Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,511,173,151.00 3,622 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NET-GROUP Mat 112,800 2021-11-18 2021-11-19 106026540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Superv.Obj.Hapje aksesh,ndertim bokse urash ne fsh.e Bashk.Fat.Fisk.Nr.330/2021 Dt.27.10.2021.Situac.perf.Dt.30.04.2019-29.05.2020.Akt-Kol.Dt.08.06.2020.Certif.perk.Dt.08.07.2020.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) NELSA Mat 204,330 2021-11-18 2021-11-19 105826540012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje Ushqime per Kopshtet.Urdh.Prok.Nr.45 Dt.27.08.2021.Vlers.perf.fit.nga sistemi i app.Fat.e Fisk.Nr.757/2021 Dt.01.11.2021.Fl.Hyrje Nr.56,56/1 Dt.03.11.2021.Proc.verb.marre ne dorez.Dt.03.11.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) 2AF ALBANIA GROUP Mat 180,000 2021-11-18 2021-11-19 105626540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda Bashk. Klos (2654001) Lik. Perf. Blerje Fadrome.Urdh.Prok.Nr.6 Dt.12.03.2021,Kontr.Malli Nr.1073 Prot.Dt.04.05.2021,Fat.Tat.Nr.35/2021 Dt.10.05.2021,Fl.Hyrje Nr.27 dhe Proc.verb.marre dorezim Dt.10.05.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) TEA-D Mat 120,978 2021-11-17 2021-11-19 105526540012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Klos (2654001) Lik. Garanci punimesh 'Ndertim K.U.Z Bejne'.Kontr.Nr.2822 Prot.Dt.31.10.2018.Proc.verb.perk.Dt.11.04.2019.Akt-Kol.Dt.07.12.2018.Certif.perf.Dt.16.08.2021.Kerk.cbllokimi Nr.2689 Prot.Dt.29.10.2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 30,345 2021-11-18 2021-11-19 106126540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese Leje te zakonshme te pakryer z.Mehmet Dema si rezultat i shkeputjes se mardh.te punes.Urdh.Tit.Nr.171 Dt.16.11.2021.Bord.Pagese Nr.12 Dt.17.11.2021.Liste - Pagese Nentor 2021.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 20,910 2021-11-17 2021-11-18 105226540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Kesh.Bashkiak dhe Kryetare te Fshatrave muaji Tetor 2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.12.11.2021 Nr. i Pers.4.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 540,000 2021-11-17 2021-11-18 105426540012021 Grant per femije te lindur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz.per Shperblim femije te lindur periudha 02.03 - 06.09.2017.Permbl. Bord.Pagese Nr.1 Dt.15.11.2021,Nr. i Perf.108 (femije te lindur).
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 148,580 2021-11-17 2021-11-18 104926540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Kesh.Bashkiak dhe Kryetare te Fshatrave muaji Tetor 2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.12.11.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.23.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 12,920 2021-11-17 2021-11-18 105126540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Kesh.Bashkiak dhe Kryetare te Fshatrave muaji Tetor 2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.12.11.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 36,890 2021-11-17 2021-11-18 105026540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Kesh.Bashkiak dhe Kryetare te Fshatrave muaji Tetor 2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.12.11.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.5.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) MEND OIL Mat 1,300,774 2021-11-17 2021-11-18 104726540012021 Karburant dhe vaj Bashk. Klos (2654001) Lik. Blerje Nafte.Urdh.Prok.Nr.1 Dt.25.01.2021,Kontr.Malli Nr.728 Prot.Dt.18.03.2021.Fat.Tat.Nr.178/2021/2021 Dt.01.11.2021.Fl.Hyrje Nr.55 Dt.03.11.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.03.11.2021
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 105,400 2021-11-17 2021-11-18 104826540012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashk. Klos (2654001) Lik. Shpenz. per Anetare te Kesh.Bashkiak dhe Kryetare te Fshatrave muaji Tetor 2021.Bord.Pagese Nr.10 Dt.12.11.2021.Liste - Pagese Nr.i Pers.16.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 307,049 2021-11-11 2021-11-16 114426540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Administrimit te Pyjeve.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 11 - Fakt 9.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 43,540 2021-11-11 2021-11-12 114526540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Administrimit te Pyjeve.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 11 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 1,055,263 2021-11-11 2021-11-12 113126540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 36.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 147,636 2021-11-11 2021-11-12 114126540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Sherbimit zjarrfikes (P.M.N.Z.SH-ja).Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 14 - Fakt 3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 53,962 2021-11-11 2021-11-12 113426540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 2.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 38,388 2021-11-11 2021-11-12 113926540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. Ujitja e Kullimi.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 1 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Mat 30,740 2021-11-11 2021-11-12 114626540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Administrimit te Pyjeve.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 11 - Fakt 1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 62,679 2021-11-11 2021-11-12 113326540012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk. Klos (2654001) Lik. Page muaji Tetor 2021 per Sekt. e Mirmbajtjes se Rrugeve Rurale.Liste - Pagese Nr.10 Dt.08.11.2021 Nr. i Punonjesve Plan 42 - Fakt 2.