Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) All All 9,444,811.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) VODAFONE ALBANIA Diber 11,429 2014-11-24 2014-11-24 9610940142014 Paga baze
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 58,444 2014-11-14 2014-11-17 9510940142014 Elektricitet 1094014 ALUIZNI 1094014energji c130067044857
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,005 2014-11-14 2014-11-17 9410940142014 Sherbime telefonike ALUIZNI 1094014telefon gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 10,773 2014-11-14 2014-11-14 8810940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 sig shEND. puneMARRES tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 60,208 2014-11-14 2014-11-14 8610940142014 Sherbime te tjera ALUIZNI 1094014 sig shoq. punemarres tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 10,774 2014-11-14 2014-11-14 88 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shEND. punedhenes tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 40,526 2014-11-14 2014-11-14 8710940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 tatim page tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 95,060 2014-11-14 2014-11-14 861 0940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shoq. punedhenes tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 3,700 2014-11-10 2014-11-10 9210940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014 DJETA TETOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 24,500 2014-11-10 2014-11-10 9110940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014 DJETA TETOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 43,700 2014-11-10 2014-11-10 9310940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014 DJETA TETOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 14,976 2014-11-06 2014-11-07 9010940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 lik posta tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) VODAFONE ALBANIA Diber 3,370 2014-11-06 2014-11-07 8910940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 lik vodafon shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 68,879 2014-11-05 2014-11-05 8410940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe ALUIZNI lik paga e shtesa tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 416,267 2014-11-05 2014-11-05 8310940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI lik paga e shtesa tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 32,515 2014-11-05 2014-11-05 8510940142014 Shtese page per vjetersi ne pune ALIIZNI lik paga e shtesa tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,000 2014-10-20 2014-10-21 8210940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 TELEFON SHTATOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,139 2014-10-17 2014-10-20 8010940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 28,111 2014-10-17 2014-10-20 7910940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 TATIM PAGE PUNEMARRES SHTATOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 45,483 2014-10-17 2014-10-20 7810940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 sig shoq punemarres shtator 2014