Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All C O L O M B O All 13,795,862.00 227 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 21,600 2013-12-10 2013-12-11 17810290242013 GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FAT NR 1322 09.12.2013
Maternitet Nr.2T. (3535) C O L O M B O Tirane 77,040 2013-12-10 2013-12-11 45210130882013 602,SUGJ"KOCO GLIOZHENI',bojra printeri,kontr vazh 22/1/13,fat 951 d 31/8/13 s 10766730,fh 115 d 3/9/13
Prefektura e qarkut Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 68,500 2013-12-12 2013-12-16 235 1016074 2013 MAT ZYRE PREFEKTURA 1016074
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) C O L O M B O Tirane 197,000 2013-12-18 2013-12-19 20510140962013 A KK PRONAVE bl tonera,up 64 d 27/11/13,ft of 2/12/13,njf 64/1 d 4/12/13,fat 1294 d 4/12/13 s 12323226,fh 35 d 4/12/13
Drejtoria Qendrore Rezervave (3535) C O L O M B O Tirane 30,000 2013-12-18 2013-12-19 8310160912013 602-Drej.Pergji.Rezerv.Shtetit mat up 13.11.13 njf 13.11.13 f 11.12.13 fh 11.12.2013
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) C O L O M B O Tirane 282,100 2013-12-19 2013-12-19 88210120012013 MTKRS,1012001 shpenzime mirmb up 3/1 dt08.1.13, pv 1/2 dt 08.01.13, kontr 07.01.2013, ft 870 dt 06.08.13 seri 09971549
Prefektura e qarkut Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 137,300 2013-12-20 2013-12-20 15110160722013 Prefektura e Qarkut boje printeri up 20 31.10.13 ftese per oferte 04.11.2013 fat 1195 12.11.2013 fh 21 12.11.2013
Mini Bashkia 10 (3535) C O L O M B O Tirane 99,600 2013-12-20 2013-12-23 21721011352013 Min Bashk Nr 10 pajisje elektronike up 17 dt 04.11.2013 ftese ofe 11.11.2013 njoft fit 16.12.2013 fat 1366 dt 16.12.2013 fh 13 dt 16.12.2013 pv ngrit kom 10.12.2013
ALUIZNI - Drejtoria Berat (0202) C O L O M B O Berat 194,400 2013-12-20 2013-12-23 10810940132013 aluizni berat lik fat dhjetor 2013 materiale zyre
Sp. Librazhd (0821) C O L O M B O Librazhd 48,000 2013-12-23 2013-12-23 34710130762013 SPITALI LIBRAZHD,BLERJE KANCELARI SIPAS FH 34 DATE 16.05.2013.
Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 149,300 2013-12-23 2013-12-24 7/ 1005130 2013 MAT ZYRE DRAKU 1005130
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) C O L O M B O Gjirokaster 55,200 2013-12-24 2013-12-26 24210290192013 1029019 GJYKATE E RRETHIT GJIROKASTER TONER FAT NR 1403 DT 23.12.2013 NR SER 12712884 FTES OFERTE UP NR 32 DT 19.12.2013 FTES OFERT NJOFT FITUES
Bashkia Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 13,800 2013-12-26 2013-12-27 61921460012013 TONERA BASHKIA 2146001 FAT 1359 DT 20.12.2013
Bashkia Permet (1128) C O L O M B O Permet 35,700 2013-12-27 2013-12-27 48621350012013 MATARIALE B.PERMET
Dega e Kujdesit Paresor Kukes (1818) C O L O M B O Kukes 52,000 2013-12-06 2013-12-27 15810130102013 bl tonera ft 1240seri12323171 DSHP Kukes
Dogana Kapshtice (1505) C O L O M B O Devoll 63,900 2013-12-16 2013-12-18 14010100852013 DOGANA PER COLOMBO PER KANCELARI
Prokuroria e rrethit Lac (2019) C O L O M B O Laç 26,400 2013-12-16 2013-12-18 14010280162013 KOD INST 1028016 PROKURORIA KURBIN PAGUAR up nr 11 dt 06.11.2013 ft nr 1184 dt 08.11.2013
Gjykata Administrative e Apelit Tirane C O L O M B O Tirane 46,800 2013-12-17 2013-12-18 1710290432013 Gjykata ad apelit tirane kancelari up 6.12.13 njf 12.12.13 f 12.12.13 fh 12.12.13
Komisariati i Policise Lezhe (2020) C O L O M B O Lezhe 52,800 2013-12-12 2013-12-18 23910160312013 KOMISARIATI I POLICISE LEZHE PAG FAT NR 1279 DT 29.11.2013
Prokuroria e rrethit Fier (0909) C O L O M B O Fier 15,600 2013-12-12 2013-12-18 24210280082013 Prokuroria Fier riparim printeri
Komisariati i Policise Kukes (1818) C O L O M B O Kukes 31,100 2013-12-17 2013-12-18 27410160302013 1818,komisarjati kukes 1016030 , Fat nr1348dt 13.12..2013
Komuna Fier-Shegan (0922) C O L O M B O Lushnje 11,500 2013-12-16 2013-12-18 27826030012013 2603001 KOM.FIERSHEGAN tonera
Drejtoria e shendetit publik Has (1812) C O L O M B O Has 31,200 2013-12-17 2013-12-18 9710130292013 1812 dshp has fat 533 dt 07.05.2013
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) C O L O M B O Tirane 300,000 2013-12-16 2013-12-18 113610060542013 602-ARRSH Shkresa Nr.4601/2 Dt 27.11.13 fat Nr. 1178 Dt 07.11.13 Ser 11708958 Urdher prokurimi nr. 4601/1 t 28.10.13 Flete Hyrje nr, 27 Dt 07.11.13
Prokuroria e rrethit Berat (0202) C O L O M B O Berat 21,200 2013-12-12 2013-12-18 16210280032013 prokuroria berat lik fat dhjetor 2013 materiale zyre
Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 34,900 2013-12-16 2013-12-18 192 1026027 2013 SHPENZ.FURNIZIM ZYRE D.PYJORE 1026027
Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 28,000 2013-12-16 2013-12-18 193 1026027 2013 .FURNIZIM ZYRE D.PYJORE 1026027