Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SULOLLARI All 24,258,519.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Rrethinat E Shkodres (3333) SULOLLARI Shkoder 119,760 2014-08-21 2014-08-22 13627690012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve KOMUNA RRETHINA FAT. 11227321 DT. 14.07.2014
  Mini Bashkia 7 (3535) SULOLLARI Tirane 185,160 2014-08-18 2014-08-19 11521011442014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min Bashk Nr 7 Bl kondicioner up 9 dt 14.10.2013 fo 14.10.2013 njoft fit 01.11.2013 fat 61 dt 01.11.2013 fh 16 dt 01.11.2013
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,520 2014-08-08 2014-08-11 38610120012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 603 MIN KLUTURES mirembajtje,up nr 16 dt 03.04.2014,ftese per ofete dt 03.04.2014,kontrtae nr 2046 dt 06.05.2014,fat nr 22 dt 14.07.2014,seri 11227322
  Bashkia Pogradec (1529) SULOLLARI Pogradec 142,800 2014-08-08 2014-08-11 10521360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE POGRADEC FAT=11227463 DT 04.11.2013
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SULOLLARI Tirane 1,120,440 2014-08-06 2014-08-07 36910150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve MIN E JASHTME KONDICIONER UP 205 DT 10.06.14 NJOFT FIT 205/1 DT 09.07.14 KONT 205/7 DT 16.07.14 FAT 19 DT 17.07.14 SR 11227319 FH 6 DT 17.07.14
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) SULOLLARI Tirane 42,840 2014-07-31 2014-07-31 23310930052014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 SHGJSH riparime,up nr 28 d t10.07.2014,ftese per oferte dt 11.07.2014,njoftim dt 11.07.2014,fat nr 23 seri 11227323 dt 21.07.2014
  Universiteti Politeknik (3535) SULOLLARI Tirane 774,816 2014-07-29 2014-07-29 109210110402014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK pajisje up 22.5.14 fo 16.6.14 k 30.6.2014 f 10.7.2014 fh 10.7.2014
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SULOLLARI Tirane 163,080 2014-07-23 2014-07-24 20410240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231-Kon.Lart.Shteti kondicioner up 66 dt 23.6.14 ftese oferte ft 15 dt 1.7.14 seri 11227315 nj.fituesi 27.6.14 pv marjes dorezim 1.7.14 fh 22 dt 1.7.14
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,520 2014-07-15 2014-07-15 30910120012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012001, MIN KLUTURES, Mirembajtje kondicioneri U.P.16 dt.03.04.14 ftese per oferte 03.04.14 ft.7 dt.16.06.14 seri 11227307 kont.2046 dt.06.05.14
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,519 2014-07-15 2014-07-15 30810120012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012001, MIN KLUTURES, Mirembajtje kondicionimi U.P.16 dt.03.04.14 njoftim fituesi elektronik ft.100 dt.12.05.14 serial 11227400 kont.2046 dt.06.05.14
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SULOLLARI Tirane 219,840 2014-07-09 2014-07-10 27110130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve Ministria e Shendetsise FV kondicionere, up171 dt.24.04.2014 njof. fit.3312/3 dt.29.05.2014 sig. kont.0012171 dt.03.06.2014 kont.3312/4 dt.04.06.2014 fat.4 dt.09.06.14 seria 11227304 fh.nr.09.06.2014 pv. marrje dorez. 09.06.2014
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) SULOLLARI Tirane 38,399 2014-07-08 2014-07-09 19210120242014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 1012024, TOB Blerje kondicioneri UP 40 dt.12.06.14 ft.per oferte 12.06.2014 ft.12 dt.25.06.2014 seria 11227312 nj.fituesi 24.06.14 fh 78 dt.25.06.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 140,316 2014-07-07 2014-07-08 11510160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese kontrate 2 dt 31.03.14, up 119 dt 20.01.14, situa 1, pv 30.06.14, ft 13 dt 30.06.14 sr 11227313
  Gjykata e larte (3535) SULOLLARI Tirane 70,824 2014-07-04 2014-07-07 18610290412014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Gjykata e Larte , Riparim kondicioner kont. ne vazhdim 25 dt.27.03.14 fat.nr.16 dt.03.07.2014 seria 11227316 fh.nr. 78 dt.03.07.2014
  Gjykata e larte (3535) SULOLLARI Tirane 199,788 2014-06-23 2014-06-23 17110290412014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA E LARTE Bl kondicioner up 30 dt 06.06.2014 fo 06.06.2014 fat 10 dt 17.06.2014 fh 64 dt 17.06.2014 rap perf 17.06.2014 amd 17.06.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) SULOLLARI Tirane 351,600 2014-06-12 2014-06-13 14510110392014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes UT Rektorati mirembajtje pajisjesh up 38 dt 13.05.2014 ft oferte nj, fit 13.05.2014 fat 1 dt 21.05.2014 fh 29 dt 21.05.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 182,614 2014-06-09 2014-06-10 9510160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Qendra e Formimit Policor miremb kontr 2 dt 31.03.14, up 119 dt 20.01.14, pv 30.05.14, ft 2 dt 30.05.14, seri 11227302
  Zyra e Punes Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 20,880 2014-05-29 2014-05-29 11510250352014 Sherbime te tjera ZYRA E PUNES. lik ft sherbime te ndryshme up dt 21.4.2014, nj fit dt 22.4.2014, seri 11227393 dt 24.4.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 215,227 2014-05-21 2014-05-22 67710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje,kontr vazh 1573/1 d 4/4/12,fat 75 d 31/12/12 s 88652075
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 213,600 2014-05-21 2014-05-22 69110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 rip mirmbajtje,up 76 d 3/7/13,pv 5/7/13,fat 42 d 31/7/13 s 08971742,sit 31/7/13