Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 2,324,989,583.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 913,500 2019-07-23 2019-07-24 73221070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONC.DHE RIKONSTR SHK.JAN KUKUZELI , KONTR 23310 DT 21.12.18 LIK FAT 44 DT 19.7.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 43,700 2019-07-09 2019-07-10 51021670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia ure vajgurore 2167001,kontrata1420,15 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe mbienteve sportive fshati kutalli, fat nr 9 dt 27.12.2018
  Bashkia Kucove (0217) ARKONSTUDIO Kuçove 5,240,000 2019-07-03 2019-07-05 64021240012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2124001 studim projektim "rikualifikim e parkut industrial" dif . fat nr 10/520171100 dt 27.12.2018 kontr nr 3205/1 dt 24.09.2018
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ARKONSTUDIO Durres 9,500,000 2019-06-25 2019-06-26 103110111502019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 10111502019 UNIVERSITETI"A.MOISIU"DURRES PAGUAR KONT NR 1971 DT 11.12.2019 INSTALIM SISTEM KONDICIONIMI NGROHJE FTOHJE FAT NR 28 DT 16.04.2019
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 3,705,000 2019-06-10 2019-06-11 41521670012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia ure vajgurore 2167001, kontrata1420,15 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe ambienteve sportive fshati kutalli, fat nr 9 dt 27.12.2018
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 32,479,186 2019-06-10 2019-06-11 56421070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONC. DHE RIKONSTR. SHK.E MUZIKES JAN KUKUZELI, KONTR. 23310 DT 21.12.2018 , LIK FAT 35 DT 3.6.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 479,040 2019-05-31 2019-06-07 199321010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tiarne Studim proj 40% obj Shtese ambientesh shkolla Fushas shk.10367/1 12.04.19 kont vazh 1823/50 01.06.17 akt marr 31356/2 06.09.17 fat.52017085 12.02.18 PV 13.10.17
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 3,705,000 2019-05-17 2019-05-23 34721670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia u-v 2167001,kontrata1420,15 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe ambienteve sportive fshati kutalli,fat nr 9 dt 27.12.2019
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 12,123,540 2019-05-10 2019-05-13 47121070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK I SHKOLLES 9-VJECARE ARMATH,KONTR. 840 DT 14.1.19 ,LIK FAT 29 DT 6.5.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 5,909,462 2019-05-10 2019-05-13 47221070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK I SHKOLLES 9-VJECARE ARMATH,KONTR. 840 DT 14.1.19 ,LIK FAT 29 DT 6.5.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 3,725,522 2019-04-18 2019-04-19 25021670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia U-V 2167001,kontrata1420,1 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe ambienteve sportive fshati kutalli, likujdim fat nr 9 dt 27.12.2018
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 21,250,303 2019-04-18 2019-04-19 37821070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONCEPTIM DHE RIK I SHKOLLES MUZIKES JAN KUKUZELI ,KONTR. 23310 DT 21.12.18 ,LIK FAT 24 DT 3.4.19/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 3,725,522 2019-04-18 2019-04-19 25021670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia U-V 2167001,kontrata1420,1 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe ambienteve sportive fshati kutalli, likujdim fat nr 9 dt 27.12.2018
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 21,250,303 2019-04-18 2019-04-19 37821070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONCEPTIM DHE RIK I SHKOLLES MUZIKES JAN KUKUZELI ,KONTR. 23310 DT 21.12.18 ,LIK FAT 24 DT 3.4.19/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 10,887,599 2019-04-02 2019-04-03 28321070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK SHK.9-VJECARE ARMATH ,KONTR. 840 DT 14.1.19 ,LIK FAT 21 DT 11.3.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 10,887,599 2019-04-02 2019-04-03 28321070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK SHK.9-VJECARE ARMATH ,KONTR. 840 DT 14.1.19 ,LIK FAT 21 DT 11.3.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 365,717 2019-03-18 2019-03-20 18221670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 1420 dt 21.06.2018, proces verbali 1420 dt 10.08.2018, kontrata 13.09.2018, fatura 327 dt 06.11.2018 seria 52017038 rikopst i shkolles a.hyka kutalli
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 3,360,183 2019-03-18 2019-03-20 18321670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2167001 bashkia ure vajgurore pagese urdher prokurimi 1420 dt 21.06.2018, proces verbali 10.08.2018, kontrata 13.09.2018 fatura 9 dt 27.12.2018 seria 52017109 rikostruksion shkolla kutalli
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 18,523,000 2019-03-08 2019-03-11 21221070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONC. DHE RIK SHK JAN KUKUZELI ,KONTR. 23310 DT 21.12.18 ,LIK FAT 20 DT 1.3.19 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Kucove (0217) ARKONSTUDIO Kuçove 1,000,000 2019-02-25 2019-02-28 20921240012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2124001 studim projektim parkut industrial fat nr 10/52017110 dt 27.12.2018 kontr nr 3205 dt 24.09.2018