Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]l. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 2,324,989,583.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 3,725,900 2019-02-22 2019-02-26 13421670012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2167001 Bashkia U-V 2167001,kontrata1420,15 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe mbienteve sportive fshati kutalli FAT NR 327 DT 06.11.2018 SITUACIONI NR 2
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ARKONSTUDIO Tirane 1,945,904 2018-12-28 2019-01-09 69810140482018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1014048, Drejt Pergj Burgj,rikonstruksion kont vazhdim nr 7048/9 date 24.09.2018 fat nr 12 date 27.12.2018 sr 52017112 sit 19.12.2018
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARKONSTUDIO Tirane 64,216,420 2018-12-28 2019-01-08 77010260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM permiresi i kapacitev +466 5 per qind up nr 336 dt 24.09.2018,njfoti fi nr 7697/10 dt 23.11.2018,kontare nr 7697/12 dt 27/11.2018,sit perf 24.12.2018,fat 52017048/52017107nr 24.12.2018
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARKONSTUDIO Tirane 27,494,949 2018-12-28 2019-01-08 77310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM vendosje sinjalistike 100 fshatra +5 per qind,up nr 336 dt 24.09.2018,njofti fi nr 7697/11 dt 23.11.2018,kontra nr 7697/13 dt 27.11.2018,sit nr 24.12.2018,fat nr 338,339 dt 24.12.2018 seri 52017049/050