Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) All All 1,722,463,144.00 4,072 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 9,000 2022-03-07 2022-03-08 23226540012022 Ndihme ekonomike Bashkia Klos(2654001)Lik.Ndihme ekonomike muaji Shkurt 2022 sipas Vendimit te Drejt.Rajonale Sociale Diber Nr.02/2022 Dt.25.02.2022.Permbl. Bord.Pagese Nr.2 Dt.03.03.2022 Nr. i Perf.1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 10,088,436 2022-03-07 2022-03-08 23126540012022 Ndihme ekonomike Bashkia Klos(2654001)Lik.Ndihme ekonomike muaji Shkurt 2022 sipas Vendimit te Drejt.Rajonale Sociale Diber Nr.02/2022 Dt.25.02.2022.Permbl. Bord.Pagese Nr.2 Dt.03.03.2022 Nr. i Perf.1434
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Banka OTP Albania Mat 11,084 2022-02-24 2022-02-25 22926540012022 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shkurt 2022.Urdher Titullari Nr.495 Dt.22.02.2022.Bordoro Pagese Nr.2 Dt.22.02.2022Liste - Pagese Nr. i Perf.1.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) BANKA CREDINS Mat 142,027 2022-02-24 2022-02-25 22726540012022 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shkurt 2022.Urdher Titullari Nr.495 Dt.22.02.2022 .Bordoro Pagese Nr.2 Dt.22.02.2022.Liste - Pagese Nr. i Perf.11
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 285,470 2022-02-24 2022-02-25 23026540012022 Ndihme ekonomike Bashk. Klos (2654001) Lik. Ndihme ekonomike muaji Janar 2022 (perd.fondi 6%pers.qe nuk kani fituar piket ne sistem).Vend.Kesh.Bashk.Nr.04 Dt.14.02.2022.Konf.Pref.Nr.128/1Prot.Dt.18.02.2022 Permbl.Bord.Pagese Nr.1 Dt.23.02.2022 Nr.i Perf.70
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 9,729,539 2022-02-24 2022-02-25 22626540012022 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shkurt 2022.Urdher Titullari Nr.495 Dt.22.02.2022 .Bordoro Pagese Nr.2 Dt.22.02.2022.Liste - Pagese Nr. i Perf. 836
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) RAIFFEISEN BANK SH.A Mat 55,420 2022-02-24 2022-02-25 22826540012022 Pagese paaftesie Bashk. Klos (2654001) Lik. Pagese paaftesie muaji Shkurt 2022.Urdher Titullari Nr.495 Dt.22.02.2022 .Bordoro Pagese Nr.2 Dt.22.02.2022.Liste - Pagese Nr. i Perf.3.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2022-02-21 2022-02-22 20926540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A103467 Fat.Nr.429160074 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 1,864 2022-02-21 2022-02-22 21726540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A012383 Fat.Nr.429161040 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2022-02-21 2022-02-22 21826540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A012753 Fat.Nr.429160948 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 150 2022-02-21 2022-02-22 21926540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A0100970 Fat.Nr.429205109 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 36,321 2022-02-21 2022-02-22 22326540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A014235 Fat.Nr.429581827 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 136,180 2022-02-21 2022-02-22 22426540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A012021 Fat.Nr.429582485 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 2,872 2022-02-21 2022-02-22 19826540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A018506 Fat.Nr.428930424 Dt.29.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 7,055 2022-02-21 2022-02-22 20026540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A012000 Fat.Nr.429161496 Dt.30.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 5,224 2022-02-21 2022-02-22 20626540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A014225 Fat.Nr.429160323 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2022-02-21 2022-02-22 20726540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A012363 Fat.Nr.429407733 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 340 2022-02-21 2022-02-22 21426540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A016507 Fat.Nr.429405370 Dt.31.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 6,484 2022-02-21 2022-02-22 18626540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A014409 Fat.Nr.429161645 Dt.26.01.2022.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Mat 1,142 2022-02-21 2022-02-22 19726540012022 Elektricitet Bashk. Klos (2654001) Lik. Energji elektrike muaji Janar 2022.Kontr.A015463 Fat.Nr.429202839 Dt.29.01.2022.