Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 2,027,283,466.00 142 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 112,701,279 2021-06-08 2021-06-09 36210170512021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 9 dt 30.03.21, ft 24/2021 dt 2.06, majtur 5% garanci pun .21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,926,149 2021-05-24 2021-06-01 111010130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602- Lik miremb objekt ndert sipas kont ne vazhdim nr469/5dt10.2.21.fat nr17/2021 dt 30.4.21.sit nr 3dt 29.4.21
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 16,794,000 2021-05-25 2021-05-26 34910730012021 Sherbime te tjera KQZ pagese sherbim per sistemi e intergruar te menaxh fat nr 21/2021 dt 12.05.2021 situcion perfund nr 1178/9 dt 20.05.2021 urdh nr 18 dt b13.02.2021 njoft fitues nr 1178/4 dt 23.02.2021 kontr nr 1178/5 dt 27.02.2021 shtese kontr nr 1178/7
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 8,400,001 2021-05-20 2021-05-21 110210130492021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1013049-QSUT-466-lik 5% garanci punimesh per objekt ndert depo barnashme kont nr 2265/11 dt 3.9.2018.sipas akt marrjes dorezim perf nr 636/3 dt 31.3.2021.akt kolaud nr 323/3 dt 5.2.2020,relac dt 235 dt 18.5.21
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 133,495,478 2021-05-19 2021-05-20 32710730012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KQZ pagese sisteme video monitorim fat nr 19/2021 dt 05.05.2021 situacion nr 2162/9 dt 14.05.2021 flet hyrje nr 47 dt 17.05.2021 urdh prok nr 34 dt 16.03.2021 njoft fitues nr 2162/4 dt 25.03.2021 kontr nr 2162/5 dt 07.04.2021 ne vazhdim
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-05-17 2021-05-18 9310160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021, mirembajtje scaner kont vazhdim nr 30/7 date 06.08.2020 fat nr 20/2021 date 06.05.2021 sit 06.05.2021
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 5,301,040 2021-05-17 2021-05-18 32010730012021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri KQZ pagese multifunksionale per KZAZ fat nr 22/2021 dt 14.05.2021 situacion nr 2631/10 dt 14.05.2021 kontr nr 2631/7 dt b15.02.2021 njoft fitues nr 2361/6 dt 27.01.2021 urdh prok nr 8 dt 18.01.2021
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 19,612,800 2021-05-05 2021-05-06 28910730012021 Sherbime te tjera KQZ pagese sherbim per ngritje sistemi te rregjistrimin urdh nr 17 dt 12.02.2021 njoft fiues nr 1168/4 dt 20.02.2021 kontr nr 1168/5 dt 27.02.2021 fat nr 18/2021 dt 04.05.2021 situacion nr 1168/9 dt 05.05.2021
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 17,928,000 2021-04-22 2021-04-23 24210730012021 Sherbime te tjera KQZ pagese sistem monitorim fat nr 15/2021 dt 20.04.2021 situacion nr 2162/7 dt 20.04.2021 urdh nr 34 dt 16.03.2021 njoft fitues nr 2162/4 dt 25.03.2021
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 6,476,800 2021-04-22 2021-04-23 24710730012021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri KQZ pagese paisje multifunksionale per KZaZ fat nr 14/2021 dt 16.04.2021 kontr nr 2631/7 dt 15.02.2021 njoft fitues nr 2361/6 dt 27.01.2021 urdh prok nr 8 dt 18.01.2021
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 123,084,684 2021-04-22 2021-04-23 24010730012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KQZ pagese sistem monitorim fat nr 15/2021 dt 20.04.2021 situacion nr 2162/7 dt 20.04.2021 urdh nr 34 dt 16.03.2021 njoft fitues nr 2162/4 dt 25.03.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,027,323 2021-04-19 2021-04-20 84810130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602- Lik miremb objekt ndertimore sipas kont ne vazhdim nr 469/5dt 10.2.2021.fat nr9/2021 dt 31.3.21.sit nr 2 dt 30.3.21
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 91,911,478 2021-04-16 2021-04-19 22610730012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KQZ pagese sistem video monitorim kontr ne vazhdim nr 2162/5 dt 07.04.2021 fat nr 13/2021 dt 13.04.2021 situacion nr 2162/6 dt 15.04.2021 urdh prok nr 34 dt 16.03.2021 njoft fitues nr 2162/4 dt 25.03.2021
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 37,050,000 2021-04-15 2021-04-16 23110170512021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 8 dt 30.3.21, ft 10/2021 dt 31.3.21
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 64,800,000 2021-04-14 2021-04-15 22210730012021 Sherbime te tjera KQZ pagese sherbim per ngritjen e sistemimit fat nr 12/2021 dt 12.04.2021 urdh prok nr 17 dt 12.02.2021 njoft fitues nr 1168/4 dt 20.02.2021situacion nr 2 dt 13.04.2021kontr ne vazhdim nr 1168/5 dt 27.02.2021
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-04-13 2021-04-14 6410160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021, mirmbajtje skanera kont va nr 30/7 dt 06.08.2020 fat nr 11/2021 dt 06.04.2021 relacion nr 30/7-R2 dt 12.04.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) R & T Tirane 19,867,934 2021-03-29 2021-03-30 5910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, Rindertimi rezidence studentore Kavaje kont vazhdim GOA2020 date 22.06.2020 fat nr 889923/2021 date 10.03.2021 sit nr 3 dt 25.11.2020-30.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 2,319,899 2021-03-24 2021-03-25 53410130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602- Lik miremb objekteve ndertimore spitalore sipas kont 469/5 dt 10.2.2021.,MK101/10DT 25.1.21.autorizim MSHMS NR469/1DT 1.2.2020.FAT NR 5/2021 DT 26.2.2021.sit nr 1 dt26.2.21
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 45,414,120 2021-03-23 2021-03-24 14210730012021 Sherbime te tjera KQZ pagese sherbim per ngritjen e sistemit per rregjistrim te votave fat nr 7/2021 dt 16.03.2021 situac nr 1 dt 16.03.2021 urdh prok nr 17 dt 12.02.2021 njoft fitues nr 1168/4 dt 20.02.2021 kontr nr 1168/4 dt 27.02.2021
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 6,476,800 2021-03-19 2021-03-23 13610730012021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri KQZ pagese paisje multifunksionale urdh prok nr 8 dt 18.01.2021 njoft fitues nr 2361/7 dt 15.02.2021 fat nr 8/2021 dt 16.03.2021 kontr ne vazhdim nr 2631/7 dt 15.02.2021 pv nr 2631/7 dt 15.02.2021 situacion dt 16.03.2021