Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,415 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,062,727,731.00 3,415 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,124,176 2019-11-01 2019-11-04 55910260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 18
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 87,964 2019-11-01 2019-11-04 56510260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,034,333 2019-11-01 2019-11-04 56110260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 33
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 101,672 2019-11-01 2019-11-04 56310260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 411,830 2019-11-01 2019-11-04 56010260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 50,740 2019-11-01 2019-11-04 56610260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,461,769 2019-11-01 2019-11-04 56410260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 21
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,758 2019-11-01 2019-11-04 56910260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM Paga Task Forca Urdhėr Kryeministri Nr. 51 dt 13,03,2018, nr 541, dt 25.07.2019.Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt 26.03.2018, Listepagesa e llogarive Tetor 2019, bordero Tetor 2019 Plan 12 Fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,607,211 2019-11-01 2019-11-04 56210260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 27
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 405,386 2019-11-01 2019-11-04 57010260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Tetor 2019, bordero Tetor 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,261,000 2019-11-01 2019-11-04 57810260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Dieta jashte shtetit Terheqje valute 10.000 Euro me kursin e dites 126.10 leke per pagesa dieta me jashte dhe shpenzime te tjera me arke, Kerkese per konvertim dt 01.11.2019 , Autorizim dt 01.11.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 340,955 2019-11-01 2019-11-04 56710260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga bordero Tetor 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 102,398 2019-11-01 2019-11-04 57110260012019 Paga baze MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Tetor 2019, bordero Tetor 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 120,660 2019-10-29 2019-11-04 53810260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 23.10.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 23.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,895 2019-11-01 2019-11-04 56810260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Pagat tetor 2019 Punonjes me kontrate Listepagesa Plan 14 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 2,583,000 2019-10-30 2019-10-31 55410260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Interr Med Progr Proj 1370 DESTIMED,K.Lokale Marrveshje date 21.04.2017, shkrese drejt nr 1385 date 21.10.2019 kontribut i shtetit shqiptar si bashkefinancim
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRISTALINA.KH Tirane 23,244,000 2019-10-24 2019-10-28 53110260012019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MTM Organ. Aktiv. SMILE AL, U-P nr 181 dt 03.06.19, U nr 180 dt 03.06.19 KVO,Njof 01.07.19,dekl ,R, nr 5240.5 dt 17.07.19,nj. fit nr 5240.6 dt 17.07.19, sig kont 18.07.19, fature nr 311 dt 16.08.19 S 78801655,,fh nr 13 dt 16.08.19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA E ZHVILLIMIT SHQIPTAR Tirane 472,500 2019-10-18 2019-10-23 44510260012019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MTM Sponsorizim shpenzime Work shop, Memo 29.08.2019,marrveshje 30.04.2019 ,axhenda e aktivitetit , lista pjesmarsve, fat nr 1 dt 16.08.2019 S10275251
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 143,068 2019-10-16 2019-10-23 53210260012019 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike shtator 2019, Kontrate nr H112233, fat. Seria 300376027 date 30.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 77,000 2019-10-21 2019-10-23 49610260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.10.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 397,000 2019-10-21 2019-10-23 518110260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 7162, date 06.08.2019, Urdher Prokurimi nr 289 dt 14.08.2019, Ftese per oferte dt 14.08.2019, Deklarim on line , P-V dt 14.08.2019, fd 170 dt 26.08.2019 S 67396730
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 207,000 2019-10-21 2019-10-23 49510260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.10.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 159,500 2019-10-21 2019-10-23 49810260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.10.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 632,044 2019-10-18 2019-10-23 51910260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve kORRIK 2019, kontrate ne vazhdim 1602.6, Fature nr 2173 dt 31.07.2019 S80304685, konfirmim sherbimi dt 22.08.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 632,044 2019-10-18 2019-10-23 52010260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve GUSHT 2019, kontrate ne vazhdim 1602.6, Fature nr 2343 dt 31.08.2019 S322617288, konfirmim sherbimi dt 09.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 632,044 2019-10-18 2019-10-23 52110260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve SHTATOR 2019, kontrate ne vazhdim 1602.6, Fature nr 2503 dt 30.09.2019 S322617615 , konfirmim sherbimi dt 14.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 214,820 2019-10-21 2019-10-23 49410260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.10.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 673,489 2019-10-18 2019-10-23 45910260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sh.Roj Qershor 19,UP nr 1602 dt 14.02.19,KVO nr 1602.1 dt 15.02.19 Nj. APP nr 1602.3 dt 19.02.19,Pv dt 20.02.19,R. P 1602,4 dt 27.5,19, Nj fit 1602.5 dt 28.05.19, kont 1602,6, Urdh nr 1602.8 dt 31.05.19. F nr 2011 dt 30.06.19 s 79269408
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 49,500 2019-10-16 2019-10-23 53010260012019 Udhetim i brendshem MTM Sponsorizim projekti Biosigurise dieta brenda vendit, Program i levizjes Nr 8525 dt 07.10.2019, Lista Llogarive date 16.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 27,500 2019-10-21 2019-10-23 49910260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.10.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 90,360 2019-10-21 2019-10-23 49710260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.10.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,858 2019-10-15 2019-10-21 49010260012019 Libra dhe publikime profesionale MTM Abonim shtypi Prill Qershor 2019, VKM nr 241 dt 31.03.20111Kontrate marreveshje Nr 159 dt 10.01.2019, Fature Nr 240 dt 11.07.2019 seria 74488583
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 21,460 2019-10-17 2019-10-21 53310260012019 Uje MTM Pagese Uji MTM ,Kontrate 159326-1 Fatura Shtator 2019 Seria 266315246
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 111,921 2019-10-15 2019-10-21 48810260012019 Libra dhe publikime profesionale MTM Abonim shtypi Prill Qershor 2019, VKM nr 241 dt 31.03.20111Kontrate marreveshje Nr 159 dt 10.01.2019, Fature Nr 241 dt 11.07.2019 seria 74488584
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 266,690 2019-10-15 2019-10-21 52710260012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MTM Qera per zyra ISHMPU,Kontrate ne vazhdim Nr 1001 dt 31.01.2019,Qershor-Tetor 2019, Situacion shpenzimesh 14.10.2019,Lista e llogarise dt 14.10.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 68,096 2019-10-15 2019-10-21 48910260012019 Libra dhe publikime profesionale MTM Abonim shtypi Janar Mars 2019, VKM nr 241 dt 31.03.20111Kontrate marreveshje Nr 159 dt 10.01.2019, Fature Nr 148 dt 11.04.2019 , seria 61410891
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUREL BROZI Tirane 38,636 2019-10-16 2019-10-21 52310260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH e realizuar per projektin e Biosferes Prespes shkrese AKZM 8134 dt 23.09.2019, fat 653 dt 03.09.2019 seria 80336430
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 163,779 2019-10-15 2019-10-21 51710260012019 Libra dhe publikime profesionale MTM Abonim shtypi Korrik Shtator 2019, VKM nr 241 dt 31.03.20111Kontrate marreveshje Nr 159 dt 10.01.2019, Fature Nr 331,332 dt 08.10.2019 seria 74488724, seria 74488725
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TENDENCE 3A Tirane 432,100 2019-10-16 2019-10-21 52210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH e realizuar per projektin e Biosferes Prespes shkrese AKZM 8134 dt 23.09.2019, fat 1381 DT 06.09.2019 S81218442
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 115,041 2019-10-15 2019-10-21 48710260012019 Libra dhe publikime profesionale MTM Abonim shtypi Janar Mars 2019, VKM nr 241 dt 31.03.20111Kontrate marreveshje Nr 159 dt 10.01.2019, Fature Nr 149 dt 11.04.2019 seria 61410892
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave