Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SULOLLARI All 24,258,519.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 834,066 2014-05-21 2014-05-21 67810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje impianti,kontr 1711/7 d 13/4/12,fat 66 d 10/9/12 s 88652066,sit 5/9/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 477,480 2014-05-21 2014-05-21 67210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 riparim,up 164 d 14/12/12,pv 14/12/12,fat 79 d 31/12/12 s 88652079,sit 31/12/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 521,393 2014-05-21 2014-05-21 68210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje,kontr 1210/3 d 1/3/13,fat 99 d 2/5/13 s 88652099,sit 16/3/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 207,737 2014-05-21 2014-05-21 67610130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje,kontr 1573/1 d 4/4/12.fat 62 d 3/8/12 s 88652062
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 100,800 2014-05-21 2014-05-21 67510130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje,kontr 2430/1 d 6/6/11,fat 22 d 16/12/11 s 88652022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 67,200 2014-05-21 2014-05-21 68410130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje impianti,up 24 d 28/3/11,pv 6/4/11,fat 98 d 7/9/11 s 88652098
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 913,367 2014-05-21 2014-05-21 68010130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje impianti,kontr 1711/7 d 13/4/12,fat 63 d 4/8/12 s 88652063,sit 3/8/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 456,000 2014-05-21 2014-05-21 67410130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 instalim,up 76 d 2/7/12,pv 15/7/12,fat 48 d 20/7/12 s 88652048,sit 20/7/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 478,001 2014-05-21 2014-05-21 67310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 instalim,up 85 d 18/7/12,pv 24/7/12,fat 25 d 25/7/12 s 88652059,sit 25/7/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 860,167 2014-05-21 2014-05-21 67910130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje impianti,kontr 1711/7 d 13/4/12,fat 37 d 24/5/12 s 8865203,sit 24/5/12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 109,200 2014-05-21 2014-05-21 68310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje impianti,up 24 d 28/3/11,pv 6/4/11,fat 28 d 31/12/11 s 88652028
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 86,400 2014-05-21 2014-05-21 68110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 mirmbajtje,kontr 1209/3 d 1/3/13,fat 56 d 14/5/13 s 08971756,sit 31/3/13
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) SULOLLARI Tirane 14,460 2014-05-19 2014-05-20 8510100972014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJT PAR PASTR PARAVE. lik diference ft seri 11227373 dt 12.2.2014
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) SULOLLARI Tirane 251,880 2014-05-19 2014-05-20 31 21011622014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Shtepia Perbashket lik kondicionere ,urdh prok nr 95/1 dt 22.07.2013,proc verb dt 01.08.2013,kontr 102/1 dt 13.08.2013,fat 09928282 dt 14.08.2013,fl hyr nr 4 dt 14.08.2013
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SULOLLARI Tirane 202,800 2014-05-12 2014-05-12 13610730012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre KQZ Pajisje zyre up 10 dt 30.01.2014 ftese of 30.01.2014 njoft fit 06.02.2014 fat 71 dt 06.02.2014 fh 8 dt 10.02.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 183,460 2014-05-08 2014-05-09 6710160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Qendra e Formimit Policor shpenz per mirembajtjen e aparateve,UP Nr 119 dt 20.01.14,Situacion pjesor nr 1,PV pranimi 30.04.14,Fat nr 97 dt 30.04.14 sr 11227397,kont nr 2 dt 31.03.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) SULOLLARI Tirane 119,879 2014-04-24 2014-04-24 4110111402014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Fak Shk Natyres .miremb .paisjesh nj kontr 2224/5 dt 2.10.2014 ft 79 dt 14.11.2013 s 11227479 sit 30.10.13 up 67 dt 2.9.2013 njf 26.9.2013
  Gjykata e larte (3535) SULOLLARI Tirane 64,428 2014-04-17 2014-04-18 9210290412014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Gjykata e Larte mirmb kondicioneri up nr.16 dt.27.03.14 kontrate nr.25 dt.27.03.14dok.elekt.dt.20.03.2014 ft.nr.90 dt.16.04.14 seria 11227390 rap perf dt.27.03.14
  Sp. Kucove (0217) SULOLLARI Kuçove 165,480 2014-04-16 2014-04-17 11910130742014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve shpenzime per paisje spitali kucove kod.1013074 fat.1122381
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) SULOLLARI Tirane 58,800 2014-04-11 2014-04-11 6810890012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave K.M.DH. PERSONALE . lik ft montim cmontim kond up dt 19.3.2014, nj fit dt 20.3.2014, seri 11227386 dt 26.3.2014, kontr dt 24.3.2014