Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SULOLLARI All 24,258,519.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) SULOLLARI Tirane 77,652 2014-12-17 2014-12-19 237101114020141 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602 Fak Shk Natyres mirembajtje,kontrate nr 1743/3 dt 01.08.2014 ne vazhdim,fat nr 15 d t27.11.2014,seri 11227415
  Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) SULOLLARI Tirane 183,756 2014-12-18 2014-12-19 27610111382014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Fak Histori Filologjise MIREMBAJTJE KONTRATE 1743/3 DT 1.08.2014 FAT 50 DT 16.12.2014 SERI 11227450
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SULOLLARI Tirane 62,880 2014-12-16 2014-12-17 62410150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME Pritje Up.52 dt. 18.11.2014 fto 52/1 dt. 18.11.2014 fat.32(11227432) dt. 02.12.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,520 2014-12-15 2014-12-15 81410120012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012001, MIN KLUTURES, Mirembajtje kondicionimi UP 16 dt.03.04.14 ftese oferte 03.04.14 nj.fituesi ft.43 dt.11.12.14 seri 11227443 kont.2046 dt.06.05.14
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) SULOLLARI Tirane 67,800 2014-12-10 2014-12-11 12410940262014 Sherbime te tjera AQTN riparim kondicioner up 22 03.12.2014 ftese 04.12.2014 njoft 04.12.2014 fat 36 s 11227436
  Universiteti i Tiranes (3535) SULOLLARI Tirane 14,664 2014-12-10 2014-12-11 33810110392014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes UT Rektorati sherb miremb. paisjesh UP 46 DT 17.06.2014 KONTRATE 1743/3 DT 1.08.2014 FAT 22 DT 25.11.2014 SERI 11227422 ST 25.11.2014
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) SULOLLARI Vlore 76,764 2014-12-10 2014-12-11 31910111362014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala UNIVERSITETI KODI 1011136 KTHIM 5% GARANCI BLERJE DHE MONTIM KONDICIONERESH
  Mini Bashkia 8 (3535) SULOLLARI Tirane 38,040 2014-12-09 2014-12-10 19721011372014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Bashk Nr 8 Mirembajtje kondiconimi kont. ne vazhdim nr.1046 dt.22.10.2014 fat.28 dt.27.11.2014 seria 11227428
  Spitali Lushnje (0922) SULOLLARI Lushnje 20,280 2014-12-09 2014-12-10 54010130222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BLERJE TAPA PER KALORIFERE SIPAS FATURES NENTOR 2014 PER KONTRATEN NR.471 DATE 07.06.2014
  Gjykata e rrethit Kruje (0716) SULOLLARI Kruje 154,440 2014-12-09 2014-12-10 18610290242014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve sa lik fat nr 35 dt 3.12.2014 nga gjykata kruje
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) SULOLLARI Tirane 10,740 2014-12-05 2014-12-09 22310250972014 Sherbime te tjera 602 SHERB SOC SHTET pages vleresim difekti kalda kondicioner,UP 51 dt 25.11.14,Fte ofert dt 25.11.14,Fat 34 dt 1.12.14,seri 11227434,Vlersim perf 27.11.14
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane SULOLLARI Tirane 42,480 2014-12-03 2014-12-05 11810290432014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Gjykata Ad Apelit Tirane Lik kondicionere up 918 dt 26.11.2014 njoft fit 01.12.2014 fat 11227433 dt 02.12.2014 fh 29 dt 02.12.2014 pv 01.12.2014 amd 01.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 649,915 2014-12-04 2014-12-05 288010130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT riparim sistem ngrohje KONT NE VAZHD 1766/18 DT 25.07.14 FAT 6 SR 11227406+ DT 31.10.14 SIT 2 DT 1-31.10.14 PVMD 31.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 198,000 2014-12-04 2014-12-05 281810130492014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QSUT DP RIAPRIM MIR KOND UP 76 DT 03.07.13 KO 1711/17 DT 13.04.12 FH 32 DT 24.09.13 FAT 42 SR 08971742 DT 31.07.13 SIT 31.07.13 PVMD 31.07.13
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 4,800 2014-12-03 2014-12-04 32010100402014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1010040 DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip sist kond kv dt 5.6.2014, seri 11227421 dt 24.11.2014
  Spitali Elbasan (0808) SULOLLARI Elbasan 62,160 2014-11-25 2014-11-26 61610130162014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve Spitali Civil Elbasan Kondicionere
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 172,440 2014-11-24 2014-11-25 43810130482014 Sherbime te tjera ISHP riparime,up nr 43 dt 10.10.2014,ftese per oferte dt 20.10.2014,vleresi perfu dt 22.10.2014,fat nr 4 d t27.10.2014,seri 11227404,fh nr 132 dt 27.10.2014
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SULOLLARI Tirane 1,438,320 2014-11-24 2014-11-24 36410050012014 Sherbim per ngrohje Min Bujqesise sherbime ,pjese kemb. per sist, ngohje-ftohje ,u.p. nr 242 dt 21.05.14, nj.fit 5393 dt 18.7.14, kontr. vazhdim nr 5388/1 dt 30.7.14,urdher 377 dt 4.8.14, situaci.marje dorrez.nr 3 fat nr 19 dt 20.11.14,seri 11227419
  Gjykata e larte (3535) SULOLLARI Tirane 31,908 2014-11-20 2014-11-21 32910290412014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Gjykata e Larte Shp riparim kondicioneri kontr vazhd 25 dt 27.03.2014 fat 9 dt 19.11.2014 seri 11227409 fh 116 dt 19.11.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,520 2014-11-19 2014-11-19 67810120012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012001, MIN KLUTURES, Mirembajtje kondicionimi UP 16 dt.03.04.14 ftese oferte 03.04.14 nj.fituesi ft.12 dt.17.11.14 seri 11227412 kont.2046 dt.06.05.14