Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 2,324,989,583.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 59,280,000 2020-04-28 2020-04-29 4810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft rikonstr, kontr ne vazhd GOA 2019/p-30 dt 27.08.2019, seri 79903082 dt 06.04.2020, sit nr 2
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 16,964,220 2020-03-05 2020-04-09 26721070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONCEPTIM DHE RIKON. JAN KUKUZELI ,KONTR. 23310 DT 21.12.2018 LIK DIF FAT 50 DT 22.8.19 / BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ARKONSTUDIO Durres 7,600,000 2020-02-19 2020-02-21 16310111502020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 10111502020 UNIVERSITETI INSTALIM SISTEMI NGROHJE FTOHJE FAT NR 28 DT 16.04.2019
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 4,750,814 2020-02-20 2020-02-21 14221200012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala B.kolonje cngurtesim 5%garanci pun."Rikonst.rruge Selenice Starje Tac lart",up 1-4.2.17,kontrate 6-22.5.17,sit perfund 22.11.17,akt kolaud 21.12.17,akt.M.Perkoh dorez23.12.17,akt.M.Perfund dorez31.12.19,afat2 vjet akt.kol.urdher 58-19.2.20
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 8,300,386 2020-02-14 2020-02-17 40821010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane sit perf obj Rikost i shkolles Gustav Majer garnci kont 40154/6 26.12.18 sit perf 01.07.19-30.08.19 fat.79903060 18.11.19 akt kol 13.12.19 shk 32449/5 20.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 5,585,760 2020-02-13 2020-02-17 41021010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane studim-projektim 60% pagese fat nr 79903053, date 01.10.2019, kont ne vazhdim 31784/11, dt 24.08.2018
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 355,733 2020-02-13 2020-02-14 11121200012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala B.kolonje cngurtesim 5%garanci pun."Rikonst.rruge.fasada sheshi rilindja Erseke",up 4-4.5.16,kontrate 6-11.7.16,sit perfund 5.10.17,akt kolaud 9.6.17,akt.M.Perkoh dorez19.6.17,akt.M.Perfund dorez12.12.19,afat2 vjet akt.kol.urdher 50-13.2.20
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 1,296,465 2020-02-13 2020-02-14 11321200012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala B.kolonje cngurtesim 5%garanci pun."Rikonst.rruge.fasada sheshi rilindja Erseke",up 4-4.5.16,kontrate 6-11.7.16,sit perfund 5.10.17,akt kolaud 9.6.17,akt.M.Perkoh dorez19.6.17,akt.M.Perfund dorez12.12.19,afat2 vjet akt.kol.urdher 50-13.2.20
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 904,443 2020-02-13 2020-02-14 11221200012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala B.kolonje cngurtesim 5%garanci pun."Rikonst.rruge.fasada sheshi rilindja Erseke",up 4-4.5.16,kontrate 6-11.7.16,sit perfund 5.10.17,akt kolaud 9.6.17,akt.M.Perkoh dorez19.6.17,akt.M.Perfund dorez12.12.19,afat2 vjet akt.kol.urdher 50-13.2.20
  Bashkia Fier (0909) ARKONSTUDIO Fier 2,154,536 2020-02-07 2020-02-10 5921110012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 garanci obj. Urdh.889 dt.03.2.2020 akt- kolaud.7.4.2017 certif garancie 2.12.2019 UP.32 dt.21.6.2016 kontr.36dt.31.10.2016 sit.perf.7.4.2017
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 1,811,650 2020-01-22 2020-01-23 91621670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) bashkia ure vajgurore 2167001,kontrate 1420 dt 21.06.2018 fat nr 9 dt 27.12.2018 situacioni 3 , ambiente sportive rikonstrtuksion shkolles astrit hyka ,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 14,000,000 2020-01-16 2020-01-20 33010560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr kontr ne vazh GOA 2019/p-30 dt 27.08.2019, seri 79903063 dt 11.12.2019, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 60,100,000 2020-01-14 2020-01-15 31210560012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft rikonstr kontr GOA 2019/p-30 dt 27.08.2019, seri 79903063 dt 11.12.2019, sit nr 1
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 9,531,487 2020-01-13 2020-01-14 24/21070182019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2107018 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 0707/ PROJEKT PER VENDOSJE MATESH NE PALLATET ME KOLLONE TE BRENDSHME, KONTR. 1781 DT 23.8.19 LIK FAT 12.12.2019
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ARKONSTUDIO Durres 3,800,000 2019-12-30 2019-12-31 1584110111502019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES PAGUAR KONT NR 1971 DT 11.12.2019 INSTALIM SISTEM KONDICIONIMI NGROHJE FTOHJE DIF E FAT NR 28 DT 16.04.2019
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 21,380,778 2019-11-05 2019-11-06 89521200012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2120001 b.kolonje shpenz per rritjen AQT-Rikonstruksion shkolla e mesme P.N.Luarasi Erseke,up nr 5 dt 23.04.2019,kontarte nr 8 dt 07.08.2019,lik i fat nr 7 dt 04.11.2019,situacion nr 1 dt 04.11.2019,kerkese per lik situacioni 1 dt 4.11.2019
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ARKONSTUDIO Tirane 797,400 2019-10-25 2019-10-29 19510111992019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Rektorati Mjekesise rikonstr.catie kont nr 2405/8 dt 16.09.2019 fat nr 79903001 dt 30.09.2019 pv marrje dorzim nr prot 2405/10 dt 30.09.2019
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 9,271,980 2019-10-11 2019-10-15 100821070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONC.DHE RIK.SHK E MUZIKES JAN KUKUZELI, KONTR. 23310 DT 21.12.2018, LIK FAT 50 DT 22.8.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 5,657,223 2019-10-10 2019-10-11 99421070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK. SHK. 9-VJECARE ARMATH, KONTR. 840 DT 14.1.19 ,LIK FAT 39 DT 4.7.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 32,205,020 2019-07-23 2019-07-24 73121070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONC.DHE RIKONSTR SHK.JAN KUKUZELI , KONTR 23310 DT 21.12.18 LIK FAT 44 DT 19.7.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707