Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) All All 9,444,811.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 83,227 2014-05-16 2014-05-16 29.10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shoq punedhenes prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 9,433 2014-05-16 2014-05-16 30.10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 454,629 2014-05-07 2014-05-07 2610940142014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094014 paga neto prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,004 2014-05-07 2014-05-07 2710940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 posta prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 39,000 2014-05-07 2014-05-07 2810940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014 djeta prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,098 2014-04-16 2014-04-17 2210940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 31,764 2014-04-16 2014-04-17 2310940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 tatim page punemarres mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 45,252 2014-04-16 2014-04-17 2110940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 sig shoq punemarres mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,098 2014-04-16 2014-04-17 22 10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 33,500 2014-04-17 2014-04-17 2510940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014 djeta personeli
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 4,641 2014-04-17 2014-04-17 2410940142014 Sherbime telefonike ALUIZNI 1094014 telefon mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 71,452 2014-04-16 2014-04-17 21 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shoq punedhenes mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 391,226 2014-04-04 2014-04-04 1710940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 paga neto mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 10,234 2014-04-04 2014-04-04 2010940142014 Elektricitet 1094014 ALUIZNI 1094014 energji c44857 Mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 6,120 2014-04-04 2014-04-04 1910940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 posta Mars 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 4,887 2014-04-04 2014-04-04 1810940142014 Sherbime telefonike ALUIZNI 1094014 telefon shkurt 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,098 2014-03-18 2014-03-18 16 10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 sig shend. punedhenes shkurt 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 31,764 2014-03-18 2014-03-18 1510940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 tatim page shkurt 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 45,252 2014-03-18 2014-03-18 1410940142014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094014 sig shoq. punemarres shkurt 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,098 2014-03-18 2014-03-18 1610940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 sig shend. punemarres shkurt 2014