Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) All All 9,444,811.00 138 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 8,139 2014-10-17 2014-10-20 80 10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 71,812 2014-10-17 2014-10-20 78 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shoq punedhenes shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,680 2014-10-07 2014-10-07 8110940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014 POSTA SHTATOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 32,515 2014-10-06 2014-10-06 7710940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 paga shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 69,985 2014-10-06 2014-10-06 7610940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 paga shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 293,074 2014-10-06 2014-10-06 7510940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 paga shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) VODAFONE ALBANIA Diber 1,440 2014-09-24 2014-09-24 7310940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 VODAFON GUSHT 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 14,100 2014-09-24 2014-09-24 7410940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014 DJETA SHTATOR 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,000 2014-09-24 2014-09-24 7210940142014 Sherbime telefonike ALUIZNI 1094014 TELEFON GUSHT 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 42,584 2014-09-16 2014-09-17 6910940142014 Shtese page per funksionin ALUIZNI 1094014 sig shOQ punemarres gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,620 2014-09-16 2014-09-17 7110940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 sig shend punemarres gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 7,620 2014-09-16 2014-09-17 71 10940142014 Kontribute per sigurime shendetesore ALUIZNI 1094014 sig shend punedhenes gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 28,111 2014-09-16 2014-09-17 7010940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 tatim page gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 67,235 2014-09-16 2014-09-17 69 10940142014 Kontribute per sigurime shoqerore ALUIZNI 1094014 sig shoq punedhenes gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 116,327 2014-09-10 2014-09-10 7210940142014 Te tjera transferta tek individet ALUIZNI 1094014 pushime vjetore sipas borderos
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,296 2014-09-02 2014-09-03 6610940142014 Posta dhe sherbimi korrier ALUIZNI 1094014posta gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 299,655 2014-09-02 2014-09-03 6710940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe ALUIZNI 1094014paga neto gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) ALPHA BANK -- ALBANIA Diber 6,200 2014-09-02 2014-09-03 6510940142014 Udhetim i brendshem ALUIZNI 1094014djeta gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 69,985 2014-09-02 2014-09-03 6810940142014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe ALUIZNI 1094014paga neto gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Diber (0606) VODAFONE ALBANIA Diber 279 2014-08-25 2014-08-25 6410940142014 Paga baze ALUIZNI 1094014 VODAFON MUAJ KORRIK 2014