Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Delvine (3704) All All 153,653,640.00 257 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 70,358 2014-08-21 2014-08-21 18821040012014 Paga baze pagat e bashkise sipas listes muaji korik 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 59,051 2014-08-21 2014-08-21 18721040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat sipas listes per bashkien muaji korrik 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 36,800 2014-08-21 2014-08-21 19021040012014 Te tjera transferime korrente pagese ndihme ekonomike nga te ardhurat e bashkiex per muajin korrik siaps vendimit keshillit bashkiak nr.31 date 31.07.2014
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 160,000 2014-08-21 2014-08-21 19121040012014 Sherbime te tjera lik.pagese nga bashkia per sigurime shoq.shendet.dhe tatime per klubin e sportit siaps vendimit keshillit bashkiak nr.7 date 14.02.2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 13,440 2014-08-21 2014-08-21 18921040012014 Udhetim i brendshem pagese sherbime siaps listes per bashkine muaji gushte
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 518,100 2014-08-13 2014-08-13 18021040012014 Ndihme ekonomike kalim pagese ndihme ekonomike siaps listes per muajin korrik nga bashkia sipas VKB.nr.30 date 31.07.2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 6,750 2014-08-13 2014-08-13 180/21040012014 Sherbimet bankare lik.pagese per ndihmen ekonomike te muajit korrik nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BEQIRI/M Delvine 2,055,800 2014-08-08 2014-08-08 17721040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik.fat.nr.237dt.12.12.2011 per rik.rruge Jorgo Xhavara,objekt i paraqitur ne pasqyrat e detyrimet te prapambetura te vitevete meparshme nga bashkia nga te ardhurat e veta
  Bashkia Delvine (3704) BAILIFF SERVICES ALBANIA Delvine 150,000 2014-08-06 2014-08-07 17621040012014 Sherbime te tjera lik.detyrime ndaj B$G sipas vendimit Gjyk.Apelit nr.358 date 26.10.2010 te prapambetura nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 16,695 2014-08-05 2014-08-06 17921040012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik.tatim ne burim p;er keshillateret dhe kryepleqte muaji qershor 2014 sipas listes nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 150,255 2014-08-05 2014-08-06 17821040012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur lik.pagese per keshillaret dhe kryepleqte nga bashkia delvine per muajin qershor sipas listes
  Bashkia Delvine (3704) DAUTI-S Delvine 1,000,000 2014-08-05 2014-08-06 17521040012014 Sherbime te tjera lik.paget.sig.tatime per pastrim gjelberimin.sherbimet dhe mirembajtje vorreza deshmoresh e publike per muajin korrik 2014 sipas v.k.bashkiak dhe fat.nr.382 date 31.07.2014
  Bashkia Delvine (3704) SHAMET MEHMETI Delvine 29,600 2014-07-22 2014-07-25 17021040012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat likk.fat.nr.22.23 date 01.07.2014 per ushqime per cerdhen siaps proces verbalit emergjences mbajtur date 01.07.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) ROLAND DELIA Delvine 9,800 2014-07-24 2014-07-25 17321040012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave lik.fat.nr.60 date 21.07.2014 per riformatim kompjuterash sipas urdher prok.nr.7 date 16.07.2014 dhe proces verbalit te emergjences date 18.07.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) FATIME OMERI Delvine 96,000 2014-07-22 2014-07-25 17221040012014 Sherbime telefonike lik.fat.nr.6date 21.07.2014 nga bashkia sipas urdher prokurimit nr.6 date 15.07.2014 dhe prok.elektronik nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 36,440 2014-07-24 2014-07-25 17421040012014 Udhetim i brendshem lik.sherbime siaps listes nga bashkia per pjesemarjen ne trajnimin nga ministria e brendeshme e ligjit per nepunesin civil
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 200,000 2014-07-22 2014-07-25 16921040012014 Sherbime te tjera lik.sherbimet per sportin siaps V.K.Bashkiak nr.7 date 14.02.2014 per trajtimin e klubit te sportit dhe sipas situacionit nr.6 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 81,963 2014-07-18 2014-07-21 16721040012014 Paga baze lik.pagat e muajit qershor sipas listes nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,540,575 2014-07-21 2014-07-21 17121040012014 Pagese paaftesie lik.pahgese invaliditeti muaji korrik sipas lises nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 59,051 2014-07-18 2014-07-21 16621040012014 Shtese page per vjetersi ne pune lik.pagat e muajit qershor siaps listes per bashkine