Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All C O L O M B O All 13,795,862.00 227 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 10,080 2013-07-03 2013-08-05 11410280142013 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 750 DT 01.07.2013
Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 192,000 2013-06-21 2013-08-05 11910160092013 Renea mirmbajtje paisje up 15 19.04.2013 pv 27.05.2013 fat 624 27.05.2013 fh 1 27.05.2013
Bashkia Libohove (1111) C O L O M B O Gjirokaster 9,000 2013-07-03 2013-08-05 12321160012013 2116001 BASHKIA LIBOHOVE GJIROKASTER BOJE PRINTERI UP NR 7 DT 10.05.2013 FAT NR 590 DT 16.5.2013 NR SER 09077019 PV DT 10.5.2013
Drejtoria Arsimore Diber (0606) C O L O M B O Diber 79,440 2013-06-21 2013-08-05 25010110062013 D A R 1011006 BLERJE TONERA FAT NR 601 DATE 20.05.13 UP NR 2 DATE 14.05.13
Dogana Shkoder (3333) C O L O M B O Shkoder 47,640 2013-06-25 2013-08-05 5510100822012 DOGANA SHKODER FATURE NR 08963545 DATE 2.05.2013
Mini Bashkia 4 (3535) C O L O M B O Tirane 22,500 2013-06-19 2013-08-05 84 21011342013 602 Min.Bashkia 4- blerje bojra , up.nr.7 dt.21.01.2013 pv.21.01.2013 pv.22.01.2013 rap.perf.23.01.2013 fat.71 dt.23.01.2013 seria 07327967 fh.nr.06 dt.23.01.2013
Komisariati i Policise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 51,240 2013-07-04 2013-08-19 140 1016022 2013 BLERJE TONERA D.RENDIT 1016022
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Kukes (1818) C O L O M B O Kukes 31,080 2013-06-25 2013-08-29 11610161032013 1016103 Drejt rajonale Kufirit Fatura Nr 686 dt 10.06.2013
Mini Bashkia 11 (3535) C O L O M B O Tirane 99,000 2013-07-08 2013-09-23 104 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Mater funks e zyres up 4/1 dt 26.04.2013 ftese oferet 1277/2 dt 26.04.2013 fat 775 dt 04.07.2013 fh 7 dt 04.07.2013
Komuna Miras (1505) C O L O M B O Devoll 34,800 2013-07-09 2013-09-24 21323370012013 2335001 PER COLOMBO BLERJE MATERIALE
Bashkia Kucove (0217) C O L O M B O Kuçove 59,040 2013-07-10 2013-09-24 24621240012013 shpenz.per materiale e paisje bashkia kucove kod.2124001 fat.09077066
Gjykata e rrethit Lac (2019) C O L O M B O Laç 37,320 2013-07-09 2013-09-24 6610290262013 KOD INST 1029026 GJYKAT KURBIN PAGUAR TONERA UP NR 12 DT 26.06.2013 FT NR 09399342 DT 03.07.2013
Maternitet Nr.2T. (3535) C O L O M B O Tirane 133,200 2013-07-11 2013-09-25 24210130882013 602,SPIOTALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',BL TONER,UP 21 D 11/1/13,PV 22/1/13,FAT 705 D 1/7/13 S 09478984,FH 96 D 1/7/13
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) C O L O M B O Elbasan 246,000 2013-07-11 2013-09-30 12610290162013 tonera Gjykata
Bashkia Delvine (3704) C O L O M B O Delvine 63,600 2013-07-10 2013-10-17 16721040012013 lik.fat.nr.686 date 26.11.2012 per mat.nga bashkia delvine
Zyra e Punes Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 93,000 2013-08-05 2013-10-17 24110250352013 ZYRAT E PUNES .lik ft bl tonera up dt 12.7.2013, nj fit dt 15.7.2013, ft seri 009971602 dft 17.7.2013, fh dt 17.7.2013
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 30,000 2013-08-15 2013-10-17 106/10290292013 1029029 Gjykata LU kancelari
Mini Bashkia 11 (3535) C O L O M B O Tirane 130,566 2013-08-07 2013-10-17 115 2101138 2013 Min Bashk Nr 11 - Bl kompjuter up 6 6/1 dt 02.05.2013/06.05.2013 pv 10.06.2013/15.07.2013 fat 815 dt 15.07.2013 fh 8 dt 15.07.2013
Bashkia Libohove (1111) C O L O M B O Gjirokaster 16,200 2013-08-29 2013-10-17 14721160012013 2116001 BASHKIA LIBOHOVE GJIROKASTER KANCELARI UP DT 3.7.2013 FAT NR 766 DT 3.7.2013 NR SER 09399345 VLERES PERFUNDIMTARE FTESE OFERTE
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 27,600 2013-08-16 2013-10-17 16210290102013 602 Gjyk e Apelit te Krim te Renda riparim fotokpje UP 9 dt 22.7.13 njoftim firtusi 31.7.13,fat 895 dt 15.8.13
Drejtoria e Bujqesise Elbasan (0808) C O L O M B O Elbasan 98,280 2013-08-07 2013-10-17 16710050082013/ Tonera DRBU Elbasan
Bashkia Puke (3330) C O L O M B O Puke 49,800 2013-08-21 2013-10-17 25121370012013 BASHK PUKE KODI 2137001 lik fature nr 576 dt 14.05.2013
Qarku Berat (0202) C O L O M B O Berat 5,400 2013-08-14 2013-10-17 29420420012013 2042001 keshilli i qarkut berat per colombo lik fat maj 2013
Qarku Berat (0202) C O L O M B O Berat 77,400 2013-08-14 2013-10-17 31320420012013 2042001 keshilli i qarkut berat per colombo lik fat maj 2013
Prokuroria e rrethit Mat (0625) C O L O M B O Mat 38,400 2013-08-09 2013-10-17 8610280202013 Prokuroria (1028020) Lik. Blerje Tonera Fat.nr.855 dt.31.7.2013 Urdh.Prok.Nr,8 Dt.22.07.2013
Paraburgimi Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 43,800 2013-08-21 2013-10-17 11610140572013 TONERA PARABURGIMI 1014057 FAT 894 DT 14.08.2013
Agjensia e Prokurimit Publik (3535) C O L O M B O Tirane 190,800 2013-09-05 2013-10-17 13110870112013 APP BL MJETE PASTRIMI UP 9 DT 18.06.2013 FTESA OF 18.06.2013 NJOFT FIT CN79302/07012013 FAT 764 DT 09399343 DT 3.07.2013 HYRJE 23 DT 21.08.2013
Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) C O L O M B O Elbasan 19,920 2013-09-04 2013-10-17 15510260082013 Drejtoria Pyjore materiale
Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) C O L O M B O Gjirokaster 36,840 2013-09-10 2013-10-17 16310160282013 1016028 KOMISARIATI POLIC GJIROKASTER MATER FUNKSIONIM PAISJE ZYRE FAT NR 891 DT 13.08.2013 NR SER 09971570 UP NR 54 DT 17.07.2013 RAP PERMBLEDH VLERS PERFUND
Komuna Qender (1128) C O L O M B O Permet 20,400 2013-09-10 2013-10-17 20426910012013 MATERIALE K.PISKOVE
Burgu Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 67,080 2013-08-22 2013-10-17 8410140032013 1014003IEVP PAGAT LIK FAT
Komuna Petran (1128) C O L O M B O Permet 31,200 2013-09-18 2013-10-22 24026970012013 MATERIALE K.PETRAN
Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) C O L O M B O Elbasan 90,600 2013-09-19 2013-10-22 13610130062013 materiale Shendeti Publik 1013006
Gjykata e rrethit Mat (0625) C O L O M B O Mat 50,400 2013-09-19 2013-10-23 11910290302013 Gjykata (1029030) Lik. Tonera Fat.Nr.924 Dt.22.08.2013 Urdh.Prok Nr.18 Dt.02.08.2013
Prokuroria e rrethit Puke (3330) C O L O M B O Puke 52,320 2013-10-03 2013-10-24 10510280242013 1028024 PROKURORIA PUKE blerje boje per printer dhe fotokopje fat1020 dt.20.09.2013
Dogana Pogradec (1529) C O L O M B O Pogradec 107,400 2013-09-18 2013-10-24 10910100832013 1010083 DOGANA LIK FAT= 10766756 DT 07.09.2013
Prokuroria e rrethit Berat (0202) C O L O M B O Berat 42,600 2013-10-21 2013-10-24 12810280032013 prokuroria berat materiale zyre lik fat shtator 2013
Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) C O L O M B O Diber 54,360 2013-10-09 2013-10-24 13010100462013 Dret.tatimeve Diber 1010046 kancelari fat nr 824 date 17.07.13 up nr 6 date 15.07.132013
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) C O L O M B O Tirane 36,000 2013-10-10 2013-10-24 14610250982013 1025098 ad qendrore e ishp RIP INTERNETI UR PR NR 13 DT 6.9.2013 FT OFERTE 1192/1 DT 6.9.2013 TAB FIT FAT 26.9.2013 1043 SER. 11229922
Komuna Kryevidh (3513) C O L O M B O Kavaje 82,800 2013-10-16 2013-10-24 14824730012013 KOMUNA KRYEVIDH BLERJE MATERIALE ZYRE FAT 1049 30.09.2013