Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 2,027,283,466.00 142 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) R & T Tirane 17,365,837 2020-12-28 2020-12-29 77310120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,ndricim i kalase Beratit,fatura nr.692.dt.30.11.2020,seria 56767592,situacion nr.1.urdh.prok.nr 348.dt.23.09.2020,kontrata nr 4049 7.dt.26.10.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 9,787,721 2020-12-21 2020-12-23 68910050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Rehabilitim rezervuari Drofti V-2 Dropull,Vazhdim: UP 180 dt 06.05.2020, kontra nr 3273/20 dt 28.08.2020,Urdher nr 353 date 08.09.2020, Situac nr 2 dt 30.11.20,Shkr dt 11.12.20,shkr KNZK dt 14.12.20,Fat 593 dt 30.11.20/S56767593
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 8,161,164 2020-12-15 2020-12-18 74010060012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE, pages pjesore sit 4, aplikim tekn eficensec urdh nr2241/7dt.5.10.20, shkres10/11dt10.11.20, pv nr10/11dt.10.11.20, pvdt.5.10.20, vend nr21dt.10.6.20,fat nr 676(56767676)dt.23.10.20,sit 4 dt.23.10.20 kontr nr11878/6dt4.12.18
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 14,975,691 2020-12-16 2020-12-17 66810050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Punime Merkato peshkut Vlore,Vazhdim kontrate; 6476/10 dt 03.12.2019,UP nr 467 dt 19.08.2019,Urdher nr 653 dt 03.12.2019,Situacion nr 3 dt 30.07.2020,shkr nr 10734 dt 04.12.20,shkr KNZK dt 9.12.20,fat 565 dt 30.7.20/S56767565
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,102,522 2020-12-16 2020-12-17 253510130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash sipas kont ne vazhdim2830/5dt25.9.2020.FAT NR588 SERI 56767588 Dt 30.11.20.sit dt 30.11.20
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 7,808,250 2020-12-16 2020-12-17 27010160562020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2020 Lik mirembajtje Live Scanera,kont ne vazhdim nr 30/7 dt 06.08.20,fat 56767595 dt 11.12.20,situac 4 dt 11.12.2020,konfirmim sherbimi3526 dt 14.12.20
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & T Tirane 20,348,209 2020-12-11 2020-12-14 52910170372020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Reparti 3001 2020 shp per rritjen e AAM, ndertime te mbrojtjes civile, radare, sipas kon ne vazhdim nr 517, dt 29.07.2020, ft nr 684, dt 31.10.2020, seri 56767684, sit pjesor 4, dt 31.09.2020, 466-garanci 1070958 leke
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) R & T Tirane 26,490,579 2020-12-03 2020-12-04 40910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, rindert.objekte rez.student. kont nr GOA 2020 54 date 22.06.2020 sit nr 2 fat nr 56767585 dt 23.11.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 15,766,770 2020-11-19 2020-11-25 59010050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Rehabilitim dropull i poshtem,Vazhdim: UP 180 dt 6.5.20,kont 3273/20 dt 28.8.2020,Urdh 353 dt 08.09.2020,shkresa dt 05.11.2020,Shkresa KNZK dt 12.11.2020,situacion nr 1 dt 31.10.2020,Fat 685 dt 31.10.2020/S56767685
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2020-11-20 2020-11-23 24410160562020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2020 Lik mirembajtje Live Servera,kont ne vazhdim nr 30/7 dt 06.08.20,fat 56767686 dt 06.11.20,situac 3 dt 06.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 5,304,694 2020-11-11 2020-11-12 215510130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-mirmb objekt ndertimore sipas kont ne vazhdim nr 2830/5dt25.9.2020.fat nr 683seri56767683dt 30.10.20.sit nr 2 per periudh 1.10-31.10.2020
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 1,529,439 2020-11-04 2020-11-05 83610170512020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051 reparti 4001 , ndertim objekt ushtarak, vazhdim kont.503(e klasifikuar) dt 13.12.19, ft 56767672 dt 31.8.20(diference fature), situacion 4
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 28,696,463 2020-11-03 2020-11-04 53810050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Rikonstruksion merkato e peshkut Vlore,Vazhdim: UP 467 dt 19.08.2019,Kontrate nr 6476/10 dt 03.12.2019,Urdh nr 653 dt 03.12.2019,Situacion pjesor nr 2 date dt 30.06.2020,fat nr 663 date 30.06.2020/S56767663(Fat dorezu d 27.10.20)
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) R & T Tirane 21,159,554 2020-10-27 2020-10-28 44810170372020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Reparti 3001 2020 shp per rritjen e AAM, ndertime te mbrojtjes civile, radare, sipas kon ne vazhdim nr 517, dt 29.07.2020, ft nr 576, dt 30.09.2020, seri 56767576, sit pjesor 3, dt 30.09.2020, 466-garanci 1113661 leke
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) R & T Tirane 6,622,645 2020-10-22 2020-10-23 28810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i objekteve ars, kontr GOA 2020/p-54 dt 22.06.2020, seri 56767674 dt 12.10.2020, sit nr 1
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 396,117 2020-10-14 2020-10-15 198510130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602-miremb objekteve ndertimore sipas kont nr 2830/5dt 25.9.2020.up nr 2830 dt 14.9.20.,njoft fit 2830/4 dt 24.9.20 fat nr 575 seri 56767575dt30.9.2020.sit nr 1 per periudh 25.9-30.9.2020
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2020-10-13 2020-10-14 21110160562020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2020 Lik mirembajtje Live Servera,kont ne vazhdim nr 30/7 dt 06.08.20,fat nr 673 ser 56767673 dt 06.10.20,situac 2 dt 06.10.2020
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 42,086,010 2020-10-08 2020-10-09 76010170512020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1017051 reparti 4001 , ndertim objekt ushtarak, vazhdim kont.503(e klasifikuar) dt 13.12.19, ft 56767564 dt 30.7.20, situacion dt 30.7.20
  Autoriteti Kombëtar për Çertifikimin Elektronik dhe Sigurinë Kibernetike (3535) R & T Tirane 194,999 2020-10-07 2020-10-09 13310870272020 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1087027, AKCESK, lik cbllokim garancie, kontrate e klasifikuar, urdher nr 70 dt 5.10.2020 nr 164/1 ,akt marr dor 45/1 dt 23.09.2020 akt kolaudimi 23.09.2020 akt 43 dt 20.09.2019 shkresenr 164/2 dt 5.10.2020
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2020-09-16 2020-09-17 18010160562020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2020 Lik mirembajtje Live Servera,up 30 dt 1.6.20,njof fit dt 20.7.20,kont nr 30/7 dt 06.08.20,fat nr 571 ser 56767571 dt 08.09.20,situac 1 dt 08.09.2020