Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 2,324,989,583.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 880,603 2020-08-24 2020-08-26 230721010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane PAgese 5% garanci per obj RIkost i Kopshtit 17 Shk.27737 14.08.20 PV garanci 19.06.20 sit perf 26.05.17 PV kol 23.06.17 kont 31585/12 27.12.16
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 30,501,982 2020-08-24 2020-08-25 16610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert objekte arsimore, kontr GOA 2020 dt 22.06.2020, seri 79903009 dt 10.08.2020, sit nr 1
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 19,120,404 2020-07-23 2020-07-24 56221200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2120001 B.Kolonje shpenz per rritjen AQT-Rikonstruksion rrjeti I brendshem dhe I jashtem ujesjellesi Leskovik - MIN 06,up 3 dt 10.03.2020,kontrate 6 dt 8.6.2020,situacion nr 2 dt 20.7.2020,lik i fat 45 dt 20.7.2020,kerkese per lik 20.7.2020
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 33,345,000 2020-07-23 2020-07-24 56121200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2120001 B.Kolonje shpenz per rritjen AQT-Rikonstruksion rrjeti I brendshem dhe I jashtem ujesjellesi Leskovik - MIN 06,up 3 dt 10.03.2020,kontrate 6 dt 8.6.2020,situacion nr 1 dt 2.7.2020,lik i fat 45 dt 2.7.2020,kerkese per lik 2.7.2020
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ARKONSTUDIO Durres 4,750,000 2020-07-17 2020-07-20 70710111502020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 10111502020 UNIVERSITETI INSTALIM SISTEMI NGROHJE FTOHJE DIF FAT NR 28 DT 16.04.2019
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 9,596,345 2020-07-09 2020-07-10 53821200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore B.Kolonje-Rikonstruksion shkolla e mesme P.N.Luarasi Erseke,up 5 dt 23.4.19,kontrate 8 dt 7.8.19,sit perfundimtar dhe relacion mbikqyresi dt 27.3.20,akt kolaudimi dt 26.6.20,lik pjesor i fat 42 dt 26.6.20,cert.perkoh 7.7.20,kerkese lik 26.6
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 1,893,497 2020-07-09 2020-07-10 53921200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) B.Kolonje-Rikonstruksion shkolla e mesme P.N.Luarasi Erseke,up 5 dt 23.4.19,kontrate 8 dt 7.8.19,sit perfundimtar dhe relacion mbikqyresi dt 27.3.20,akt kolaudimi dt 26.6.20,lik perfun i fat 42 dt 26.6.20,cert.perkoh 7.7.20,kerkese lik 26.6
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ARKONSTUDIO Tirane 1,021,975 2020-07-02 2020-07-03 6610111992020 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre UM Rektorati furnizim paisje zyre kont nr 2205/27 prot dt 02.12.2019 fat nr 79903006 fh nr 1 dt 15.01.2020
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ARKONSTUDIO Durres 2,850,000 2020-06-08 2020-06-09 57210111502020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 10111502020 UNIVERSITETI INSTALIM SISTEMI NGROHJE FTOHJE DIF FAT NR 28 DT 16.04.2019 KONT 1971 DT 11.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 1,020,000 2020-06-02 2020-06-04 131021010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Sherbim per vleresim objekteve te demtuara nga termeti konsulence-Ekspertize Shkolla 9-Cjecare Pajan UP 46303 06.12.19 Rap permb 46303/3 12.12.19 kont 46303/5 13.12.19 fat.79903075 24.02.20 shk 12298 dt 10.04.20
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 1,320,000 2020-06-02 2020-06-04 132021010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Sherbim vleresim obj te demtuara nga termeti Konsulenc ekspertiz shkolla 9-Vjecare Peze Helmes UP 46286 06.12.19 PV vl 11.12.19 Rap permb 46286/3 12.12.19 kont 46286/5 13.12..19 fat.79903077 24.02.20 shk 12297 10.04.
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 1,200,000 2020-06-02 2020-06-04 131521010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane sherbim per vleresim obj te demtuara nga termeti konsulence -ekspertize Shkolla 9-Vjecare Reze Vogel UP 46284 06.12.19 rap permb 46284/3 12.12.19 kont 46284/5 13.12.19 Pv 27.12.19 fat.79903076 24.02.20
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 6,699,571 2020-05-28 2020-06-02 33921670012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia u-v 2167001kontrata1420dt 13.09.2018 rikostruks shkolles astrit hyka dhe ambi sportive fshati kutalli fat nr 17 td 11.02.2019 seri 52017117 situacion perfundimtar akt kolaud 2158/7 dt 28.02.2019 cert marjes/d 2158/9 dt04.03.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 62,700,000 2020-05-28 2020-06-01 8010560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001, lik ft rikonstr, kontr ne vazhd GOA 2019/P-30 dt 27.08.2019, seri 79903087 dt 21.05.2020, sit nr 3
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 4,750,000 2020-05-26 2020-05-27 38221200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2120001 b.kolonje Rikonstruksion i shkolles P.N.Luarasi Erseke,kontrate 8 dt 7.8.19,up 5 dt 23.4.19,lik pjeses se mbetur te fat 35 dt 4.5.2020,situacion nr 3 dt 21.2.2020,kerkese per lik sit 04.05.2020
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 3,696,935 2020-05-26 2020-05-27 38121200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2120001 b.kolonje Rikonstruksion i shkolles P.N.Luarasi Erseke,kontrate 8 dt 7.8.19,up 5 dt 23.4.19,lik pjesor i fat 35 dt 4.5.2020,situacion nr 3 dt 21.2.2020,kerkese per lik sit 04.05.2020
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 700,000 2020-04-29 2020-05-14 27821670012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia u-v 2167001,kontr 2733/11 dt 20.02.2018 hartim projektim qendra komunitare poshnje , fat nr 283 dt 10.04.2018 seri 52017093 pr verbal marjes dorezim 2733 12.03.2018 likujdim pjesor
  Bashkia Ballsh (0924) ARKONSTUDIO Mallakaster 1,762,344 2020-05-11 2020-05-12 52621310012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime PAGESE PER HARTIM PROJEKTI , KRIJIM HAPSIRE REKREATIVE NE ZONEN E LIQENIT ARTIFICIAL TE QYTETIT TE BALLSHIT U.P NR.2832 REGJ DT.21.11.2019 KONT NR.318/3 DT.07.02.2020 FAT NR.30 DT.31.03.2020 SERI 79903080 P.V MAR DOR. DT 09.03.2020
  Bashkia Ballsh (0924) ARKONSTUDIO Mallakaster 4,253,742 2020-05-11 2020-05-12 52521310012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime PAGESE PER HARTIM PROJEKTI RIKUALIFIKIMI URBAN I QENDRES SE QYTETIT BALLSH U.P NR.2832 REGJ DT.21.11.2019 KONT NR.317/3 DT.07.02.2020 FAT NR.29 DT.31.03.2020 SERI 79903079 P.V MAR DOR.NR.696/10 REGJ DATE 09.03.2020 DT 09.03.2020
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 25,092,366 2020-05-05 2020-05-06 36021200012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2120001 b.kolonje Rikonstruksion i shkolles P.N.Luarasi Erseke,kontrate 8 dt 7.8.19,up 5 dt 23.4.19,lik i fat nr 23 dt 13.2.2020,situacion nr 2 dt 10.2.2020,kerkese per lik sit 11.02.2020