Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) All All 9,444,811.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 7,400 2014-08-15 2014-08-15 6310940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI lik djeta korrik 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 5,606 2014-08-13 2014-08-13 6210940142014 Sherbime telefonike ALUIZNI lik fat telefoni nr 718280547
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,562 2014-08-08 2014-08-08 5710940142014 Shtese page per funksionin aluizni lik sig shendets pune marresi korrik 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 42,258 2014-08-08 2014-08-08 5510940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe aALUIZNI LIKKONTRIBUTE SHOERORE PUNE MARRESI KORRIK 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,562 2014-08-08 2014-08-08 57.10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore aluizni lik sig shendet pune dhenesi korrik 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 66,721 2014-08-08 2014-08-08 55 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI lik kontribute sig shoq pune dhenesi korrik 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 27,665 2014-08-08 2014-08-08 5610940142014 Paga baze ALUIZNI lik tatime paga korrik 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 297,094 2014-08-06 2014-08-07 5310940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 LIK PAGASH NETO KORRIK 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 36,800 2014-08-07 2014-08-07 6110940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI1094014 lik djeta korrik 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 26,800 2014-08-06 2014-08-07 5810940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1091014 DJETA SIPAS LISTE
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 69,977 2014-08-06 2014-08-06 5410940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe ALUIZNI 1094014 LIK PAGA E SHTESA KORRIK 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) VODAFONE ALBANIA Diber 248 2014-08-06 2014-08-06 5910940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 LIK FAT MAJ QERSHOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 5,496 2014-08-06 2014-08-06 6010940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 FAT NR 390DT 31.07.14
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 4,816 2014-07-24 2014-07-24 5210940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 telefon maj 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 26,800 2014-07-17 2014-07-18 4910940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014djeta qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 3 2014-06-17 2014-07-17 5110940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 dif.sig shoq punedhenes qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 5,724 2014-07-17 2014-07-17 5010940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 telefon qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 18,432 2014-07-17 2014-07-17 4710940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 posta qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 41,996 2014-07-15 2014-07-16 4410940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 sig shOQ punemarres qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 66,312 2014-07-15 2014-07-16 44 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shOQ punedhenes qershor 2014