Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) All All 9,444,811.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,515 2014-07-15 2014-07-16 46 10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,515 2014-07-15 2014-07-16 4610940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 24,461 2014-07-15 2014-07-16 4510940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 tatim page qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 70,225 2014-07-14 2014-07-14 04810940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe ALUIZNI 1094014 paga neto qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 346,622 2014-07-14 2014-07-14 4310940142014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094014 paga neto qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 200,000 2014-06-13 2014-06-19 4210940142014 Rimbursim i Bonove te Privatizimit per legalizimin e objekteve informale, Te Dala ALUIZNI 1094014Rim. nga pagesa me bono privatizimi per legalizimin e objekteve informale
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 38,069 2014-06-18 2014-06-18 3910940142014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094014 tatim page maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 83,227 2014-06-18 2014-06-18 37 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shoq punedhenes maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 52,710 2014-06-18 2014-06-18 3710940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe ALUIZNI 1094014 sig shoq punemarres maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 9,433 2014-06-18 2014-06-18 38 10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 9,432 2014-06-18 2014-06-18 3810940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 9,500 2014-06-11 2014-06-11 4010940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014 djeta maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 15,955 2014-06-11 2014-06-11 4110940142014 Elektricitet 1094014 ALUIZNI 1094014 energji c44857maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 454,629 2014-06-04 2014-06-04 3410940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 paga neto maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 5,526 2014-06-04 2014-06-04 3310940142014 Elektricitet 1094014 ALUIZNI 1094014 energji c 44857 prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,874 2014-06-04 2014-06-04 3610940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 postaprill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 8,441 2014-06-04 2014-06-04 3210940142014 Sherbime telefonike ALUIZNI 1094014 telefon prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 52,710 2014-05-16 2014-05-16 2910940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 sig shoq punemarres prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 9,432 2014-05-16 2014-05-16 3010940142014 Shtese page per vjetersi ne pune ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 38,069 2014-05-16 2014-05-16 3110940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 tatim page prill 2014