Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,415 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,062,727,731.00 3,415 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 154,000 2019-12-23 2019-12-27 67110260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 06.12.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 06.12.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) InfoSoft Office Tirane 912,000 2019-12-24 2019-12-27 653110260012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MTM Mirembajtjen e paisjeve elektronike UP nr 329 dt 25.09.2019,Ftese per oferte 27.09.2019,PV dt 08.10.2019 Deklarim on line,fat 321859776 dt 05.11.2019, marrje ne dorezim 05.11.2019.
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,000 2019-12-23 2019-12-27 67410260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 06.12.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 06.12.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 7,320,000 2019-12-23 2019-12-27 70610260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale AQUANEX, Marrveshje INTERREG Ballkan Mediterranean 2014-2020 ,Memo Drejtoria e Projekteve date 11.12.2019 , shkrese nr 9761 dt 15.11.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Kevin Kaba Tirane 75,900 2019-12-26 2019-12-27 71710260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Autorizim nr 9889 dt 19.11.2019, U-p nr 381 dt 19.11.2019,Ftese per oferte 19.11.2019,dekl on line, fat nr 37 dt 04.12.2019 S 13774942
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 284,000 2019-12-24 2019-12-27 58010260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 8542, date 08.10.2019, Urdher Prokurimi nr 350 dt 14.10.2019, Ftese per oferte dt 15.08.2019, Deklarim on line , P-V dt 15.10.19, fd 388 dt 16.10.19 S82428441
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) N O SH I Tirane 303,910 2019-12-23 2019-12-27 73810260012019 Shpenzime te tjera transporti MTM Shpenzime te tjera transporti mirembajtje automjeti, Proces - Verbal konstatimi dt 04.12.2019,miratim pagese 10.12.2019, fatura nr 510 dt 05.12.2019 S84255960
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 1,165,712 2019-12-23 2019-12-27 71510260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Sistem i ngritur per parandalimin e mbetjeve detare (Projekti Marine Litter-GIZ), Shkrese giz nr 9679 dt 13.11.2019, shkrese drejt 11.12.2019 ,Permbledhese e faturave tatimore Tetor 2018-Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DENISA MEĒO Tirane 1,030,400 2019-12-23 2019-12-27 66210260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Nr. 1325 Dt.30.03.2017 Kujtim Lila, Shkrese Min Turizmi Nr. 20 Dt. 10 .12.2019 Fat Tvsh Nr. 47 Dt. 06.12.2019 Likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GFA Consulting Group GmbH-Dega Shqiptare Tirane 4,717,220 2019-12-23 2019-12-27 68310260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Parku Biosferik i Prespės, VKM nr 707 dt 01.12.2017 shkrese drejtoria dt 10.12.2019, fat nr 14 dt 08.11.2019 S65149616
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,850 2019-12-23 2019-12-27 65510260012019 Shpenzime per honorare MTM Honorare perkthyesi Koēo Bendo, Urdher Nr nr 301dt 30.08.2019, Kontrate nr 9798 dt 18.11.2019, Lista e llogarive 41.000-15% tatim 6.150 =34.850 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 400,000 2019-12-23 2019-12-27 67610260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale Plastik Baster programi Intereg V-B Mesdhe MED 2014 2020 , Shkrese drejtoria dt 06.12.2019 per kalim veprimi. Miratuar me Aktin normativ nr 2 date 02.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARCADIA SIT- ALBANIAN BRANCH Tirane 2,043,888 2019-12-23 2019-12-27 608110260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti i Pyjeve kontrate nr 8368/1 dt 06.12.18 Fat 8 dt 9.9.19 ser 48430763 Urdh Sek Pergj MTM nr 9826 dt 18.11.19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,250 2019-12-23 2019-12-27 61510260012019 Shpenzime per honorare MTM Honorare perkthyesi Koēo Bendo, Urdher Nr 283dt 06.08.2019, Kontrate nr 9397 dt 04.11.2019, Lista e llogarive 5.000-15% tatim 750 =4.250 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 725,560 2019-12-23 2019-12-27 68710260012019 Shpenzime per honorare MTM sponsorizim shkrese drejt 10.12.2019, kontrate nr 10305 dt 05.12.2019, lista e llog 40% parafinanc
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) JUPITER GROUP Tirane 420,000 2019-12-24 2019-12-27 65410260012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim MTM lerje Materjale elektrike,UP 351 dt 14.10.2019.Ftese per oferte dt 16.10.2019, dekl on line , p-v date 30.10.2019, fat 2603 dt 01.11.2019 Seria 77375954 fh nr 15 dt 01.11.2019 Marrje ne dorezim 01.11.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Asllan Qeli Tirane 79,000 2019-12-20 2019-12-27 558110260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Autorizim nr 8117 dt 20.09.2019, u-p 325 dt 23.09.2019, ftese per oferte 24.09.2019, dekl on line,p-v 24.09.2019,fat nr 34 dt 24.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENC MYFTIU Tirane 3,624,184 2019-12-23 2019-12-27 71410260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH SANEX Kapitulli 27 - SIDA, Shkrese drejtoria date 10.12.2019 Rimbursim TVSH Permbledhese e faturave tatimore
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Valbona Qehajaj Tirane 583,236 2019-12-23 2019-12-27 66810260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Nr.4515 Dt.15.12.2016 Leonard Prenga, Shkrese Min Turizmi Nr. 25 Dt. 11 .12.2019 Fat Tvsh Nr. 15 Dt. 19.06.2019 Likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA E ZHVILLIMIT SHQIPTAR Tirane 906,950 2019-12-23 2019-12-27 68610260012019 Shpenzime per honorare MTM sponsorizim ,kont 10168 dt 02.12.2019 fat 4 date 11.12.2019 S 10275104 memo 03.12.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 1,004,496 2019-12-23 2019-12-27 66510260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Nr. 3035 Dt.05.10.2016 Fatmir Meshi, Shkrese Min Turizmi Nr. 22 Dt. 11 .12.2019 Fat Tvsh Nr. 837 Dt. 10.12.2019 Likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 252,955 2019-12-23 2019-12-27 69010260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Nr.818 352 Dt.16.05.2017 Bujar Cenolli, Shkrese Min Turizmi Nr. 29 Dt. 11 .12.2019 Fat Tvsh Nr. 626 Dt. 11.12.2019 Likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO PARTNERS DEVELOPMENT Tirane 1,457,338 2019-12-23 2019-12-27 607110260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kontrate nr ESP-CS-QCBS-9 dt 24/02/17 Fat 6 Dt 01.11.19 ser 71623506 Urdher Sek Pergj MTM Nr 9825 Dt 18.11.19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 1,500,000 2019-12-23 2019-12-27 70810260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale S.W.A.N, Marrveshje INTERREG Ballkan Mediterranean 2014-2020 ,Memo Drejtoria e Projekteve date 11.12.2019 rialokim fondesh
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) O.B.KONSTRUKSION Tirane 1,854,876 2019-12-24 2019-12-27 52910260012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM UP nr 95 dt 28.03.2019,Ur nr 96 dt 28.03.19,nj.f nr 3075.5 dt19.04.19,kon ne 3075.6 dt 24.04.19,g.b dt23.04.19,Sit nr 1 lik pj fat nr 6 dt 20.05.19 S31338544,U nr 3075.8 dt25.04.19 K.M.D21.05.19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 321,680 2019-12-23 2019-12-27 67010260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 06.12.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 06.12.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 872,618 2019-12-23 2019-12-27 68210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH projekti Prespes shkrese drejt projk 10.12.2019, permbl fat tatimore
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 143,900 2019-12-23 2019-12-27 67310260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 06.12.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 06.12.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRISTALINA.KH Tirane 294,000 2019-12-23 2019-12-27 71010260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale RESOURCE, Projekt dokument 2019 Interreg Ballkan Med 2014-2020, shkrese drej 10.12.2019 fat 500 dt 10.12.2019 S 82104195
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Najada Beqaraj Tirane 1,138,623 2019-12-23 2019-12-27 69310260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Nr. 3455 Dt. 13.07.2017 Shkurt Marku, Shkrese Min Turizmi Nr. 32 Dt. 12 .12.2019 Fature tatimore nr 34 dt 11.12.2019 Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 53,400 2019-12-23 2019-12-27 68010260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 9071, date 22.10.2019, Urdher Prokurimi nr 9071.1 dt 24.10.2019, Ftese per oferte dt 24.10.2019, Deklarim on line , fd 400 dt 24.10.2019 S 82428453
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A L B G A R D E N Tirane 256,729 2019-12-23 2019-12-27 67910260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 19.11.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 10.12.2019 fat 73 dt 31.10.2019 S58577720
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HYSEN QOJLE Tirane 352,136 2019-12-23 2019-12-27 69510260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjyqesor Nr. 1178 Dt. 12.05.2016 Kelion Ilia, Shkrese Min Turizmi Nr. 34 Dt. 12 .12.2019 Fat Tat. Nr.122 Dt.10.12.2019 Likuidim Total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRISTALINA.KH Tirane 122,500 2019-12-23 2019-12-27 71110260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale RESOURCE, Projekt dokument 2019 Interreg Ballkan Med 2014-2020, shkrese drej 10.12.2019 fat 501 dt 10.12.2019 S 82104196
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 1,183,562 2019-12-20 2019-12-24 65010260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate kolektiv Nr 1977 Dt 11 05 2017, nr 772 dt 30.12. 2014 Ilirjan Shabanllari Shkrese Min Turizmi Nr 13 Dt 06.12 2019 likujdim total Fat TVSH Nr 30 Dt 25.11. 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 855,014 2019-12-20 2019-12-24 64810260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate kolektiv Nr 1977 Dt 11 05 2017, nr 772 dt 30.12. 2014 Mimoza Qirjako Shkrese Min Turizmi Nr 11 Dt 06.12 2019 likujdim total Fat TVSH Nr 41 Dt 25.11. 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Asllan Qeli Tirane 49,999 2019-12-20 2019-12-24 557110260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Autorizim nr 7865 dt 10.09.2019, u-p 324 dt 19.09.2019, ftese per oferte 19.09.2019, dekl on line,p-v 19.09.2019,fat nr 33 dt 19.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 940,584 2019-12-23 2019-12-24 64110260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate kolektiv Iljas Ramo Nr 1977 Dt 11 05 2017, nr 772 dt 30.12.2014 Shkrese Min Turizmi Nr 4 Dt 06.12 2019 likujdim total Fat TVSH Nr 33 Dt 25.11. 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 874,386 2019-12-20 2019-12-24 64410260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate kolektiv Xhoxhi Duma Nr 1977 Dt 11 05 2017, nr 772 dt 30.12. 2014 Shkrese Min Turizmi Nr 7 Dt 06.12 2019 likujdim total Fat TVSH Nr 35 Dt 25.11. 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 470,044 2019-12-20 2019-12-24 65110260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Vendim Gjykate kolektiv Nr 1977 Dt 11 05 2017, nr 772 dt 30.12. 2014 Vladimir Ibro Shkrese Min Turizmi Nr 14 Dt 06.12 2019 likujdim total Fat TVSH Nr 32 Dt 25.11. 2019
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave