Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 2,027,283,466.00 142 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-03-12 2021-03-16 4010160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021, pagese mirembajtje 50cop live scaneraJanar 2021, Kont nr30/7 dt 06.08.2020, up 30 dt01.06.20, njof fituesi30/6 dt20.07.2020, fat nr 6/2021 dt 08.03.2021 sit sherbime nr 6 dt 08.03.2021
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 24,225,001 2021-03-04 2021-03-05 11910170512021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 7 dt 16.2.21, ft 4/2021 dt 16.2.21
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 23,750,023 2021-02-24 2021-02-25 8610170512021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 6 dt 1.12.20, ft 56767689 dt 1.12.20
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 14,144,835 2021-02-24 2021-02-25 8410170512021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 4 dt 31.8.20, ft 56767672(diference fature) dt 31.8.21
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 28,500,079 2021-02-24 2021-02-25 8510170512021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 5 dt 26.10.20, ft 56767580 dt 26.10.20
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-02-15 2021-02-16 1610160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021, pagese mirembajtje 50cop live scaneraJanar 2021, Kont nr30/7 dt 06.08.2020, up 30 dt01.06.20, njof fituesi30/6 dt20.07.2020, fat nr3/2021 dt 12.02.21 rap. pranim sherbimi nr444 dt09.02.21, situacioni i sherb 5 dt08.02.21
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 19,294,693 2021-01-13 2021-01-19 80510050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Ndertim i tregut te peshkut Vlore,Vazhdim:UP 467 d 19.08.2019,Kont 6476/10 d 03.12.19,Urdh nr 353 d 03.12.19,Sit nr 4 dt 23.09.2020,shkresa mbik 11460 d 28.12.20,shkr KNZK d 28.12.2020,fat 572 dt 23.09.20/S56767572
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 6,822,429 2020-12-30 2021-01-15 81310060012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE pagese sit nr 5 aplikimi i teknikes se eficences kontrat vazhdim 11878/6dt 4/12/18fat nr 597(56767597) dt 18/12/20 situacioni nr 5 dt 18/12/2020 urdher gr pune 11878/8 dt4/12/2018 proces verbal 29/12 dt 29/12/20 mbikqyrja, akt kolaud
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 948,560 2020-12-30 2021-01-15 81210060012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE pagese sit nr 3 aplikimi i teknikes se eficences kontrat vazhdim 2241/5 dt 10/4/2020 fat nr 596(56767596) dt 18/12/20 situacioni nr 3 dt 18/12/2020 urdher gr pune 11878/8 dt4/12/2018 proces verbal 29/12 dt 29/12/20 mbikqyrja, akt kolaud
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 8,227,729 2020-12-30 2021-01-14 81110060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE pagese sit nr 2 aplikimi i teknikes se eficences kontrat vazhdim 2241/5 dt 10/4/2020 fat nr 677(56767677) dt 23/10/2020 situacioni nr 2 dt 23/10/2020 urdher gr pune 11878/8 dt4/12/2018 proces verbal 10/11 dt 10/11/2020
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 28,170,920 2020-12-30 2021-01-05 101610170512020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017051 reparti 4001 , ndertim objekt ushtarak, vazhdim kont.503(e klasifikuar) dt 13.12.19, ft 56767672 dt 31.8.20(diference fature )akt.normativ 34 dt 6.12.20, situacion 4 dt 31.8.20
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 6,855,067 2020-12-24 2020-12-29 78810060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE, pages pjesore sit 2,aplikim tekn efic kontr2241/5dt.10.4.20,fat291(51805291)dt.30.4.20, situacion nr.1 dt.30.4.20, urdh11878/8dt.4.12.18,pv nr29/7 dt.29.7.20
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 8,180,964 2020-12-28 2020-12-29 77210120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,ndricim i Kalase Krujes,fatura nr.591.dt.30.11.2020,seria 56767591,situacion nr.1.urdh.prok.nr.350.dt.23.09.2020,kontrata nr.4051 10.dt.28.10.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 6,486,634 2020-12-28 2020-12-29 78210120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,ndricim i Kalase Krujes,fatura nr.691.dt.23.12.2020,seria 56767691,situacion nr.2.urdh.prok.nr.350.dt.23.09.2020,kontrata nr.4051 10.dt.28.10.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 10,388,143 2020-12-28 2020-12-29 78010120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,ndricim i kalase Gjirokastres,fatura nr.600.dt.23.12.2020,seria 56767600,urdh.prok.nr.351.dt.23.09.2020,kontrata nr.4052 10.dt.28.10.2020,situacioni nr.2
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 10,739,417 2020-12-28 2020-12-29 77010120012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Ministria e Kultures 1012001,ndricim i kalase Gjirokastres,fatura nr.590.dt.30.11.2020,seria 56767590,urdh.prok.nr.351.dt.23.09.2020,kontrata nr.4052 10.dt.28.10.2020,situacioni nr.2
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 9,953,011 2020-12-28 2020-12-29 77110120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,ndricim i Kalase Shkodres,fatura nfr.589.dt.30.11.2020,seria 56767589,situacion nr.1,kontrata nr.4050 10.dt.28.10.2020,urdh prok nr.349.dt.23.09.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 8,062,180 2020-12-28 2020-12-29 78110120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,ndricim i Kalase Shkodres,fatura nfr.599.dt.23.12.2020,seria 56767599,situacion nr.2,kontrata nr.4050 10.dt.28.10.2020,urdh prok nr.349.dt.23.09.2020
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & T Tirane 19,036,999 2020-12-28 2020-12-29 58110170372020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertime te mbrojtjes civile Reparti 3001 2020 shp per rritjen e AAM, ndertime te mbrojtjes civile, radare, sipas kon ne vazhdim nr 517, dt 29.07.2020, ft nr 692, dt 23.12.2020, seri 56767692, sit pjesor 5, dt 23.12.2020, 466-garanci 1001947 leke
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 13,901,354 2020-12-28 2020-12-29 78310120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,ndricim i kalase Beratit,fatura nr.693.dt.23.12.2020,seria 56767693,situacion nr.2.urdh.prok.nr 348.dt.23.09.2020,kontrata nr 4049 7.dt.26.10.2020