Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SULOLLARI All 24,258,519.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 201,718 2014-12-30 2014-12-31 70810140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE punime sist ngrohjes qendrore te godine,kont vazhdim nr 333/4 dt 07.08.2014 fat nr 5,9 dt 22.12.2014 sr 17932705
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SULOLLARI Tirane 28,680 2014-12-29 2014-12-30 33410940162014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave AKPT pajisje mirembajtje,up nr 1801 dt 11.12.2014,ftese per oferte dt 11.12.2014,njoftim fit dt 24.12.2014,fat nr seri 17932707 dt 26.12.2014
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) SULOLLARI Tirane 82,440 2014-12-29 2014-12-30 14610251132014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes qendra komb viktimave dhunes shpenzime per mirembajtjen e aparateve,pajisjeve teknike,kerkese 6.11.14,up 528 dt 6.11.14,ft ofert 529 dt 6.11.14,fat 10 seri 11227410 dt 12.11.14,fh 124 dt 12.11.14
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) SULOLLARI Tirane 68,760 2014-12-29 2014-12-30 9521018142014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Shkolla L. Gurakuq RIAPRIM KALDAJE UP 53 DT 17.11.14 PV 24.11.14 FAT 20 DT 26.11.14 SR 11227420
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) SULOLLARI Tirane 66,744 2014-12-29 2014-12-30 23010111422014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Fak.Ekonomik SHERB. KOND. KONTRATE 1743/3 DT 1.08.2014 FAT 45 DT 15.12.2014 SERI 11227445PV 20.10.2014
  Kuvendi Popullor (3535) SULOLLARI Tirane 5,832 2014-12-29 2014-12-29 103210020012014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kuvendi Pagese 5% kondicioner ajri,PV 23.12.14 kerkese 4093 dt 22.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 539,899 2014-12-23 2014-12-26 343810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT rip, kon vazh 1766/18 d 25/7/14,fat 29 d 30/11/14 s 11227429,sit 3
  Shtepia Botuese e Teksteve Mesimore (3535) SULOLLARI Tirane 43,608 2014-12-24 2014-12-26 12710110502014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHTEPIA BOTUESE E TEKSTEVE MESIMORE sh up 6.12.2014 fo 20.12.2014 fat 24.12.2014
  ALUIZNI-Tirana (2) SULOLLARI Tirane 191,400 2014-12-19 2014-12-23 6810940272014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre ALUIZNI TIRANA 2 orendi zyre up 49 10.12.2014 fat 11227442 fh 14 12.12.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 19,018 2014-12-19 2014-12-23 26510160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese miremb aparatesh teknike, kontr 2 dt 31.3.14, up 119 dt 20.1.14, pvpmsh 30.9.14, ft 47 dt 15.12.14 sr 11227447
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) SULOLLARI Tirane 52,500 2014-12-19 2014-12-23 26510111372014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Fak Gjuh.Huaja MIREMBAJTJE KONTRASTE 1743/3 DT 22.07.2014 FAT 45 DT 15.12.2014 SERI 11227446
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 38,700 2014-12-19 2014-12-23 64910140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE punime sistemi i ngrohjes qendrore,up nr 333 dt 18.06.2014 njof fit 15.07.2014,kont nr 333/4 dt 07.08.2014 fat nr 31 dt 19.11.2014 sr 11227431,pv dt 01.12.2014
  ALUIZNI-Tirana (3) SULOLLARI Tirane 162,240 2014-12-19 2014-12-23 13910940282014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Aluizni Tirana 3 paisje zyre up 19 pv 16.12.14 fat 01 s 17932101 fh 21 17.12.14
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SULOLLARI Tirane 40,680 2014-12-19 2014-12-23 29610940162014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre AKPT kondicioner up ftese per oferte njoft fat 11227437 fh 43 05.12.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) SULOLLARI Tirane 25,380 2014-12-19 2014-12-23 25310111402014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Fak Shk Natyres MIREMBAJTJE PAJISJE KONTRATE 1743/3 DT 1.08.2014 FAT 48 DT 15.12.2014 SERI 11227448
  Garda e Republike Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 11,844 2014-12-22 2014-12-23 74810160042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016004 Garda e Republikes pagese montim kondicioner, up 2503/40 dt 25.11.14 ftesa 25.11.14 fitues 27.11.14, ft 26 dt 30.11.14 seri 11227426
  Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 17,640 2014-12-22 2014-12-23 21910050352014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DRBBUMK riparim kondicionere,U.P. NR 28 DT 09.12.14,F.OFT. DT 10.12..14, P.V.1 DT 11.12..14,FAT NR 44 DT 12..12.14, SERI 11227444
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) SULOLLARI Elbasan 282,960 2014-12-19 2014-12-22 17510940052014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve BLERJE E INST.KONDICIONERE ALUIZNI
  Mini Bashkia 8 (3535) SULOLLARI Tirane 39,840 2014-12-18 2014-12-19 21321011372014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Bashk Nr 8 mirembajtje kondicionimi kont ne vazhdim nr.1046 dt.22.10.2014 fat.49 dt.15.12.2014 seria 11227449
  Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) SULOLLARI Tirane 9,588 2014-12-18 2014-12-19 10610870072014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 600 AUT KOMB CERT ELEKTRONIK shp.up 19.11.14 fo 19.11.14 fat 27.11.2014