Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Delvine (3704) All All 153,653,640.00 257 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Delvine (3704) TOTI Delvine 190,000 2014-03-25 2014-03-26 7421040012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime lik.fat.nr.3 date 24.03.2014 per studim projektim ndertim KUZ fshati Bamatat e prapambetur nga viti2013 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) ILIRIA/D Delvine 346,000 2014-03-25 2014-03-26 7721040012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime lik.fat.nr.2 date 24.03.2014 per studim projektim rahabilitim ambjent spor.rekre.te shkolles Xhelal Berberi,nga bashkia delvine e prapambetur nga viti2012
  Bashkia Delvine (3704) UJESJELLESI-KANALIZIME SHA Delvine 87,411 2014-03-25 2014-03-26 7221040012014 Sherbime te tjera shpenzime agjent tatimor sipas akt rakordimit te vitit 2013 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) ALBTELEKOM SH.A. Delvine 78,566 2014-03-25 2014-03-26 6721040012014 Sherbime telefonike telefon nr.klienti310001823228.1858559.1854635.1911274.1889874.1823254.1861556.1833682.1900721.1823234.1841128.1833679.1823238.1920805.1920749.1918664.1918687. periudha janar shkurt 2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 28,938 2014-03-25 2014-03-26 6821040012014 Posta dhe sherbimi korrier lik.fat.nr.1.4.16.25 date 31.01.2014 dhe nr.18.33.54 date 28.02.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) DAUTI-S Delvine 243,460 2014-03-25 2014-03-26 7821040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik.fat.nr.194 date 08.10.2013 e prapambetur nga viti 2013 per rip. e ures se fshatit vane nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) CEZ SHPERNDARJE Delvine 40,116 2014-03-25 2014-03-26 65/21040012014 Elektricitet 2104001 energji kontrat nr.60417.62603.62591.62680.62519.62524.62518.62145 periudha shkurt 2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) SHAMET MEHMETI Delvine 60,120 2014-03-25 2014-03-26 7321040012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik.ushqime per cerdhen fat.nr.16date 03.02.2014 dhe nr.17 date 03.03.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 23,529 2014-03-25 2014-03-26 7021040012014 Sherbime te tjera tatim ne burim per agjentet tatimor per posten dhe ujesjellsin nga bashkia delvine per vitin 2013
  Bashkia Delvine (3704) UJESJELLESI-KANALIZIME SHA Delvine 7,705 2014-03-25 2014-03-26 66/21040012014 Uje lik.fat/uji nr.176 date 31.01.2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) DURIM BAJO / SARANDE Delvine 148,000 2014-03-25 2014-03-26 7521040012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime lik.fat.nr.74 date 15.03.2014 e prapambetur nga viti 2012 per studim projektim sistemimin e bllokut nr,2 delvine
  Bashkia Delvine (3704) CEZ SHPERNDARJE Delvine 323,225 2014-03-25 2014-03-26 6521040012014 Elektricitet 2104001 lik.energji kontrat nr.C62577.90470.61268.D91378.60415.94325..93511.92208.94052.91700.62517.62146.62153.62156.62157.62702.61256.61265.90683.90682.62578.93512.92191.92192.94054.95599.94334.91617.95102.97350.95137.shkurt 2014 bashkia
  Bashkia Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 2,874 2014-03-25 2014-03-26 7121040012014 Sherbime te tjera shpenzime agjent tatimor sipas akt rakordimit me bashkine delvine per vitin 2013
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 65,300 2014-03-18 2014-03-19 6221040012014 Udhetim i brendshem lik.sherbime sipas listes muaji mars 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 29,250 2014-03-18 2014-03-19 64/21040012014 Sherbimet bankare pagese per invaliditetin nga bashkia muaji mars komision sherbimi
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,655,500 2014-03-18 2014-03-19 6421040012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti muaji mars sipas listes nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) "SB-SECURITI" Delvine 211,464 2014-03-18 2014-03-19 6321040012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes lik.fat.nr.36 date 18.03.2014 per sherbim roje private janar shkurt 2014 nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 450,000 2014-03-11 2014-03-12 5121040012014 Unspecified sa kaluar transf.per paga.sigurime tatime per sportin sipas v.k.b/nr.7 date 14.02.2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 481,200 2014-03-11 2014-03-12 5521040012014 Unspecified ndihma ekonomike muaji shkurt sipas listes nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 50,000 2014-03-11 2014-03-12 5421040012014 Unspecified pagese ndihme ekonomike nga te ardhurat e bashkise janar-shkurt siaps listes