Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 2,027,283,466.00 142 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,777,217 2020-08-13 2020-08-14 152810130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-shpenzime mirembajtje objekt nderti sipas up nr 1906 dt 21.5.20.njoft fit 1906/5 dt 5.6.20.kont nr 1906/6 dt 12.6.20.fat nr 701 seri 56767701 dt 10.08.20.sit nr 2 dt 10.8.20
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 8,360,000 2020-08-04 2020-08-05 41510060012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) mie pagese pjesore aplikimi i teknikes me te fundit te eficences up nr 2241 dt 28/2/2020 ftese 2241/2 dt 28/2/20fituesi 2241/4 dt 30/3/20 kontrate 2241/5 dt 10/4/20 fat nr 291(51805291) dt 30.4.2020 situacion nr 1 30/4/20 proces verb 29/7
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & T Tirane 6,912,847 2020-07-28 2020-07-29 28210170372020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile Reparti 3001 2020 shp per rritjen e AAM, ndertime te mbrojtjes civile, radare, sipas kon ne vazhdim nr 517, dt 29.07.2020, ft nr 664, dt 30.06.2020, seri 56767664, sit pjesor 2, dt 30.06.2020, 466-garanci 363.834 leke
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 24,269,221 2020-07-16 2020-07-17 49610170512020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051 reparti 4001 , ndertim objekt ushtarak, vazhdim kont.503(e klasifikuar) dt 13.12.19, ft 56767661(likujdim pjesore) dt 30.6.20, situacion dt 30.6.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,317,653 2020-07-14 2020-07-15 135010130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-shpenzime mirembajtje objekt nderti sipas up nr 1906 dt 21.5.20.njoft fit 1906/5 dt 5.6.20.kont nr 1906/6 dt 12.6.20.fat nr 662 seri 56767662 dt 30.6.20.sit nr 1 dt 30.6.20
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 33,278,929 2020-06-18 2020-07-01 40810170512020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051 reparti 4001 , ndertim objekt ushtarak, UMM 54 dt 22.11.19, UMM 6.12.19 lidhje zbat.kontrate, nj.fitues 1192/5 dt 6.12.19, kont.503(e klasifikuar) dt 13.12.19, ft 56767558 dt 30.5.20, situacion dt 30.5.20
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 5,239,533 2020-05-20 2020-05-21 9910160562020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2020 (sipas tabeles se miratuar), mirembajtje pajisje pol.shkenc.sipas kon ne vazhdim nr 7/4, dt 17.04.2019, ft nr 289, dt 17.04.2020, seri 51805289, rap pran 21.04.2020, urdh 117, dt 10.04.20, sit perf 3, dt 17.04.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 2,954,627 2020-05-15 2020-05-18 86810130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 1013049-QSUT 2020-602-mirembajtje objekteve ndertimore, sipas kon ne vazhdim nr 94/3, dt 07.01.2020, ft nr 293, dt 0305.2020, seri 51805293, sit 4, periudhe 01.04.20-03.05.20, pv dt 03.05.20
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 1,874,925 2020-04-21 2020-04-22 6610160562020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2020 Lik miremb pajisje kontr vazhd 9/4 dt 17.04.2019 fat 51805287 nr 287 dt 08.04.2020 situac 3 dt 08.04.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,275,940 2020-04-15 2020-04-16 63110130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-miremb ob ndertim sipas kon ne vazhdim nr94/3, dt 07.01.2020,.ft nr 555, seri 56767555 dt 31.3.2020, situac 3 dt 31.3.20, pv 31.3.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,651,617 2020-03-17 2020-03-18 46210130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-miremb ob ndertim sipas kon ne vazhdim nr94/3, dt 07.01.2020,.ft nr280, seri 51805280 dt 29.2.2020, pv , dt 29.2.2020
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 1,927,083 2020-02-26 2020-02-27 2510160562020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2020 Lik miremb scanera kontr vazhd 8/4 dt 17.04.2019 fat 51805276 nr 276 dt 17.02.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,456,663 2020-02-21 2020-02-24 24110130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-miremb e objekteve nderimore sipas kont nr 94/3 dt 7.1.20. AUTORIZ NR 50/12 DT 15.4.19.MK 50/11 DT 12.4.19.fat nr 272 seri 51805272 dt 31.1.20.sit janar 20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 444,884 2020-02-07 2020-02-10 6910130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-mirembajtje objekt ndertimore sipas kont ne vazhdim nr 401/11 dt 3.5.2019.fat nr 247seri 51805247 dt 31.12.2019,sit dt 31.12.2019
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & T Tirane 9,065,836 2020-01-21 2020-01-22 88110170372019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile Forcat Ajrore Rep 3001, ndertime infra vendore kont 517 dat 29.7.19 fat 11.12.2019 seri 51805242 sit 11.12.19
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 35,735,241 2020-01-13 2020-01-15 72210050012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Rikonstruktim i Markat se Peshk Vlore, UP 467 dt 19.08.2019,Urdh 468 dt 19.8.19,PV dt 01.11.19,Njo fit 6476/9 dt 25.11.19,Kon 6476/10 d 03.12.19,Sig Ko 0019894 dt 02.12.19,U 653 dt 3.12.19,Sit 1 d 12.12.2019,fat 241 d 11.12.2019
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 5,287,125 2019-12-24 2019-12-27 32910160562019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2019 Lik miremb scaner kontr vazhd 8/4 dt 17.04.2019 fat 518052235 nr 235 dt 10.12.2019 situac 3 dt 10.12.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 914,215 2019-12-24 2019-12-26 319810130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019,602- mirembajtje objekt nderim spitalore , sipas kon ne vazhdim nr 401/11, dt 3.5.2019, ft nr244, dt 23.12.2019, seri 51805244,situac nr 9 dt 23.12.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 17,850,134 2019-12-18 2019-12-19 305910130492019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013049 QSUT 2019 . -231 ndertim i depos se re te barnave ne QSUT sipas kontrates ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.9.2018 ,fat nr 266 seri 51805266 dt 11.12.2019,situacioni nr 15 dt 11.12.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 2,798,576 2019-12-13 2019-12-16 303510130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602 sherb miremb objekt spitalore , sipas kontrates ne vazhdim nr401/11, dt 3.5.2019,. ft nr238, dt 11.12.2019, seri 51805238, situac 8 dt 11.12.2019