Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All C O L O M B O All 13,795,862.00 227 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e Apelit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 89,000 2012-02-15 2012-02-21 26 1029008 2012 BLERJE TONERA GJYKATA E APELIT KODI 1029008
Komuna Qender (3737) C O L O M B O Vlore 23,000 2012-02-22 2012-02-23 31 2835001 2012 RIPARIME FOTOKOPJE+PRINTERI K.QENDER 2835001
Komuna Novosele (3737) C O L O M B O Vlore 212,500 2012-03-07 2012-03-21 6128360012012 KOMUNA NOVOSEL 2836001 MIREMBAJTJE
Komuna Novosele (3737) C O L O M B O Vlore 33,700 2012-03-06 2012-03-21 4828360012012 KOMUNA NOVOSEL 2836001 MIREMBAJTJE PAJISJE ZYRE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 38,500 2012-03-15 2012-03-30 4410051132012 QTTB 1005113FAT NR 284DT 03.03.2012
Komuna Fier-Shegan (0922) C O L O M B O Lushnje 19,000 2012-06-26 2012-07-13 13426030012012 K.Fiershegan lik fature blerje printeri
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 22,500 2012-03-26 2012-04-11 4610290292012 1029029 Gjykata Lushnje tonera
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) C O L O M B O Durres 27,400 2012-03-27 2012-04-11 4410100472012 TDO 0707 DREJT.RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK MIRMBAJTJE PAJISJE
Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) C O L O M B O Durres 49,550 2012-04-10 2012-04-18 5410100472012 TDO 0707 DREJT.RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK FAT 79 06.03.2012
Shkolla industriale Pavaresia Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 150,000 2012-04-13 2012-04-23 23 1011065 2012 MIREMAJTJE PAISJE TEKNIKE SHK. PAVARESIA 1011065
Shkolla industriale Pavaresia Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 117,000 2012-04-13 2012-04-23 22 1011065 2012 MIREMAJTJE PAISJE KOMPJUTERIKE SHK. PAVARESIA 1011065
Komuna Sevaster (3737) C O L O M B O Vlore 86,000 2012-04-12 2012-04-19 41 2845001 2012 BLERJE KOMPJUTERI E PAISJE K.SEVASTER 2845001
Gjykata e rrethit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 99,000 2012-04-12 2012-04-19 28 1029040 2012 BLERJE PAISJE ELEKTRONIKE GJ.RRETHIT 1029040
Komuna Sevaster (3737) C O L O M B O Vlore 23,300 2012-04-12 2012-04-19 42 2845001 2012 RIPARIM KOMPJUTERI K.SEVASTER 2845001
Paraburgimi Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 18,500 2012-05-08 2012-05-11 7310140572012 TONERA PARABURGIMI 1014057 FAT 289 DT 17.03.2012
Prefektura e qarkut Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 3,500 2012-05-08 2012-05-11 86 1016074 2012 MAT PAISJE ZYRE PREFEKTURA 1016074
Prefektura e qarkut Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 18,000 2012-05-08 2012-05-11 89 1016074 2012 MAT PAISJE ZYRE PREFEKTURA 1016074
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 27,000 2012-05-10 2012-05-16 6910290292012 1029029 Gjykata Lushnje kancelari 2012
Komuna Brataj (3737) C O L O M B O Vlore 130,500 2012-05-10 2012-05-16 3928370012012 KOMPJUTERA K.BRATAJ 2837001 FAT 21.04.2012
Komuna Bicaj (1818) C O L O M B O Kukes 46,000 2012-05-14 2012-05-17 10225410012012 2541001 Komuna Bicaj muaji prill 20121
Komuna Levan (0909) C O L O M B O Fier 102,000 2012-05-17 2012-05-21 11824140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 27,000 2012-05-17 2012-05-22 11210110382012 TONERA DAR 1011038 FAT 301 DT 11.04.2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) C O L O M B O Tirane 5,500 2012-05-18 2012-05-28 7710140962012 602 A.K.K.PRONAVE Up.37 dt.04.05.12 pv 3&4 dt.04.01.12 fat.171 dt.04.05.12 fh.15 dt.04.05.12
Bashkia Bulqize (0603) C O L O M B O Bulqize 91,000 2012-05-29 2012-06-08 10021030012012 Bashkia Bulqize (2103001) likujdim FURNITORIN : C O L O M B O.
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 7,500 2012-06-01 2012-06-08 8010290292012 1029029 Gjykata Lushnje kancelari
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 97,500 2012-06-11 2012-06-22 13310171222012 602-REP 6670,rimbushje me boje,up nr 3 dt 04.05.2012,pv dt 07.05.2012,fat nr 172,188 dt 07.05.2012,15.05.2012,serri 87204982,87204851,fh nr 10 dt 15.05.2012
Qendra e fomimit profesiona Tirane nr.1 (3535) C O L O M B O Tirane 35,200 2012-06-12 2012-06-22 571025038/2012 602 DRFP1 boje fotok. ur pr nr 10 dt 20.5.2012 pv 30.5.2012 fat nr 221 dt 31.5.12 ser 8720488 9 f,h nr 8 dt 31.5.12
Bashkia Bilisht (1505) C O L O M B O Devoll 41,000 2012-06-11 2012-06-22 15421050012012 BASHKIA BILISHT PER COLOMBO PER TONERA
Komisariati i Policise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 13,000 2012-06-12 2012-06-22 136 1016022 2012 RIPARIM FAX D.RENDIT 1016022
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Fier (0909) C O L O M B O Fier 24,000 2012-06-15 2012-06-28 6810061312012 LIKUJDIM NGA ALUIZNI FIER
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 46,500 2012-07-27 2012-08-03 12310280142012 1028014 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 346 DT 25.07.2012
Komuna Synej (3513) C O L O M B O Kavaje 33,000 2012-08-03 2012-08-13 11424740012012 KOMUNA SYNEJ BOJE PRINTER LIKUJDIM FAT 348 DT 27.7.2012
Inspektoriati Shteteror i Punes Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 4,500 2012-08-07 2012-08-15 35 1025087 2012 TONER INSPEKTORIATI I PUNES 1025087
Shkolla industriale Pavaresia Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 150,000 2012-08-13 2012-08-17 49 1011065 2012 PROMOVIMI I SHKOLLES SHK. PAVARESIA 1011065
Komuna Kacinar (2026) C O L O M B O Mirdite 33,000 2012-08-14 2012-08-17 5726660012012 komuna kacinar per boje printeri
Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) C O L O M B O Lezhe 38,000 2012-08-24 2012-08-30 11010110202012 DREJT ARSIM LEZHE LIK FAT.403 DT.18.08.2012
Komuna Novosele (3737) C O L O M B O Vlore 5,500 2012-09-06 2012-09-11 20428360012012 2836001 KOMUNA NOVOSELFAT 359 DT 05.09.2012
Komuna Novosele (3737) C O L O M B O Vlore 8,200 2012-09-05 2012-09-11 19428360012012 2836001 KOMUNA NOVOSELFAT 354 DT 24.08.2012
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 91,500 2012-09-05 2012-09-11 20210171222012 602-REP 6670,sherbime,up nr 9 dt 07.08.2012,pv dt 08.08.2012,fat nr 380 dt 09.08.2012,seri 03513763,fh nr 14 dt 09.08.2012
Komuna Sevaster (3737) C O L O M B O Vlore 38,000 2012-09-05 2012-09-11 104 2845001 2012 RIPARIM KOMPJUTERI K.SEVASTER 2845001