Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 5,446 2012-01-27 2012-01-30 008101406712 Sa xhiruar faturen nr.703566047 nga klenti 1604386423 Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Zyrat e Regjistrimit Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,402 2012-01-27 2012-01-30 010101406712 Sa xhiruar fturen nr.799 date 13/12/2011 nga Zyra Regjistrimit Pasuris Gramsh
Komuna Bucimas (1529) VODAFONE ALBANIA Pogradec 5,000 2012-01-27 2012-01-30 22/2700001/2012 0692061154 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 Fat.107521666 dt.21.01.2012
Bashkia Lac (2019) ALBTELEKOM SH.A. Laç 4,475 2012-01-27 2012-01-30 46212600112 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC LIKUJDIM FATURE TELEFONI NR KLIENTI 1633790280 SERI NR 703838396 DT 06.01.2012
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 5,519 2012-01-27 2012-01-30 196 ZYRA RAJON E NDIH EKONOM LEZHE LIK FAT.NENTOR 2011 CLIENT:1547588580
Burgu Fushe-Kruje (0716) ALB AM 1 Kruje 85,860 2012-01-27 2012-01-30 20101405012 1014050 SA LIK FAT NR 13 DT 26.12.2011 NGA BURGU F.KRUJE
Burgu Fushe-Kruje (0716) DOREST METALLA Kruje 46,600 2012-01-27 2012-01-30 19101405012 1014050 SA LIK FAT NR 79 DT 29.12.2011 NGA BURGU F.KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Kruje 44,680 2012-01-27 2012-01-30 39216300112. BASHKIA FUSHE KRUJE lik i fat 01 dt 18.01.2012
Burgu Fushe-Kruje (0716) M. B. KURTI Kruje 834,372 2012-01-27 2012-01-30 15101405012 1014050 SA LIK FAT NR 40.174 NGA BURGU F.KRUJE
Burgu Fushe-Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 11,202 2012-01-27 2012-01-30 8101405012 1014050 sa lik fat nr 329 dt 30.11.2011 dhe fat nr 357dt 31.12.2012 nga burgu f kruje
Burgu Vaqarr Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,699 2012-01-30 2012-01-30 5/1014013/2012/ 602- Burgu Vaqarr Liki.telef.fix tetor- nentor-dhjetor 2011 kontrate 15116 dt.29.04.10
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 346,500 2012-01-30 2012-01-30 2/104059/2012 231 -ZQRPPaluajtshme Paga konsulentesh muaji dhjetor 2011
Sp. Permet (1128) EVELINA KOCOLLARI Permet 115,000 2012-01-30 2012-01-30 2813081 SPITALI FAT NR 1 , 2 DT 26.01.2012
Komuna Qender (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 3,698,600 2012-01-30 2012-01-30 10259000112 PAGESA E PAAFTESISE MUAJI DHJETOR 2011,KOMUNA QENDER LB
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 219,340 2012-01-27 2012-01-30 18/104059/2012 1014059 602- ZQRPPaluajtshme energji dhjetor 2011 kontrate D49410
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 479,840 2012-01-30 2012-01-30 10/1087010/2012 602 KOM.PROK.PUBLIK. Blerje kancelari UP 4 dt 03.01.2012 pv 16.01.2012 pv 16.01.2012 fat 358 dt 23.01.2012 seri 01303008 fh 2 dt 24.01.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PANORAMA GROUP Tirane 14,000 2012-01-27 2012-01-30 25/1010097/2012 602 Drejt e PPP - Parave kontr nr 44 dt 5.01.2012 fat nr 31 dt 24.01.2012 sr nr 00663770 shkr nr 112 dt 14.01.2011
Mini Bashkia 8 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,868 2012-01-27 2012-01-30 12/2101137/2012 602 Min.Bashkia 8- posta fat.nr.4450.dt.26.12.2011 seria 87429705
Komuna Dajt (3535) SHQIPONJA-M Tirane 865,688 2012-01-27 2012-01-30 11/2800001/2012 231 Kom.Dajt-ndert.depo uji,kont.nr/1590 dt.23.06.2011 fat.38.dt.12.12.2011,sit.perf.dt.18.08.2011 urdher.nr.111 dt.19.07.2011 akt.kol.dt.23.09.2011 akt.marrje dorezim 30.09.2011
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) YLBER CUCULI Tirane 12,011 2012-01-30 2012-01-30 A14/1087010/2012 466 KOM.PROK.PUBLIK. Kthim te ardhurash operatorve ekonomik UB 2 dt dt 03.01.12. Vendim 997/3 dt 21.12.2011
Qarku Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 8,253 2012-01-30 2012-01-30 20305 K.QARKUT 2037001 TELEFON SARANDE NRSERI703222705 DT 14.12.2011
Zyra e Punes Kruje (0716) BINJAKET-SBB Kruje 30,000 2012-01-30 2012-01-30 13102501612 1025016 ZYRA E PUNES KRUJE lik i fat 91
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,946,000 2012-01-27 2012-01-30 39/1017009/2012 602,REP 1001 PAGES KONTIGJENTI LIST PAGES NENTOR 2011 URDHER NR 574 DT 11/7/2011
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 45,764 2012-01-27 2012-01-30 30/1017009/2012 602 REP 1001 AMC ABON 47832 FAT DHJETOR 2011
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 23,153 2012-01-27 2012-01-30 26/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1630387270,F 703398117,702962661,702563893,700893036,701060215
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,376 2012-01-27 2012-01-30 29/1017122/2012 602,REP 6670,TEL,KLIENT 1380486272,F 701558288,701934735,702343012,702773320,703220259
Agjensia Kombetare e duhaneve (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,364 2012-01-27 2012-01-30 6/1005039/12 1005039 602 agj.k.d.c.telefon dhjetor 2011 nr klineti 1366584751 kontr 2256911,2256937
Ministria e Integrimit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 148,925 2012-01-27 2012-01-30 26/1078001/2012 1078001 602 MINISTRIA INTEGRIMIT Energji nentor 2011 Fat seri 112781215
Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535)Agjencia Kombetare e Arsimit dhe Formimit Profesional (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 12,367 2012-01-27 2012-01-30 8/1011151/2012 600 AGJENSIA KOMBETARE E ARS. FORM.PROFESIONAL ndalese ne page per vendim gjyqi vendim sekuestro NR 6841 DT 1.08.2011ALBINA BUCI VENDIM 1194 DT 19.0505.2008
Mbeshtetje per Shoqerine Civile (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,840 2012-01-27 2012-01-30 6/1088001/12 602 AMSHC uje nentor 2011 nr 1111-359577-1-1 dt fat 28.11.11
Unspecified (0000) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Unspecified 600,000,000 2012-01-30 2012-01-30 30.01.2012 Transferte per ISSH
Dega e Thesarit Shkoder (3333) ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 27,177 2012-01-30 2012-01-30 10 1010033 2012 dega thesarit nr 703502665 dhjetor 2011
Universiteti i Durresit, Fakulteti i Studimeve te Integruara me Praktiken (0707) EAGLE MOBILE Durres 10,000 2012-01-27 2012-01-30 10101115512 TDO 0707/F A S T I P/ KOD 1011155/ TEL. MUAJI NENTOR PER KLIENTIN KOD C1005104
Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) ARSA SHPK Sarande 32,600 2012-01-27 2012-01-30 10/1016108 SHP NGA KUFIRI
Sp. Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 951 2012-01-30 2012-01-30 19/1013084 TATIM NE BURIM NGA SPTALI
Nd-ja Ruget Rurale (1529) CEZ SHPERNDARJE Pogradec 1,315 2012-01-27 2012-01-30 23/2029008/2012 2029008 Nd.Rugeve Rurale 2029008 fat.e energjise muaji dhjetor
Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) VODAFONE ALBANIA Lezhe 4,000 2012-01-27 2012-01-30 7695 PROKURORIA LEZHE PAG FAT DHJETOR 2011 PER KOD ABONENTI 1063957 DHE NR CEL 0694028200(ARTAN MADANI)
Komuna Shengjin (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 4,109,900 2012-01-27 2012-01-30 7693 KOMUNA SHENGJIN LEZHE PAG NDIHME EKONOMIKE DHE PAAFTESI JANAR 2012
Burgu Fushe-Kruje (0716) LICI Kruje 5,297,063 2012-01-27 2012-01-30 14101405012 1014050 SA LIK FAT NR 199.213.248.268.292 NGA BURGU F.KRUJE
Bashkia Burrel (0625) CEZ SHPERNDARJE Mat 380,144 2012-01-26 2012-01-30 16/2132001/2012 2132001 Energji muaji Dhjetor Nr.Kon.A1957,A1971,A17610,A174,A12329,A3889,A2726,A3352,A970,A971,A181,A180,A14279,A972,A1966,A975,A1965,A3888,A17633,A1967,A15812,A14441,A183,A183,A977,A12335,A14167,A12426,A12328,A14280,A14445,A14280 B.Burrel