Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 2,027,283,466.00 142 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 5,410,656 2019-07-18 2019-07-19 16310160562019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2019 Lik miremb pajisje policore kontr vazhd 8/4 dt 17.04.2019 fat 51805187 nr 187 dt 05.07.2019 situac 1 dt 05.07.2019
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 8,853,840 2019-07-18 2019-07-19 16210160562019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2019 Lik miremb pajisje policore kontr vazhd 7/4 dt 17.04.2019 fat 51805187 nr 187 dt 05.07.2019 situac 1 dt 05.07.2019
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 11,112,000 2019-07-18 2019-07-19 32710730012019 Sherbime te tjera 1073001,Komisioni Qendror te Zgjedhjeve,sherbim perditesimi te sistemit e integruar ,kontrat nr 12114/4 dt 26.06.2019 fat nr 18 dt 05.07.2019 seri 51805189,urdh prok nr 53 dt 21.06.2019 njoft fituesi nr 12114/3 dat 25.06.2019 fhyrje nr 48
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,777,800 2019-07-08 2019-07-09 1454210130492019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013049 QSUT 2019 . -231 nderim depo qendrore te barnave QSUT ,KONT NE VAZHDIM 2265/11 DT 3.9.2018 FAT NR 180 SERI 51805180 DT 28.6.2019 SITUACION NR 10 QERSHOR 2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,167,117 2019-07-05 2019-07-08 143510130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602 lik shpmirmbajtje sipas kont ne VAZHDIM NR 401/11 DT 3.5.2019 FAT NR 181 SERI 51805181 DT 28.6.19.SITUAC NR 2
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 348,480 2019-05-23 2019-07-01 11510160562019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1016056 QFMT 2019 Lik krijim database elektronik kontr vazhd 46/4 dt 27.11.2018 fat pjesore perfundimtare 132 seri 51805132 dt 18.12.2018
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 24,960,000 2019-06-26 2019-06-27 25210730012019 Sherbime te tjera 1073001Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sherbim per implementimin dhe menaxhimin es sistem Vlers,kontr nr 2472/4 dt 04.05.2019 fat nr 176 dt 21062019 seri 51805176 njoft fituesi nr 2472/3 dt 30.04.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 7,026,919 2019-06-17 2019-06-18 123210130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602-shp mirembajtje objekt ndertimore sipas kontrates nr 401/11 dt 3.5.2019.fat nr169 seri 51805169dt 31.5.2019 situacion dt3.5.19-31.5.2019 autorizim nr 50/12 dt 15.4.2019.MK 50/11 dt 12.4.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 2,851,123 2019-06-12 2019-06-13 118810130492019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049 QSUT 2019 . -602- ndertim depo qendrore situac nr 8 sipas kontrates ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.9.2018.fat nr 170 seri 51805170 dt 31.5.2019.sit dt 9.5.2019
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 29,880,000 2019-05-30 2019-05-31 19210730012019 Sherbime te tjera 1073001 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve,sherbim per implementimin e sistemit VNC kont vazhdim nr 2472/4 date 04.05.2019 fat 51805206 date 24.5.19 sit nr 2 date 27.05.2019
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 14,197,390 2019-05-28 2019-05-30 48610060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE shpenzime aplikimi i teknises se eficences, kontrat vazhdim 11878/6 dt 4.12.2018 fat nr 540(56767540) dt 3.4.2019 proces verbal marrje dorzim 17.5.2019 situacion punimsh nr 2 shkresa 3920/1 dt 17.5.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) R & T Tirane 340,718 2019-05-23 2019-05-24 12310900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, Likuidim, Kthim i te TR op. ekonomik, sipas Urdh. Brendshem Nr. 88, dt 26.03.2019, vendim KPP nr. 143/2019, dt 13.03.2019
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 32,442,840 2019-05-20 2019-05-21 16810730012019 Sherbime te tjera 1073001 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve,sherbim per implementimin e sistemit VNC kont vazhdim nr 2472/4 date 04.05.2019 fat nr 548 date 13.05.2019 sr 56767548 sit nr 1 date 13.05.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 1,686,574 2019-05-09 2019-05-10 93610130492019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049 QSUT 2019 . -231-ndertimi depos qend te re te barnave qsut kont ne vazhdimnr 2265/11 dt 3.9.2018 fat nr 165 seri 51805165 dt 30.4.2019.situac nr 8 prill 2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,831,968 2019-04-25 2019-04-26 81510130492019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013049 QSUT 2019 Ndertimi i depos qendrore kont vazhdim nr 2265/11 date 03.09.2018 fat nr 538 date 29.03.2019 sr 56767538 sit nr 7
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,831,968 2019-04-25 2019-04-26 81510130492019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013049 QSUT 2019 Ndertimi i depos qendrore kont vazhdim nr 2265/11 date 03.09.2018 fat nr 538 date 29.03.2019 sr 56767538 sit nr 7
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 8,578,421 2019-03-20 2019-03-21 53010130492019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049 QSUT 2019 . -231- ndertim depo qendrore te re te barnave ne QSUT sipas kontrates ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.9.2018 fat nr 530 seri 56767530 dt 28.2.2019 situacion shkurt 2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) R & T Tirane 2,152,134 2019-03-13 2019-03-15 2210560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik garanci e mbajtur per kontr FZHR/P-47 dt 20.10.2015, cert marrjes perfund ne dorzim dt 14.01.2019, aktkol dt 27.12.2016, urdher per lik dt 28.02.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 1,952,689 2019-02-27 2019-02-28 32610130492019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049 QSUT 2019 . -231- ndertim depo qendrore te re te barnave ne QSUT sipas kontrates ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.09.2018 ,fat pjesore nr 523 seri 56767523 dt 21.12.2018 dif situacioni nr 4 dhjetor 2018
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 5,457,910 2019-02-27 2019-02-28 32710130492019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049 QSUT 2019 . -231- ndertim depo qendrore te re te barnave ne QSUT sipas kontrates ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.09.2018 ,fat nr 162 seri 51805162 dt 31.1.2019 situacioni nr 5 janar 2019