Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Delvine (3704) All All 153,653,640.00 257 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,691,720 2014-05-21 2014-05-21 12221040012014 Pagese paaftesie kalim invaliditeti per muajin maj 2014 sipas listes nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 29,200 2014-05-21 2014-05-21 122/21040012014 Sherbimet bankare ka paguar komision sherbimi per invaliditetin e muajit maj 2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 6,500 2014-05-15 2014-05-15 121/21040012014 Sherbimet bankare lik.pagese sherbimi per ndihmen ekonomike nga bashkia muaji prill 2014
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 25,000 2014-05-15 2014-05-15 12021040012014 Te tjera transferime korrente pagese ndihme ekonomike nga te ardhurat e bashkise per muajin prill sipas V.K.B.nr.17 date 30.04.2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 496,400 2014-05-15 2014-05-15 12121040012014 Ndihme ekonomike pagese e ndihmes ekonomike per muajin prill nga bashkia sipas listes dhe V.K.B.Nr.16 date 30.04.2014
  Bashkia Delvine (3704) VODAFONE ALBANIA Delvine 24,404 2014-05-07 2014-05-12 11021040012014 Sherbime telefonike lik.fat.117795062 abenente nr.1006957 periudha 01.02.2014-28.02.2014dhe periudha 01.01.2014deri 31.01.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) SHAMET MEHMETI Delvine 11,360 2014-05-08 2014-05-12 9421040012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik.fat.tat.nr.20 adte 02.04.2014 per ushqimet e cerdhes nga bashkia siaps proces verbalit emergjences date 02.04.2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,157,291 2014-05-12 2014-05-12 10721040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e muajit prill sipas listes per bashkine delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 90,000 2014-05-08 2014-05-12 11221040012014 Te tjera transferime korrente dhenie ndihme financiare Qytetar Nderi qytetit Delvine Artistes hajrie Rondos sipas vendimit keshillit bashkiak nr.8 date14.02.2014 dhe ligj.prefektit shkrese nr.108/1 date 03.03.2014 nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 81,963 2014-05-12 2014-05-12 10921040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e muajit prill sipas listes nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 74,638 2014-05-12 2014-05-12 10821040012014 Paga baze pagat e muajit prill sipas listes muaji prill per bashkine
  Bashkia Delvine (3704) SHAMET MEHMETI Delvine 21,440 2014-05-07 2014-05-12 11121040012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik.fat.nr.19date 02.04.2014 nga bashkia per ushqimet e cerdhes
  Bashkia Delvine (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 10,000 2014-05-08 2014-05-12 11321040012014 Te tjera transferime korrente tatim ne burim i mbajtur per dhenien e ndihmes Aktores Hajrie Rondo nga bashkia delvine sipas vkb.nr.8 date 14.02.2014e
  Bashkia Delvine (3704) DAUTI-S Delvine 1,034,398 2014-05-06 2014-05-06 10621040012014 Sherbime te tjera sa kalim pagat e pastrim gjelberimit.sherbimeve te vorezave deshmoreve e publike per muajin prill 2014
  Bashkia Delvine (3704) JODY-KOMPANY Delvine 1,133,342 2014-04-28 2014-04-28 9221040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik.fat.nr.19date 25.03.2014 nga bashkia delvine per riveshje me asfalt beton rrugen Veli Kallapodhi i prapambetur sipas aktit te marjes ne dorezim dhe proces verbalit
  Bashkia Delvine (3704) "SHENDELLI" Delvine 893,000 2014-04-28 2014-04-28 9321040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik.fat.nr.8date 09.04.2014 nga bashkia delvine per rik.rruget e brendeshme te fshatrave te bashkise e prapambetur nga vitet e kaluara akkolaudimi dhe proces verbal marrje ne dorezim
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,674,000 2014-04-18 2014-04-18 10521040012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti per maujin prill sipas listes nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 29,100 2014-04-18 2014-04-18 105/21040012014 Sherbimet bankare pagese per komision sherbimi per ndarjen e invaliditetit muaji prill
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,134,488 2014-04-16 2014-04-17 9821040012014 Shtese page per pune jashte orarit pagat e bashkise siaps listes muaji mars 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 85,738 2014-04-16 2014-04-17 10021040012014 Paga baze pagat e cerdhes sipas listes muaji mars 2014