Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 2,324,989,583.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 4,331,316 2021-01-20 2021-01-22 84610050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Pune Sist perrejve Kul Kurbin,Vazhdim Up 180 dt 6.5.20,Kont 3273/31 d 3.9.20,Urdh 353 d 8.9.20,shkr d 01.12.20,Sit perf d 1.12.20,Shkr KNZK d 24.12.20,Akt Kol d 24.12.20,Cert marr dorz d 24.12.20,Fat 06 d 1.12.20/S93150506
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 420,000 2020-12-28 2020-12-31 75610050012020 Sherbime te tjera MBZHR,602,riparim dritare, Mem 11090 d 15.12.2020,UP 494 dt 15.12.2020,PV dt 15.12.2020,Ftes of 11090/2 dt 15.12.2020,Njoft fit 21.12.20,Urdher 521 dt 23.12.2020,PV marrje dor dt 23.12.2020,Fatur 32 dt 23..12.2020/S79903033
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 26,331,904 2020-12-28 2020-12-30 3521070182020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KONTR. 1781 DT 23.08.19 LIK FAT 41 /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES PROJEKT PER VENDOSJE MATESA NE PALLATET ME KOLON TE BRENDESHME
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 47,500,000 2020-12-28 2020-12-29 106321200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve B.Kolonje shpenz per rritjen AQT-Rikonstruksion rrjeti I brendshem dhe I jashtem ujesjellesi Leskovik - MIN 06,up 3 dt 10.03.2020,kontrate 6 dt 8.6.2020,sit.3 dt 24.12.20,lik i fat 33 dt 24.12.20,kerkese per lik 24.12.20,urdher 661-28.12.20
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARKONSTUDIO Tirane 4,826,915 2020-12-21 2020-12-24 57010260012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala MTM 5 perqind Garanci Permirs kapac.,vendosje sinjalistikes,Kont nr 7697.12 dhe 7697.13 dt 27.11.2018, U-M nr 368 dt 07.11.2019,p v marrje ne dorezim dt 30.12.2019 akt - kolaudimi dt 24.12.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 5,059,821 2020-12-16 2020-12-21 44710560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft hartim projekti, kontr GOA 2020/sh-116 dt 15.09.2020, seri 79903023 dt 12.11.2020
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) ARKONSTUDIO Tirane 858,000 2020-12-15 2020-12-18 24610051182020 Sherbime te tjera 1005118-A.K.U. likujdim sherbime te tjera,urdher prok 4431/1 dt 19.10.2020,fo 4431/20 dt 16.11.2020,njf nr 4431/31 dt 24.11.2020,ft 03 dt 27.11.2020,sr 93150505,situac punime dt 27.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 30,501,982 2020-11-25 2020-12-03 38510560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/pr-53 dt 22.06.2020, seri 79903024 dt 17.11.2020, sit nr 4
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 3,723,840 2020-11-20 2020-11-26 334421010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim rehab dhe kanaliz rruga e Durresit Kont ne vazhd 31784/11 dt 24.08.2018 pv 28.06.2019 fat 79903053 dt 01.10.2019 Dif
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 11,424,282 2020-11-20 2020-11-25 59110050012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Punime Sistemim i kanalit Kul Kurbin L=6.5 km,vazhdim UP 180 dt 06.05.2020,kontrate 3273/31 d 3.9.2020,Urdh 353 dt 8.9.2020,shkres dt 03.11.2020,Sit pjesor nr 1 dt 03.11.2020,shkr KNKZ,dt 12.11.2020,fat 20 dt 03.11.2020/S79903021
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 15,037,254 2020-11-06 2020-11-09 187921070012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONC DHE RIKONSTR. I SHKOLLES MUZIKES JAN KUKUZELI,KONTR. 23310 DT 21.1.2018, LIK FAT 44 DT 2.7.20 ,SIT. PERFUNDIMTAR / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ARKONSTUDIO Durres 9,330,035 2020-11-06 2020-11-09 86310111502020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 1011150 10111502020 PAGUAR FAT NR 28 DT 16.04.2019 PER KONT 1971 INSTALIM SISTEMIM NGROHJE FTOHJE
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 32,008,736 2020-11-06 2020-11-09 187821070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONC DHE RIKONSTR. I SHKOLLES MUZIKES JAN KUKUZELI,KONTR. 23310 DT 21.1.2018, LIK FAT 44 DT 2.7.20 ,SIT. PERFUNDIMTAR / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 8,327,315 2020-11-03 2020-11-04 1921070182020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve PROJEKT PER VENDOSJE MATESash ne pallatet me kolone te brendeshme lotiii KONT 1689 DT 18.08.2020 FAT NR19 / UJESJELLSI / KOD 2107018 / TDO 0707
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 91,505,948 2020-10-22 2020-10-26 28910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert i objekteve ars, kontr GOA 2020/p-53 dt 22.06.2020, seri 79903018 dt 19.10.2020, sit nr 3
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 3,813,385 2020-10-12 2020-10-13 171321070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK I SHKOLLES 9- VJECARE ARMATH,KONTR. 840 DT 14.1.2019 LIK FAT 18 DT 30.12.2019 SIT PERFUNDIMTAR,AKT KOL. DT 21.10.19 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 9,531,487 2020-10-07 2020-10-08 1521070182020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KONTR. 1781 DT 23.08.19 LIK FAT 41 /SH.A UJESJELLES KANALIZIME/ 2107018 / DEGA E THESARIT DURRES PROJEKT PER VENDOSJE MATESA NE PALLATET ME KOLON TE BRENDESHME
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 642,000 2020-09-30 2020-10-06 280121010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane studim -projektim per "Ndertimi i Shk 9-vjecare Peze e vogel", UK 13219, dt 22.04.2020, Kont 13219/67, dt 05.06.2020 PV date 26.06.2020, fat 79903011 dt 19.08.202
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 122,007,930 2020-09-15 2020-09-16 19510560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i obj arsimore, kontr ne vazhd GOA 2020/p dt 22.06.2020, seri 79903013 dt 02.09.2020, sit nr 2
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ARKONSTUDIO Durres 1,500,000 2020-09-14 2020-09-15 84410111502020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 1011150 10111502020 UNIVERSITETI PAGUAR 5%n GARANCI PUNIMI PER KONTRATEN NR 1971 DT 11.12.2018 ,AKT KUALIDIMI DT 24.06.2019. SIPAS URDHERI NR 325 DT 31.08.2020 PER ÇLIRIM GARANCIE.