Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Delvine (3704) All All 153,653,640.00 257 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Delvine (3704) VODAFONE ALBANIA Delvine 8,452 2014-11-10 2014-11-10 23621040012014 Sherbime telefonike lik.vodafon me numer rrwgjisti abonenti 1006957 periudha01.08.2014 deri 31.08.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) DAUTI-S Delvine 1,000,000 2014-11-07 2014-11-07 23321040012014 Sherbime te tjera lik.pagese per pagat e sherbimit te pastrimit,gjelberimit.sherbimit komunal siaps situaionit nr.10 dhe proces verbalit date 31.10.2014 nga sek.i pastrimit nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BAILIFF SERVICES ALBANIA Delvine 150,000 2014-11-07 2014-11-07 23521040012014 Sherbime te tjera lik.pagese sper detyrimet ndaj sh.p.k B$G siaps vendimit gjyk.apelit nr.358 date 26.10.2010 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) VODAFONE ALBANIA Delvine 9,895 2014-11-07 2014-11-07 23421040012014 Sherbime telefonike lik.vodafon me nr.regjistri abonenti 1006957 periudha 01.09.2014 deri 30.09.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 94,894 2014-10-27 2014-10-27 22721040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e bashkise per muajin shtator 2014 siaps listes
  Bashkia Delvine (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 16,695 2014-10-27 2014-10-27 23121040012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim ne burim per keshilltaret nga bashkia periudha korrik 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,188,089 2014-10-27 2014-10-27 22521040012014 Paga baze pagat e bashkise per muajin shtator 2014 siaps listes
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 150,255 2014-10-27 2014-10-27 23021040012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur pagese e keshilltarve dhe k/pleqeve per muajin korrik ,2014 sipas listes
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 59,051 2014-10-27 2014-10-27 22621040012014 Paga baze pagat e bashkise per muajin shtator 2014 siaps listes
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 79,600 2014-10-27 2014-10-27 22821040012014 Te tjera transferime korrente pagese ndihme ekonomike nga te ardhurat e bashkise per muajt gusht shtator siaps v,k.b.nr.34dt.29.08.2014 dhe nr.36 dt.30.09.2014 siaps listes
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 160,000 2014-10-27 2014-10-27 22921040012014 Sherbime te tjera lik.paget,sig,tatime per sportin sipas v.k.b.nr.7 date 14.02.2014 dhe situacionit nr.9
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 26,250 2014-10-17 2014-10-17 223/21040012014 Sherbimet bankare lik.pagese per ndarjen e invaliditetit per muajin tetor 2014
  Bashkia Delvine (3704) BAILIFF SERVICES ALBANIA Delvine 150,000 2014-10-17 2014-10-17 22421040012014 Sherbime te tjera lik.detyrimet ndaj B&G sipas vendimit gjykates apelit nr.358 date 26.10.2010 dhe vkm nr.7 date 14.02.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,034,250 2014-10-17 2014-10-17 22321040012014 Pagese paaftesie pagesa te invaliditetit muaji tetor siaps listes nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 6,500 2014-10-10 2014-10-10 216/21040012014 Sherbimet bankare pagese per ndarjen e ndihmes ekonomike nga banka per muajin shtator 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 507,500 2014-10-10 2014-10-10 21621040012014 Ndihme ekonomike pagese ndihme ekonomike per muajin shtator sipas listes siaps v.k.bashkiak nr.35 dt 30.09.2014
  Bashkia Delvine (3704) RINIA SK Delvine 3,145,342 2014-10-10 2014-10-10 21521040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik.fat.nr.1date 09.10.2014 per rik.rrugeve brend.fshatit vllahat investim i paraqitur ne listat e detyrimeve te prapambetura te viteve te meparshme nga bashkia delvine sit.perfundimtar i objektit
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 165,511 2014-10-10 2014-10-10 21721040012014 Sherbime te tjera lik.fat.per paga.sigurime tatime te sportit per shtatorin sipas v.k.bashkiak nr.7 date 14.02.2014
  Bashkia Delvine (3704) BEQIRI/M Delvine 1,155,011 2014-10-08 2014-10-09 21321040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik.fat.nr.237 dif.e vitit 2011 per rik.rruges Jorgo Xhavara dhe qe eshte paraqitur ne pasqyrat ne detyrimeve te prapambetura te viteve nga bashkia delvine.lik.perfundimtar dok.bashkengjitur u.sh.nr.123 dt.15.05.2013
  Bashkia Delvine (3704) "SHENDELLI" Delvine 837,102 2014-10-08 2014-10-09 214/21040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik.fat.nr.8dt,09.04.2014 per rik.rruge te brend.te fshatrave te bashkise sit,perfundimtar siaps pasqyres paraqitur per detyrimet e prapambetura te viteve nga bashkia delvine.dok.ndodhen ne ur.shp.nr.93 date 14.04.2014