Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All C O L O M B O All 13,795,862.00 227 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 8,400 2013-10-02 2013-10-24 156/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT posta shtator 2013 simbas listes
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) C O L O M B O Elbasan 38,760 2013-09-24 2013-10-24 16410290162013 tonera Gjykata
Biblioteka kombetare (3535) C O L O M B O Tirane 34,800 2013-10-03 2013-10-24 16910120252013 BIBLIOTEKA bl bojra up 52 dt 19.09.13 njapp 25.09.13 ft 1052 dt 30.09.13 ser 11229931 fh 31 dt 30.09.13
Prefektura e qarkut Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 27,600 2013-10-18 2013-10-24 179 1016074 2013 Mirembajtje paisje zyre PREFEKTURA 1016074
Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) C O L O M B O Gjirokaster 63,000 2013-10-09 2013-10-24 18810160282013 1016028 KOMISARIATI POLIC GJIROKASTER materiale funksionim paisje zyre fat nr 990 dt 10.09.2013 nr ser 10766768 fh nr 39 dt 10.09.2013 up nr 62 dt 03.09.2013 vleres perfund ftes oferte raport permbledhe fh
Bashkia Libohove (1111) C O L O M B O Gjirokaster 27,600 2013-10-03 2013-10-24 19921160012013 2116001 BASHKIA LIBOHOVE GJIROKASTER KANCELARI UP NR 21 DT 17.09.2013 FAT NR 1012 DT 18.09.2013 NR SER 10766791 FTES OFERTE VLERES PERFUND
Maternitet Nr.2T. (3535) C O L O M B O Tirane 72,000 2013-10-17 2013-10-24 35310130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',bojra printeri,kontr vazh 22/1/13,fat 803 d 11/7/13 s 09399382,fh 100 d 15/7/13,fat 801 d 11/7/13 s 08399380,fh 101 d 15/7/13,f 772 d 3/7/13 s 09399381,fh 102 d 15/7/13
Bashkia Berat (0202) C O L O M B O Berat 45,600 2013-10-10 2013-10-24 48021020012013 Bashkia Berat 2102001.per C O L O M B O
Bashkia Maliq (1515) C O L O M B O Korçe 18,360 2013-09-16 2013-10-21 16821680012013 BASHKIA MALIQ KORCE BLERJE BOJE PRINTERI FAT NR 996DAT 11.09.2013
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 17,900 2013-09-17 2013-10-21 168 1005037 2013 MIREMBAJTJE KOMPJUTERI DRBU 1005037
Komuna Novosele (3737) C O L O M B O Vlore 11,520 2013-09-17 2013-10-21 195 2836001 2013 2836001 K NOVOSELE BOJE FOTOKOPJE
Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) C O L O M B O Tirane 46,800 2013-10-23 2013-11-06 13910920012013 602,INSTITUTI I STUDIMEVE PER KRIMET DHE PASOJAT E KOMUNIZMIT,MAT,UP 11 D 10/9/13,FT OF 9/10/13,NJF 11/10/13,FAT 11229981 D 14/10/13,FH 10 D 14/10/13
Bashkia Berat (0202) C O L O M B O Berat 38,040 2013-10-25 2013-11-12 51021020012013 Bashkia Berat 2102001 per C o l o m b o
Komisariati i Policise Sarande (3731) C O L O M B O Sarande 8,000 2013-10-28 2013-11-13 14810160522013 SHP PER PAJISJET NGA RENDI
Gjykata e rrethit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 102,000 2013-10-28 2013-11-13 99 1029040 2013 MIRMBAJTJE FOTOKOPJE GJ.RRETHIT 1029040
Mini Bashkia 6 (3535) C O L O M B O Tirane 113,400 2013-11-05 2013-11-15 22321011402013 MINI BASHKIA 6 MATERIALE PASTRIMI UP 40 DT 20.08.13 PV 26.08.13 NJOFT FIT 26.08.13 FAT 1056 DT 30.09.13 SR 11229935 FH 32 DT 14.10.13
Komuna Qender (1128) C O L O M B O Permet 26,000 2013-11-06 2013-11-15 26526910012013 MATERIALE K.PISKOVE
Reparti Delta Force Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 24,000 2013-11-11 2013-11-15 113 1016016 2013 RIPARIME PAISJE ELEKTRONIKE D.FORCE 1016016
Mini Bashkia 11 (3535) C O L O M B O Tirane 156,000 2013-11-11 2013-11-15 17521011382013 Min Bashk Nr 11 - Bl fotokopje up 32 dt 27.08.2013 ftese oferte 5075 dt 27.08.2013 vleresim perf 28.08.2013 fat 1119 dt 22.10.2013 fh 16 dt 22.10.2013
Gjykata e Apelit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 15,600 2013-11-11 2013-11-15 204 1029008 2013 SHPENZIME RIPARIMI GJYKATA E APELIT KODI 1029008 FATURA NR.SERIE 07931336
Komisariati i Policise Berat (0202) C O L O M B O Berat 55,400 2013-11-12 2013-11-15 32210160232013 dega e rendit berat lik fat tetor 2013
Bashkia Cerrik (0808) C O L O M B O Elbasan 56,100 2013-11-11 2013-11-15 36821100012013 materiale Bashkia Cerrik
Komuna Synej (3513) C O L O M B O Kavaje 27,000 2013-11-14 2013-11-18 20324740012013 KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT 120.121 DT 5.2.2013 FAT 151 DT 8.2.2013 FAT 143 DT 11.2.2013
Akademia e Fiskultures (3535) C O L O M B O Tirane 105,600 2013-11-15 2013-11-18 27410110482013 UNIVERSITETI I SPORTEVE TIRANE bl bojra up 27 dt 7.10.2013 ft oferte 10.10.2013 nj. fit 11.10.2013 fat 1138 dt 25.10.2013 seri 11708918 fh 35 dt 25.10.2013
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) C O L O M B O Berat 40,800 2013-11-15 2013-11-18 20610050022013 1005002 drejt e bujqesise per Colombo
Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) C O L O M B O Lezhe 8,000 2013-11-05 2013-11-19 19710110202013 DREJT ARSIMORE LEZHE LIK FAT.779 DT.15.02.2013
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) C O L O M B O Fier 53,500 2013-11-20 2013-11-20 18810050092013 BOJRA PRINTERI D B U FIER
Qarku Kukes (1818) C O L O M B O Kukes 20,000 2013-11-19 2013-11-20 31820180012013 2018001bl boje printeri ft 1176 seri11708956dt 06.11.2013Qarku Kukes
Zyra Arsimore Delvinë (3704) C O L O M B O Delvine 48,600 2013-11-04 2013-11-20 203/10111322013 lik.fat.nr.1067 date 03.10.2013 me prok.elekt. nga arsimi
Gjykata e rrethit Mat (0625) C O L O M B O Mat 13,200 2013-11-19 2013-11-22 16210290302013 Gjykata (1029030) Lik.Tonera Fat.Nr.1211 Dt.14.11.2013 Urdh.Prok.Nr.26 Dt.12.11.2013
Bashkia Lezhe (2020) C O L O M B O Lezhe 322,900 2013-11-21 2013-11-25 42421270012013 BASHKIA LEZHE LIK FAT.166,167 DT.18.02.2013
Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) C O L O M B O Elbasan 56,400 2013-11-25 2013-11-26 20810260082013 Drejtoria Pyjore kancelari,mirmbajtje
Gjykata e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 144,000 2013-11-25 2013-11-26 16610290242013 GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FAT 37 DT 19.11.2013
Mini Bashkia 4 (3535) C O L O M B O Tirane 222,000 2013-11-26 2013-11-27 16321011342013 Min.Bashkia 4- blerje materiale , fat.1226 seria 12323156 dt.18.11.2013 fh.nr.15 dt.18.11.2013 up.nr.14 dt.24.10.2013 app.19.11.2013
Zyra Arsimore Krujë (0716) C O L O M B O Kruje 40,000 2013-12-30 2013-12-31 29610110962013 sa lik fat nr 1420 dt 27.12.2013 nga arsimi kruje
Prefektura e qarkut Durres (0707) C O L O M B O Durres 105,600 2013-11-27 2013-12-02 30510160612013 1016061 PREFEKTURA DURRES MATERIALE PER FUNSIONIMIN E PAISJEVE BOJRA PRINTERI
Gjykata e rrethit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 21,600 2013-12-04 2013-12-04 121 1029040 2013 RIPARIM FOTOKOPJE GJ.RRETHIT 1029040
Komisariati i Policise Kukes (1818) C O L O M B O Kukes 33,600 2013-12-06 2013-12-06 25110160302013 1818,komisarjati kukes 1016030 , Fa37 muaji 27.11. 2013
Drejtoria Rajonale AKU Fier (0909) C O L O M B O Fier 85,500 2013-12-10 2013-12-11 12220051232013 TONERA PER A K U FIER
Gjykata e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 46,200 2013-12-10 2013-12-11 17610290242013 GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FAT NR 1320 DT 09.12.2013