Tirane 321,557 2014-02-03 2014-02-04 1710111422014 Unspecified Fak.Ekonomik shp rip kondic.up 67 dt 8.9.13 ft 78 dt 21.11.2013 s 11227478 pv 20.11.2013 njof levrim kontr 2.10.13
  Universiteti i Tiranes (3535) SULOLLARI Tirane 485,916 2014-01-31 2014-01-31 1710110392014 Unspecified UT Rektorati sherb miremb. paisjesh up 67 dt 2.9.13 nj z kontr 2.10.13 kontr 2.10.13 ft 80 dt 14.11.2013 s 11227480 sit 14.11.13pv 12.11.13 ft 68 dt 7.11.13 s 11227468 pv 5.11.2013 buletin APP 30.9.13
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) SULOLLARI Tirane 150,131 2014-01-29 2014-01-30 1310111372014 Unspecified Fak Gjuh.Huaja rip sherb kondic. up 67 dt 2.9.13 nj fit 26.9.13 kontr 2.10.13 nj klevrim kontr 2.10.13 ft 71 dt 8.11.2013 s 11227471 pv md 8.11.2013
  Reparti Ushtarak Nr.6660 Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 65,640 2014-01-20 2014-01-20 810170852014 Unspecified 602-REP 6004 montim,up nr 58 dt 28.12.2013,pv dt 30.12.2013,fat nr 16 dt 31.12.2013,seri 11227366