Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SULOLLARI All 24,258,519.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 8 (3535) SULOLLARI Tirane 35,520 2014-11-17 2014-11-18 17921011372014 Sherbime te tjera Min Bashk Nr 8 Mirembajtje kondicionimi ,njof. fit.app15.10.2014 kont ne vazhdim 1046 dt.22.10.2014 up. nr 77 dt.09.10.2014 pv. dt.15.10.2014 fat.5 dt.27.10.2014 seria 11227405
  Bashkia Pogradec (1529) SULOLLARI Pogradec 200,000 2014-11-14 2014-11-17 18121360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=11227463 DT 04.11.2013 LIK PER DIFERENCE FATURE
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 32,040 2014-11-13 2014-11-14 23610160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese miremb aparatesh teknike, kontr 2 dt 31.3.14, up 119 dt 20.1.14, pvpmsh 30.9.14, ft 43 dt 09.10 sr 11227343.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) SULOLLARI Tirane 667,056 2014-11-07 2014-11-10 18310111412014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Fak.Drejtesise MIREMBAJTJE PAJISJE UP 46 DT 17.06.2014 NJ. ZBAT. KONTRATE 1743/6 DT 1.09.2014 FAT 49 DT 27.10.2014 SERI 112273449 PV DOREZ. 27.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI Tirane 718,898 2014-11-06 2014-11-07 240810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT riparim sistem ngrohje Up.1766 dt. 07.04.2014 rappermb.1766/16 dt. 22.07.2014 njft.1766/17 dt.22.07.2014 kontr.1766/18 dt. 25.07.2014 fat.39(11227339) dt. 03.09.2014 situacion 1-31.08.2014 pvmd 31.08.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 78,600 2014-11-04 2014-11-05 27910100402014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1010040 DREJT RAJONALE TAT TIRANE.lik ft rip sist kond e asp kv dt 5.6.2014, seri 11227334 dt 4.9.2014
  Gjykata e rrethit Berat (0202) SULOLLARI Berat 179,280 2014-10-29 2014-10-30 16810290122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Gjykata Berat per Sulollarin blerje paisje 1029012
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) SULOLLARI Kavaje 57,000 2014-10-23 2014-10-24 12810290212014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave GJYKATA LIKUIDIM MIREMBAJTJE PAISJE ZYRE FAT 01 DT 20.10.2014 UP 106 DT 13.10.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0202) SULOLLARI Berat 359,160 2014-10-21 2014-10-22 26221020062014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Qendra Kulturore 2102006 likujdim fature 48.dt.17.10.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,520 2014-10-17 2014-10-17 55410120012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1012001, MIN KLUTURES, Mirembajtje kondicionimi UP 16 dt.03.04.14 ftese oferte 03.04.14 nj.fituesi ft.46 dt.15.10.14 seri 11227346 kont.2046 dt.06.05.14
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 244,403 2014-10-13 2014-10-14 21010160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese miremb aparatesh teknike, kontr 2 dt 31.3.14, up 119 dt 20.1.14, pvpmsh 30.9.14, ft 42 dt 30.9.14
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SULOLLARI Tirane 891,539 2014-10-14 2014-10-14 31410050012014 Sherbim per ngrohje Min Bujqesise sherbime ,pjese kemb. per sist, ngohje-ftohje ,u.p. nr 242 dt 21.05.14, nj.fit 5393 dt 18.7.14, kontr. vazhdim nr 5388/1 dt 30.7.14,urdher 377 dt 4.8.14, situaci.marje dorrez.nr 2 fat nr 44 dt 9.10.14,seri 11227344
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,520 2014-10-06 2014-10-06 52110120012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012001, MIN KLUTURES,mirembajtje kondicionimi UP16 dt.03.04.14 ftese oferte 03.04.14 nj.fituesi ft.41 dt.18.09.14seri 11227341 kont.2046 dt06.05.14
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SULOLLARI Tirane 437,280 2014-10-02 2014-10-03 29910050012014 Sherbim per ngrohje Min Bujqesise sherbime ,pjese kemb. per sist, ngohje-ftohje ,u.p. nr 242 dt 21.05.14, nj.fit 5393 dt 18.7.14, kontr.nr 5388/1 dt 30.7.14,urdher 377 dt 4.8.14, situaci.marje dorrez. fat nr 37 dt 9.9.14,seri 11227337
  Universiteti Politeknik (3535) SULOLLARI Tirane 122,400 2014-09-23 2014-09-23 133710110402014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore UNIVERSITETI POLITEKNIK sh pv emergjence 2.9.2014 f 2.9.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 184,108 2014-09-05 2014-09-08 17310160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese miremb kontr 2 dt 31.3.14, up 119 dt 20.01.14, pv 31.8.14, ft 30 dt 31.8.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SULOLLARI Tirane 12,520 2014-09-05 2014-09-05 44210120012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1012001, MIN KLUTURES, Mirembajtje kondicionimi U.P.16 dt.03.04.14 njoftim fituesi elektronik ft.26 dt.18.08.2014 serial 11227326 kont.2046 dt.06.05.14
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SULOLLARI Tirane 240,000 2014-08-27 2014-08-27 36710260012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MIN MJED sh pv 3.6.2014 f 3.6.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 118,860 2014-08-22 2014-08-25 50410160042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Garda e Republikes riparim kondicioneri up 1031/9 dt 5.5.14kontr. 16 dt 17.06.14, ft 24 dt 21.7.14, seri 11227324 nj.fituesi 1257/12 dt 4.6.14
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI Tirane 183,781 2014-08-22 2014-08-25 14410160032014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 602 Qendra e Formimit Policor mirembajtje,kontrate nr 2 d t31.03.2014 ne vazhdim,fat nr 25 d t31.07.2014,seri 11227325