Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All C O L O M B O All 13,795,862.00 227 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Selenice (3737) C O L O M B O Vlore 44,000 2012-04-20 2012-04-25 51 2159001 2012 SHPENZIME MIREMBAJTJE PAISJESH BASHKIA SELENICE KODI 2159001
Komuna Sevaster (3737) C O L O M B O Vlore 31,600 2013-01-28 2013-01-30 10 2845001 2013 BLERJE K.SEVASTER 2845001
Komuna Bicaj (1818) C O L O M B O Kukes 24,000 2013-02-06 2013-02-07 2125410012013 2541001 komuna Bicaj boj printi fatura nr 93 dt29.01.2013 nr 74dt 25.01.2013
Komuna Levan (0909) C O L O M B O Fier 43,500 2013-02-18 2013-02-18 4424140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) C O L O M B O Tirane 240,220 2013-02-13 2013-02-18 3310120012013 1012001 mtkrs,pagese sherb tjera, up 136/137/, ft 730 dt 06.12.12, ft 290 dt 02.07.12, fh 53 dt 02.07.12. ft 101 dt 17.01.12, ft 508 dt 28.09.12
ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) C O L O M B O Fier 104,500 2013-02-19 2013-02-19 1110061312013 LIKUJDIM NGA ALUIZNI FIER
Bashkia Pogradec (1529) C O L O M B O Pogradec 99,300 2013-02-20 2013-02-21 6521360012013 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PER FAT=07327986 DT 28.01.2013
Komuna Hekal (0924) C O L O M B O Mallakaster 92,000 2013-03-12 2013-03-18 6126360012013 PAGESE PER COLOMBO NGA KOMUNA HEKAL MALLAKASTER
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) C O L O M B O Tropoje 44,500 2013-03-18 2013-03-21 3610290392013 Gjykaat Tropoje shp mirembajtje paisje elektronike up nr 4 dt 17.01.2013 dif e ft 05297347 dt 18.01.2013
Komuna Cepan (0232) C O L O M B O Skrapar 33,000 2013-03-26 2013-03-27 29 2743001 2013 2743001 FATURE 370/05297095 dt 21.01.2013 KOMUNA CEPAN SKRAPAR
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 27,000 2013-03-27 2013-03-27 4910280142013 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 194 DT22.03.2013
Gjykata e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 7,200 2013-04-09 2013-04-10 4610290242013 GJYKATA KRUJE LIK I FAT 191 DT22.03.2013
Qarku Lezhe (2020) C O L O M B O Lezhe 75,120 2013-04-12 2013-04-16 8420200012013 KESHILLI I QARKUT LEZHE PAG FAT NR 336 DT 28.03.2013
ASHR Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 18,700 2013-04-12 2013-04-16 9310130022013 602,ASHR,RREGULLIM PRINTER,UP 4 D 18/1/13,PV 28/1/13,FAT 146 D 11/2/13 S 07327942
Instituti i Zhvillimit te Arsimit (3535) C O L O M B O Tirane 80,326 2013-04-17 2013-04-18 8610110752013 602 IZHA bojra printeri up12,11.3.2013,njfit,f383,28.3.2013,s07931359,fh2,28.3.2013
Komisariati i Policise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 59,160 2013-04-18 2013-04-18 79 1016022 2013 BLERJE TONERA D.RENDIT 1016022
Sp. Tropoje (1836) C O L O M B O Tropoje 19,800 2013-04-18 2013-04-19 4910130872013 Sherbimi Spitalor Tropoje materiela per funksionim te zyres up nr 11 dt 11.03.2013 fh nr 2 dt 14.03.2013 ft nr 167 dt 13.03.2013 seri 05297373
Sp. Tropoje (1836) C O L O M B O Tropoje 4,800 2013-04-19 2013-04-22 5410130872013 Sherbimi Spitalor Tropoje materiale per funksionim paisje zyre up nr 11 dt 11.03.2013 fh nr 26.03.2013 ft nr 16.03.2013
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) C O L O M B O Tirane 12,000 2013-04-19 2013-04-22 15910120012013 MTKRS,1012001 shpenz proj kultur takim i dimensionit fetar, te dialog nderkult te KIE, um 290 dt 24.08.2012, prev , kontr 28.08.12, ft 488 dt 21.09.12, seri 05297022
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) C O L O M B O Gjirokaster 34,800 2013-04-23 2013-04-23 12110111082013 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTER SHERBIME SPECIALE VULA UP NR 25.02.2013 PV FAT NR 448 DT 12.04.2013 NR SER 08945474 FH FTESE OFERTE
Bashkia Puke (3330) C O L O M B O Puke 31,700 2013-04-23 2013-04-24 11621370012013 BASHK PUKE KODI 2137001 mat funk zyrave fat.550 dt 12.10.2012
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) C O L O M B O Tropoje 14,500 2013-02-06 2013-02-06 2110290392013 Gjykata tropoje shpenzime mirembajtje paisje elektronike up r 4 dt 17.01.2013 pv dt 18.01.2013 ft nr 51 dt 18.07.2012 seri 05297347
Komuna Gjegjan (3330) C O L O M B O Puke 13,000 2013-02-04 2013-02-06 2327180012013 KOMUNA GJEGjAN 2718001 BOJE PRINTRI FAT 01 DT 25.01.2013
Komuna Novosele (3737) C O L O M B O Vlore 88,600 2013-02-06 2013-02-06 30 2836001 2013 2836001 K NOVOSELE FAT 342 ,343 DT B29.01.2013
Maternitet Nr.2T. (3535) C O L O M B O Tirane 136,080 2013-05-13 2013-05-15 16410130882013 602,SPIOTALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',RIMBUSHJE UP 122 D 2/12/11,PV 13/12/11,FAT 397 D 13/12/11 S 88434562
Komisariati i Policise Berat (0202) C O L O M B O Berat 67,836 2013-05-15 2013-05-20 13010160232013 1016023 dega e rendit per ''c o l o m b o''
Sp. Malesi e Madhe (3323) C O L O M B O M.Madhe 14,400 2013-05-22 2013-05-30 4610131012013 Spitali (bl.boje printeri) fature nr. serie 08963519 date 24.04.2013
Sp. Librazhd (0821) C O L O M B O Librazhd 23,400 2013-05-03 2013-05-10 10910130762013 SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 171 DATE 15.03.2013 PER BLERJE KANCELARI
Qendra Ekonomike Kultures (3737) C O L O M B O Vlore 4,500 2013-05-07 2013-05-13 5421460152013 KUTURA 2146015 MATERIALE TE TJERA BIBLOTEKA
Gjykata e Apelit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 27,000 2013-05-07 2013-05-13 76 1029008 2013 SHPENZIME RIPARIMI GJYKATA E APELIT KODI 1029008 FATURA NR.SERIE 07931305
Komisariati i Policise Berat (0202) C O L O M B O Berat 67,836 2013-05-15 2013-05-17 13010160232013 1016023 dega e rendit per ''c o l o m b o''
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 38,500 2013-05-21 2013-05-23 88 1005037 2013 MIREMBAJTJE KOMPJUTERI DRBU 1005037
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) C O L O M B O Berat 91,968 2013-05-17 2013-05-23 8710050022013 1005002 drejt e bujqesise per ''C O L O M B O ''
Komisariati i Policise Fier (0909) C O L O M B O Fier 134,000 2013-05-21 2013-05-23 410160272013 LIKUJDIM FATURE D POLICISE FIER 1016027
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 76,920 2013-05-24 2013-06-12 11110051122013 sa lik fat nr 559 dt 13.05.2013 nga qttb f kruje
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 30,000 2013-05-24 2013-06-12 6710290292013 Gjykata Lushnje lik fature me tonera
Reparti i Sig.Brendsh.Ceremonial (3535) C O L O M B O Tirane 69,360 2013-06-06 2013-06-14 5110160782013 Rep.Sig.Brend.Cerem.boje printeri up 13.05.2013 rap 15.05.2013 fat 625 28.05.2013 fh 7 28.05.2013
Bashkia Korce (1515) C O L O M B O Korce 41,160 2013-06-05 2013-06-14 25921220012013 BOJE PRINTERI E FOTOKOPJE FAT 435 DT 9.04.2013 BASHKIA KORCE
Dega e Thesarit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 14,400 2013-06-13 2013-06-20 7010100162013 sa lik fat nr 689 dt 7.06.2013 nga thesari kruje
Bashkia Berat (0202) C O L O M B O Berat 52,200 2013-06-13 2013-06-20 28921020012013 pagese per C o l o m b o nga Bashkia Berat 2102001