Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,511,173,151.00 3,622 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 64,044 2021-11-10 2021-11-11 112626540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Pastrim Gjelberimit.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 7 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 29,824 2021-11-10 2021-11-11 111426540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Arsimin e mesem (Sanitare,Roje).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 3 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 30,085 2021-11-10 2021-11-11 112926540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Policine Bashkiake.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 6 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 26,640 2021-11-10 2021-11-11 112526540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Pastrim Gjelberimit.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 7 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 98,112 2021-11-10 2021-11-11 112726540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Policine Bashkiake.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 6 - Fakt 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 43,468 2021-11-10 2021-11-11 112226540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Zyrat e Gjendjes Civile.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 4 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,362,298 2021-11-10 2021-11-11 111126540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Arsimin baze perfsh.edhe parashkollorin (Edukatore,Sanitare e Roje).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 46 - Fakt 31.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 412,293 2021-11-10 2021-11-11 111826540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Administraten (Aparati).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 80 - Fakt 10.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 65,408 2021-11-10 2021-11-11 112826540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Policine Bashkiake.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 6 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 8,328,017 2021-11 2021-11-05 107526540012021 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Tetor 2021 sipas Vend.te Drejt.Sociale Rajonale Diber Nr.10/2021 Dt.29.10.2021.Permbl.Bord.Pagese Nr.10 Dt.03.11.2021 Nr.i Perf.1469.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 62,475 2021-11 2021-11-05 107826540012021 Sherbime te tjera Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbime te tjera (Pagese per furniz.me uje pishem te shkollave).VKB Nr.41 Dt.01.10.2021,Konf.Pref.Nr.946/1 Prot.Dt.12.10.2021,Urdh.Tit.Nr.2681 Prot.Dt.27.10.2021.Bord.Pagese muaji Shtator,Tetor 2021 Nr. i pers.10
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 102,000 2021-11 2021-11-05 107326540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.Qeraje per te pastrehet (Gjendje te veshtire ekonomike) muaji Tetor 2021.VKB Nr.82 Dt.24.12.2020,VKB Nr.03 Dt.27.01.2021.VKB Nr.28 Dt.30.06.2021.Permbl. Bord.Pagese Nr.8 Dt.02.11.2021 Nr.i Perf.70.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 50,000 2021-11 2021-11-05 107626540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.per Dhenie Ndihme Financ.per vdekje te punonjesit z.Halit Topalli (i jepet djalit te tij.zJuljan Topalli).Urdh.Tit.Nr.148 Dt.14.10.2021.Bord.Pagese Nr.2 Dt.03.11.2021.Liste - Pagese Tetor 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Dedolli 2015 Mat 36,444 2021-11 2021-11-05 107726540012021 Sherbime te tjera Bashk. Klos (2654001) Lik. Sherbim Interneti periudha Dt.23.09.2021-23.10.2021.Urdh.Prok.Nr.32 Dt.19.04.2021.Ftese oferte.Vlers.perf.fit.nga sistemi i app.Fat.e Fisk.Nr.14/2021 Dt.29.10.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,248,000 2021-11 2021-11-05 107426540012021 Te tjera transferta tek individet Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.Bonus Qeraje per pastrehet (Raste Termetit,Gjendje te vesht.ekon.) Tetor 2021.VKB Nr.82 Dt.24.12.2020,VKB Nr.03 Dt.27.01.2021.VKB Nr.28 Dt.30.06.2021.Permbl. Bord.Pagese Nr.8 Dt.02.11.2021 Nr.i Perf.137.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 29,248 2021-10-27 2021-11-01 103426540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A014235 Fat.Nr.423561813 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 106826540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012753 Fat.Nr.423570747 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2021-10-28 2021-10-29 106526540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A014242 Fat.Nr.424302950 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 4,300 2021-10-28 2021-10-29 106726540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A100970 Fat.Nr.424174234 Dt.30.09.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 4,300 2021-10-28 2021-10-29 106326540012021 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Shtator 2021.Kontr.A012361 Fat.Nr.424173429 Dt.30.09.2021.