Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) All All 9,444,811.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 71,452 2014-03-18 2014-03-18 14 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shoq. punedhenes shkurt 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 391,226 2014-03-05 2014-03-06 1210940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 paga neto shkurt 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 38,100 2014-03-05 2014-03-06 1310940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 djeta shkurt 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,156 2014-02-18 2014-02-19 0710940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 18,000 2014-02-18 2014-02-19 0910940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 pastrim zyrash dhjetor -janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 10,042 2014-02-18 2014-02-19 1010940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 telefon dhjetor2013 -janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 504 2014-02-18 2014-02-19 1110940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 posta dhjetor2013
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,157 2014-02-18 2014-02-19 07.10940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 35,071 2014-02-18 2014-02-19 0810940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 tatim page janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 71,967 2014-02-18 2014-02-18 06.10940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shoq punedhenes janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 45,580 2014-02-18 2014-02-18 0610940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shoq punemarres janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 390,973 2014-02-05 2014-02-05 5.10940142014 Unspecified aluizni 1094014 paga neto janar 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 68,924 2014-01-15 2014-01-16 02.10940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shoq punedhenes dhjetor 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 43,652 2014-01-15 2014-01-16 0210940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shoq punemarres dhjetor 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,812 2014-01-15 2014-01-16 03.10940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes dhjetor 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,811 2014-01-15 2014-01-16 0310940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres dhjetor 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 45,694 2014-01-15 2014-01-16 0410940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes dhjetor 2013
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 362,331 2014-01-10 2014-01-10 0110940142014 Unspecified ALUIZNI 1094014 PAGA NETO DHJETOR 2013