Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 2,027,283,466.00 142 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 5,274,389 2019-12-13 2019-12-16 290610130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602 miremb ambjente spitalore sipas kont ne vazhdim nr 401/11 dt 3.5.2019 dhe fat nr 231 seri 51805231 dt 30.11.2019 situac dt 30.11.2019
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 1,056,000 2019-11-27 2019-12-02 52310730012019 Sherbime te tjera 1073001 Komisioni Qendror te Zgjedhjeve Sherbim perditesimi te sistemit e integruar kontr vazhd 12114/4 dt 26.06.2019 fat 51805228 nr 228 dt 05.11.2019 situac 05.11.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) R & T Tirane 13,029,582 2019-11-19 2019-11-20 22510560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik tvsh per ft seri 51805219 dt 01.10.2019, kontyr CWPIV/OP/2016/7 dt 05.07.2017, kesti 6
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,302,369 2019-11-14 2019-11-15 265010130492019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013049 QSUT 2019 . -602 ndertim i depos qend te QSUT sipas kont ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.9.2018,fat nr 225 seri 51805225 dt 31.10.2019.situac dt 14.11.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,884,941 2019-11-12 2019-11-13 262410130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602 mirembajtje ob ndertimore.sipas kontrates ne vazhdim nr 401/11, dt 3.5.2019,.fat nr 224 seri 51805224 dt 31.10.2019 situacion nr 6
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,614,307 2019-10-30 2019-10-31 27710160562019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2019 Lik miremb pajisje policore kontr vazhd 7/4 dt 17.04.2019 fat 51805222 nr 222 dt 07.10.2019 situac 2 dt 07.10.2019
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 19,058,775 2019-10-28 2019-10-29 96710060012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE pagesa e aplikimit te eficenses ne godinen e ish mti situacion punimesh nr 3 dat 4 shtator 2019kontrata vazhdim 11878/6 dt 4.12.2018 fat nr 601(56767601) dt 4.9.2019 proces verbal marrje dorzim 9.10.2019shkres 7848/1 dt 9.10.19
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 9,050,902 2019-10-28 2019-10-29 96610060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MIE pagese diference situacion nr 2 kontrata nr 11878/6 dt 4.12.2018 fat 540(56767540) dt 3.4.2019 proces verbal marrje dorzim 17.5.2019 diference per situacin nr 2
  Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) R & T Tirane 323,964 2019-10-21 2019-10-22 7410870022019 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1087002,DSHQ, Lik 5 % garancie , kontr 23/15 dt 24.07.2018 ,ft 784 dt 24.07.2019 , seri 36960784 pv 18/1 dt 18.10.2019
  Autoriteti Kombëtar për Çertifikimin Elektronik dhe Sigurinë Kibernetike (3535) R & T Tirane 3,704,981 2019-10-16 2019-10-17 19310870272019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1087027-A.K.C.E.S.K. 602, Lik ndertimi i dhomes sig u prok nr 15 prot 15 dt 21.06.2019 , kontr nr 37 prot 30.07.2019 , ft 215 dt 24.09.2019 seri 51805215situacion
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 5,410,656 2019-10-14 2019-10-15 24910160562019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2019 Lik miremb scaner kontr vazhd 8/4 dt 17.04.2019 fat 51805221 nr 221 dt 07.10.2019 situac 2 dt 07.10.2019
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 1,874,925 2019-10-14 2019-10-15 25010160562019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2019 Lik miremb pajisje policore kontr vazhd 9/4 dt 17.04.2019 fat 51805220 nr 220 dt 07.10.2019 situac 2 dt 07.10.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 2,819,398 2019-10-08 2019-10-09 222510130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602,mirembajtje objekte ndertimore ,sipas kontrates ne vazhdim nr 401/11, dt 3.5.2019,.fat nr 285 seri51805258dt 30.9.2019.situacion nr 5. shtator 2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 25,368,182 2019-10-07 2019-10-08 221410130492019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049 QSUT 2019 . -231 ndertim depio qend te barnave sipas kont ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.9.2019.fat nr 257 seri 51805257 dt 30.9.2019,situac nr 13 shtator 2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,147,303 2019-09-13 2019-09-16 196110130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602-miremb, e objketeve ndert, sipas kon 401/11, dt 03.05.2019, ne vazhdim, ft 200, seri 52805200, dt 31.08.2019, sit nr 4, dt 01.08.2019-31.08.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 21,896,206 2019-09-11 2019-09-12 192310130492019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013049 QSUT 2019 . -231-ndetim i depos qendrore te re te barnave te QSUT, sig ko 5%, kontrata ne vazhdim nr 2265/11, ft nr 254, dt 31.08.2019, seri 51805254,sit 12,gusht 2019, raport sit 12, gusht 2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 9,746,622 2019-08-13 2019-08-14 169510130492019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013049 QSUT 2019 . -231 shp ndert i depos qend te re te barna ne QSUT sipas kont ne vazhdim nr 2265/11 dt 3.9.2018.fat nr 195 seri 51805195 dt 31.7.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,545,528 2019-08-13 2019-08-14 169410130492019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 2019 . -602- mirembajtje objekti sipas kont ne vazhdim nr 401/11 dt 3.5.2019.fat nr194 seri 55805194 dt 31.7.2019. situac nr 3 dt 31.7.2019
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 36,552,000 2019-07-19 2019-07-22 34110730012019 Sherbime te tjera 1073001,Komisioni Qendror te Zgjedhjeve,sherbim per implementimin dhe menaxhimin e sistemit te vleresimit te fletev,urdh prok nr 37 dt 19.04.2019,kontr nr 2472/4 dt 04.05.2019 fat nr 183 dt 05.07.2019 seri 51805183 njoft fituesi nr 2472/3 d
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,749,850 2019-07-18 2019-07-19 16410160562019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2019 Lik miremb pajisje policore kontr vazhd 9/4 dt 17.04.2019 fat 51805186 nr 186 dt 05.07.2019 situac 1 dt 05.07.2019