Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Delvine (3704) All All 153,653,640.00 257 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Delvine (3704) DAUTI-S Delvine 1,000,000 2014-10-07 2014-10-07 21221040012014 Sherbime te tjera pagese per paga,sigurime dhe tatime te sektorit te pastrim gjelberimit,mirembajtjes voreza deshmorve e publike per muajin shtator siaps sit.nr.9 dhe fat.nr.390 date 30.09.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) SHAMET MEHMETI Delvine 29,400 2014-09-29 2014-10-01 20921040012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik,.fat.nr.58 date 09.09.2014 per ushqimet e cerdhes proces verbal emergjence date 08.09.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 3,300 2014-09-29 2014-10-01 21021040012014 Te tjera transferta tek individet tatim ne burim per dalje ne pension nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 29,700 2014-09-29 2014-10-01 21121040012014 Te tjera transferta tek individet pagese per dalje ne pension siaps listes per Valentina Serjanin sipas shkreses nr.10086/1 date 15.07.2014 dhe VKM nr.664 date 28.09.2011 dhe zbatimit buxhetit,udhezimi nr,3 date 17.01.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 440,000 2014-09-26 2014-09-29 20821040012014 Sherbime te tjera lik.fature per kuotenmm e antaresise ne FSHF sipas vendim it keshillit bashkiak nr.7 date 14.02.2014 dhe situacionit nr.8 date 31.08.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 26,100 2014-09-25 2014-09-25 207/21040012014 Sherbimet bankare lik.pagese per sherbimin e ndarjes se invaliditetit per muajin shtator nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,030,060 2014-09-25 2014-09-25 20721040012014 Pagese paaftesie lik.pagese per invaliditetin e muajit shattor 2014 sipas lisates nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 102,380 2014-09-15 2014-09-16 20021040012014 Udhetim i brendshem lik.pagese sherbimesh siaps listes nga bashkia per gushtin
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 94,894 2014-09-15 2014-09-16 19921040012014 Shtese page per vjetersi ne pune lik.pagat sipas listes muaji gusht bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 6,650 2014-09-15 2014-09-16 206/21040012014 Sherbimet bankare lik.pagese sherbime per ndarjen e ndihmes ekonomike per muajin gusht nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 59,051 2014-09-15 2014-09-16 19821040012014 Paga baze pagat siaps listes muaji gusht per bashkine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,176,735 2014-09-15 2014-09-16 19721040012014 Paga baze pagat e bashkis muaji gusht sipas listes
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 56,000 2014-09-15 2014-09-16 19621040012014 Sherbime te tjera lik.pagese per sigurime shoqerore per sportin muaji gusht nga bashkia sipas vendimit k.b.nr.7 date 14.02.2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 508,900 2014-09-15 2014-09-16 20621040012014 Ndihme ekonomike lik.pagese ndihme ekonomike per muajin gushte siaps listes mbeshtetur ne vendimin e keshillit bashkiak nr.14 date 12.09.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BAILIFF SERVICES ALBANIA Delvine 150,000 2014-09-15 2014-09-15 19521040012014 Sherbime te tjera lik.detyrime te prapambetura sipas vendimit Gjykates Apelit nr.358 date 26.10.2010 dhe vendimit te keshillit bashkiak nr.7 date 14.02.2014 per lik.e detyrimit sipas grafikut paraqitur nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) DAUTI-S Delvine 1,000,000 2014-09-08 2014-09-09 19421040012014 Sherbime te tjera lik.pagese per paga,sigurime dhe tatime te sektorit te pastrimit,gjelberimit,sherbimeve varreza deshmoresh e publike per maaujin gusht sipas fat.nr.385 date 31.08.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) VODAFONE ALBANIA Delvine 6,389 2014-08-28 2014-08-29 19321040012014 Sherbime telefonike lik.telefon me numer abonenti 1006957 periudha 01.07.2014 deri 31.07.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 26,950 2014-08-25 2014-08-25 192/21040012014 Sherbimet bankare pagese per komision sherbimi nga bashkia per invaliditetin e muajit gusht
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,132,150 2014-08-25 2014-08-25 19221040012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti per muajin gushte siaps listes nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,206,820 2014-08-21 2014-08-21 18621040012014 Shtese page per pune jashte orarit pagat siaps listes per muajin korrik 2014 bashkia delvine