Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Delvine (3704) All All 153,653,640.00 257 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Delvine (3704) ARIS / SARANDE Delvine 286,428 2014-12-10 2014-12-11 25921040012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore lik.fat.nr.220 date 01.09.2014 nga bashkia delvine siaps urdher prok.nr.8 date 04.08.2014,proces verbalit date 22.08.2014 per mirembajtje ndertesa siaps situacionit dhe aktit dorezimit
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 1,211,313 2014-12-10 2014-12-10 24921040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e bashkise muaji tetor 2014 sipas listes
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 94,894 2014-12-10 2014-12-10 25121040012014 Paga baze pagat e gjendjes civile muaji tetor 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 150,255 2014-12-10 2014-12-10 25421040012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur pagese per keshilltaret dhe kryepleqte per muajin gushte nga bashkia sipss listes
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 94,894 2014-12-10 2014-12-10 25321040012014 Shtese page per vjetersi ne pune pagat e gjendjes civile muaji nentor 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 59,051 2014-12-10 2014-12-10 25021040012014 Paga baze pagat e bashkise muaji tetor 2014 sipas listes
  Bashkia Delvine (3704) DEGA TATIME DELVINE Delvine 16,695 2014-12-10 2014-12-10 25521040012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim ne burim per keshilltaret dhe kryepleqte nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 550,000 2014-12-10 2014-12-10 25221040012014 Sherbime te tjera lik.pagat.sig.tatime per sportin sipas v.k.bashkiak nr.7 date 14.02.2014 si dhe situacionit nr.11 dhe detyrimi i FSHF
  Bashkia Delvine (3704) DAUTI-S Delvine 1,179,321 2014-12-09 2014-12-09 25721040012014 Sherbime te tjera pagese per pagat.sig.tatime per sektorin e pastrim gjelberimit,sherbimeve nga bashkia per muajin nentor 2014
  Bashkia Delvine (3704) BAILIFF SERVICES ALBANIA Delvine 150,000 2014-12-02 2014-12-03 24721040012014 Sherbime te tjera lik.detyrimi ndaj B&G siaps vendimit gjykates apelit nr.358 date 26.10.2010 nga bashkia delvine sipas grafikut
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 162,162 2014-12-02 2014-12-02 24821040012014 Sherbime te tjera pagese per burse studenti dhe shpenzime per analizat e ujit te pishem sipas dokumentave bashkalidhur
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 26,550 2014-12-02 2014-12-02 246/21040012014 Te tjera transferime korrente lik.pagese komision per ndarjen e invaliditetit nentor 2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 4,497,800 2014-12-02 2014-12-02 24621040012014 Pagese paaftesie pagese invaliditeti muaji nentor siaps listes bashkia
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 185,000 2014-12-02 2014-12-02 248/21040012014 Grant per femije te lindur pagese per shperblim lindjeje sipas listes nga bashkia delvine
  Bashkia Delvine (3704) RAIFFEISEN BANK SH.A Delvine 185 2014-12-02 2014-12-02 248.21040012014 Sherbimet bankare lik.pagese per komiison sherbimi per shperblimin e lindjeve nga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Delvine 38,800 2014-11-17 2014-11-17 24421040012014 Te tjera transferime korrente lik.ndihme ekonomike nga te ardhurat sipas listes dhe v.K.bashkiak nr,40 date 30.10.2014
  Bashkia Delvine (3704) SHAMET MEHMETI Delvine 112,690 2014-11-17 2014-11-17 24521040012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat lik.fat.nr.65.66 dt.01.10.2014,.nr.106.106/1 date 03.11.2014 per ushqimet e cerdhes sipas proces varbalit date 03.11.2014
  Bashkia Delvine (3704) K.F.DELVINA Delvine 250,000 2014-11-17 2014-11-17 24321040012014 Sherbime te tjera lik.shpenzime sporti sipas V.K.bashkiak nr.7 date 14.02.2014 dhe situacionit nr.10 date 31.10.2014 per sportin n ga bashkia
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 6,450 2014-11-11 2014-11-11 237/21040012014 Sherbimet bankare pagese komision sherbimi per ndihme ekonomike nga bashkia siaps listes per muajin tetor 2014 dhe v.k.b.nr.39 date 30.10.2014
  Bashkia Delvine (3704) BANKA KOMBETARE TREGTARE Delvine 512,600 2014-11-11 2014-11-11 23721040012014 Ndihme ekonomike pagese ndihme ekonomike nga bashkia siaps listes per muajin tetor 2014 dhe v.k.b.nr.39 date 30.10.2014