Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 2,324,989,583.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) ARKONSTUDIO Mallakaster 33,800,040 2021-11-10 2021-11-11 109121310012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve PAGESE PER NDERTIM I LINJES UJSJELLESIT RAJONAL.UP NR 4 DT 25.3.2021, NJOF FIT NR777/5 DT2.06.2021,KONT NR 777/7DT06.07.2021, SITUACION NR 1 PERIUDHA 12.7.2021-02.11.2021 ,FAT NR 26/2021DT03.11.2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Tirana (3535) ARKONSTUDIO Tirane 996,480 2021-10-18 2021-10-25 338321010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Pagese studim projektim me masen 60% per "Ndertim i rr "Xhon Belushi", pr ush 3029dt 24.09.21,PV vl per dt 11.01.21,for njo fit 1414/17,dt 20.01.21, kont 1414/27,dt 04.02.2021,PV do 03.06.2021,Fa 15/2021,14.09.21
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) ARKONSTUDIO Tirane 10,374,000 2021-10-19 2021-10-21 4010061642021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006164 AEE, lik ft projekt pilot per permirs efic energjise kontr nr 307/14 dt 11.03.2021, ft nr 32/2021dt 28.05.2021, situacion pjesor nr 1
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) ARKONSTUDIO Tirane 8,000,000 2021-10-19 2021-10-21 4310061642021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006164 AEE, lik ft hartim projekt i sist i ngrohjes, kontr nr 311/16 dt 28.05.2021, ft nr 39/2021 dt 29.06.2021, sit pjesor nr 1, pv md dt 15.07.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 13,763,534 2021-10-18 2021-10-19 5721070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR.1494 DT 26.03.2021RIKONS RRJETI EKZISTUES I DURRESIT ZONA 10 DHE 13/1LIK FAT 19
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 47,500,000 2021-09-13 2021-09-14 42410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft ngritje qendra ekselence, kontr GOA 2020/ivr -257 dt 22.12.2020, ft nr 11/2021 dt 03.09.2021, sit nr 2
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 9,465,208 2021-08-23 2021-08-24 521200052021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120005 SHAUK Erseke shpenz per rritjen AQT-Ndertimi rrjeti I ujesjellesave te 17 fshatrave ne b.kolonje MIn06,up 3 dt 7.12.20,kontrate 1 dt 5.3.21,lik pjes fat 5/2021 dt 9.8.21,situacion 2 dt 9.8.21,urdher21 dt 18.8.21,kerkese lik sit 2
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 104,891,606 2021-08-17 2021-08-18 141021070012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime HARTIM I PROJEKTEVE TE NDERHYRJEVE REHABILITUESE -PERSHTATESE TE NEVOJSHME, KONTR. 661 DT 18.1.21, LIK FAT 3/2021 DTY 2.8.21, SIT NR 3 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 95,475,000 2021-06-21 2021-06-23 26310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft ngritja e qendrave te ekselences, kontr GOA 2020/ivr-253 dt 22.12.2020, ft nr 38/2021, sit nr 1
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 16,977,761 2021-06-08 2021-06-10 104421070012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime HARTIM I PROJEKTEVE TE NDERHYRJEVE REHABILITUESE, KONTR. 661 DT 18.1.21 , LIK FAT 31/2021 DT 27.5.21 SIT NR 2 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 38,034,792 2021-06-01 2021-06-02 221200052021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2120005 SHAUK Erseke shpenz per rritjen AQT-Ndertimi rrjeti I ujesjellesave te 17 fshatrave ne b.kolonje MIn06,up 3 dt 7.12.20,kontrate 1 dt 5.3.21,lik i fat nr 29/2021 dt 12.5.21,situacion 1 dt 12.5.21,urdher17 dt 27.5.21,kerkese lik sit 1
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 1,000,873 2021-04-27 2021-05-04 25421670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2167001 Bashkia Ure,kontrata1420,15 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe mbienteve sportive fshati kutalli fat 17 dt 11.02.2019 seri 52017030 situacion perfundimtar akt kolaudimi 2158 dt 28.02.2019 cert md 2158 dt 04.03.202
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 6,112,178 2021-04-30 2021-05-04 4321070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ND.UJESJELLESIT ,KONTR. 1689 DT 18.08.2020 FAT 7/2021 PROJEKT VENDOSJE MATESA NE PALLATE ME KOLONE TE BRENDESHME LOTI II, LIK FAT 289 DT 28.2.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 894,597 2021-04-23 2021-04-26 4121070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES PROJEKT VENDOSJE MATESASH NE PALLATE ,KONTR. 1781 DT 23.8.2019, LIK FAT 41
  Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) ARKONSTUDIO Tirane 541,946 2021-04-08 2021-04-14 810870022021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1087002,DSHQ, lik rikonstruksion p kongreseve , uprok 90 dt 8.02.2021 kontr 94/5 dt 8.02.2021 nj fit 94/10 dt 10.03.2021 pv 18.03.2021 pv 94/19 dft nr 16/2021 dt 19.03.2021
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) ARKONSTUDIO Tirane 7,600,000 2021-04-09 2021-04-13 1110061642021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006164 AEE, lik ft nr 10/2021 dt 05.03.2021, sherbim konsulence sipas kontrates nr 386 dt 09.02.2021, njoft fit dt 25.01.2021up nr 166 dt 25.08.2020, pv md dt 08.03.2021
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 56,761,127 2021-04-08 2021-04-09 60821070012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime HARTIM I PROJEKTEVE REHABILIT.PERSHTATESE KONTR. 661 DT 18.1.21 LIK FAT 21/2021 DT 1.4.21 SIT NR 1 SIT NR 1 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 9,500,000 2021-03-24 2021-03-25 20421200012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2120001 B.Kolonje shpenz per rritjen AQT-Rikonstruksion rrjeti I brendshem dhe I jashtem ujesjellesi Leskovik,kontrate 6 dt 8.6.2020,up 3 dt 10.3.2020,lik i fat nr 8/2021 dt 25.2.2021,sit 4 dt 25.2.21,kerkese lik 25.2.21,urdher 130-18.3.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 30,501,982 2021-03-12 2021-03-17 4810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindertn obj ars, nr 11/2021 dt 09.03.2021, kontr ne vazhd GOA 2020/p-53 dt 22.06.2021, sit nr 5
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 3,387,822 2021-02-22 2021-02-24 1921070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES PROJEKT VENDOSJE MATESASH NE PALLATE ,KONTR. 1689 DT 18.8.2020, LIK FAT 19 DT 22.10.20