Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All C O L O M B O All 13,795,862.00 227 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisariati i Policise Korce (1515) C O L O M B O Korçe 64,800 2012-09-12 2012-09-13 22010160292012 MAT.PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES FAT.288 KOMIS. I POLICISE KORCE
Komuna Kurjan (0909) C O L O M B O Fier 91,000 2012-09-13 2012-09-17 1252420012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA KURJAN
Komuna Kurjan (0909) C O L O M B O Fier 13,500 2012-09-13 2012-09-17 1262420012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA KURJAN
Gjykata e rrethit Berat (0202) C O L O M B O Berat 94,500 2012-09-17 2012-09-20 1011290122012 1029012 gjykata per firmen ''colombo''
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) C O L O M B O Tirane 163,000 2012-09-25 2012-09-25 2551012001 2012 M.T.K.R.S shpenzime tjera, up 87/1 dt 24.05.12, pv 24.05.12, ft 217 dt 28.05.12
Zyra Arsimore Devoll (1505) C O L O M B O Devoll 87,000 2012-09-25 2012-09-28 166/110111112012 ZYRA ARSIMORE PER COLOMBO BLERJE TONERA KOMPJUTERI
Zyrat e Regjistrimit Bulqize (0603) C O L O M B O Bulqize 10,000 2012-10-08 2012-10-09 6810140612012 Z.V.RR.P.Paluajtshme(1014061) likujdim furnitorin COLOMBO shpk.
Komuna Levan (0909) C O L O M B O Fier 45,500 2012-10-15 2012-10-17 23724140012012 LIKUJDIM FATURE K LEVAN FIER 2414001
Komisariati i Policise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 22,000 2012-10-18 2012-10-24 216 1016022 2012 RIPARIM FOTOKOPJE&PRINTERI D.RENDIT 1016022
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 22,500 2012-10-23 2012-10-26 14610290292012 Gjykata lushnje lik fature materiale
Dogana Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 3,500 2012-10-23 2012-10-26 120 1010087 2012 RIPARIM FOTOKOPJE DOGANA 1010087
Gjykata e rrethit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 117,000 2012-10-24 2012-10-29 101 1029040 2012 MIRMBAJTJE PAISJE ZYRE GJ.RRETHIT 1029040
Komuna Baldushk (3535) C O L O M B O Tirane 34,900 2012-11-02 2012-11-13 109 2797001 2012 Kom Baldushk sherb fotokopje up 8 dt 22.10.2012 pv 23.10.2012 fat 589 dt 26.10.2012 fh 8 dt 26.10.2012
Komuna Vranisht (3737) C O L O M B O Vlore 5,000 2012-11-07 2012-11-21 136 2838001 2012 BOJE PRINTERI 2838001 K.VRANISHT
Gjykata e Apelit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 90,000 2012-11-16 2012-12-13 186 1029008 2012 SHPENZIME MIREMBAJTJE GJYKATA E APELIT KODI 1029008
Paraburgimi Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 13,500 2012-11-15 2012-12-13 19310140572012 MIRMBAJTE PAISJE PARABURGIMI 1014057
Zyrat e Regjistrimit Bulqize (0603) C O L O M B O Bulqize 10,000 2012-11-15 2012-12-13 7810140612012 Z.V.RR.P.Paluajtshme(1014061) likujdim furnitorin COLOMBO shpk per U-Blerjen Nr.3035.
Komuna Cepan (0232) C O L O M B O Skrapar 11,000 2012-11-20 2012-12-13 190 2743001 2012 SKRAPAR Kom Cepan FATURE 563/05297257/ 2012 INST 2743001
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) C O L O M B O Elbasan 120,000 2012-11-21 2012-12-13 20110280072012 Prokuroria materiale
Bashkia Mamuras (2019) C O L O M B O Laç 46,800 2012-11-22 2012-12-13 25921620012012 KOD INST 2162001 BASHKIA MAMURRAS FT 608 DT 02.11.2012 NR 05297105 UP NR 34 DT 22.10.2012 PV NR 3-4 DT 24.10.2012 FH NR 38 DT 02.11.2012
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 210,000 2012-11-20 2012-12-13 213 1005037 2012 FOTOKOPJE 1005037 DRBU
Prokurori Apeli Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 18,000 2012-12-07 2012-12-18 129 1028034 2012 RIP PRINTERI PROK E APELIT 1028034
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) C O L O M B O Lushnje 22,500 2012-12-07 2012-12-18 18310290292012 1029029 Gjykata Lushnje tonera
Gjykata e Apelit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 45,000 2012-12-07 2012-12-18 216 1029008 2012 SHPENZ.MIREMBAJTJE GJYKATA E APELIT KODI 1029008
Bashkia Konispol (3731) C O L O M B O Sarande 5,000 2012-11-27 2012-12-17 21221560012012 LIK NGA KONISPOLI
Bordi i Kullimit Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 39,000 2012-11-27 2012-12-17 213 1005080 2012 SHPENZIME MIREMBAJTJE FOTOKOPJE BORDI I KULLIMIT KODI 1005080
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 236,000 2012-11-27 2012-12-17 26310171222012 602-REP 6670,sherbime,up nr 8470/1 dt 15.11.2012,pv dt 16.11.2012,fat nr 663,664 dt 16.11.2012,seri 05297411,05297412,fh nr 18 dt 16.11.2012
Bashkia Konispol (3731) C O L O M B O Sarande 83,400 2012-11-27 2012-12-17 21121560012012 LIK NGA KONISPOLI
Gjykata e rrethit Berat (0202) C O L O M B O Berat 25,500 2012-12-06 2012-12-17 14310290122012 1029012 gjykata per ''c o lombo''
Zyra Rajonale e Legalizimit dhe Urbanizimit (3535) C O L O M B O Tirane 44,000 2012-12-06 2012-12-17 14910061192012 1006119 602 Aluizni Rajonale mat te ndryshme Up.13 dt.03.12.12 pv dt.04.12.12 fat.716 dt.04.12.12 fh.3 dt.04.12.12
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 33,500 2012-12-06 2012-12-17 27910110382012 MATERIALE DHE RIPARIME PAISJE ZYRE DAR 1011038
Bashkia Bulqize (0603) C O L O M B O Bulqize 207,300 2012-12-10 2012-12-26 23421030012012 Bashkia Bulqize (2103001) likujdim furnitorin c o l o m b o
Bashkia Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 163,800 2012-12-10 2012-12-27 73321460012012 BASHKIA2146001 RIMBUSHJE BOJRASH
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 87,000 2012-12-12 2012-12-27 31310110382012 MATERIALE ZYRE DAR 1011038 FAT 392
Zyra Arsimore Bulqizë (0603) C O L O M B O Bulqize 6,000 2012-11-14 2012-12-12 14010110902012 Zyra Arsimore Bulqize(1011090) likujdim furnitorin COLOMBA per U-Blerjen 3024
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 9,000 2012-12-10 2012-12-24 20310280142012 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 667 DT 16.11.2012
Komuna Synej (3513) C O L O M B O Kavaje 21,500 2012-04-24 2012-04-25 5424740012012 KOMUNA SYNEJ FATURE NR 3 DATE 05.04.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 5,500 2012-04-18 2012-04-25 7210051132012 QTTB 1005113 BLERJE FATNR 299 DT 09.04.2012
Bashkia Himare (3737) C O L O M B O Vlore 65,200 2012-04-20 2012-04-25 7021600012012 BASHKIA HIMARE 2160001 MIREMBAJTJE KOMPJUTERI
Drejtoria e Bujqesise Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 9,000 2012-04-19 2012-04-25 65 1005037 2012 MIRMBAJTJE PAISJE ZYRE 1005037DRBU