Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,093 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,622,535,578.00 3,093 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRIJON Tirane 66,612 2019-04-05 2019-04-16 14610260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019 Permbledhese faturave tatimore janar 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 12,000,000 2019-04-05 2019-04-16 14510260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH dhe Kosto lokale Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019, Faturave tatimore fd nr 580 date 19.09.2018 seria 34813181
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FLORAL Tirane 1,647,627 2019-04-05 2019-04-16 14710260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019 Permbledhese faturave tatimore janar 2019 fat 59 dt 30.11.2018 S 55899816
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A L B G A R D E N Tirane 1,465,064 2019-04-05 2019-04-16 15010260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019 fat 43 dt 23.11.2018 S58577690
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ANGERBA Tirane 131,472 2019-04-05 2019-04-16 14810260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 27.02.2019, Shkrese Drejtoria e Projekteve 20.03.2019 fat 32 dt 07.02.2019 S 23918132
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DM CONSULTING SERVICES ALBANIA Tirane 24,076 2019-04-05 2019-04-16 15310260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 11.12.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 18.12.2018, Faturave tatimore fd nr 1025 dt 05.12.2018 Seria 69378794 Shkrese drejt e projekteve 27.02.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MALUKA Tirane 72,000 2019-04-05 2019-04-16 15210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 11.12.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 18.12.2018, Faturave tatimore fd nr 123 dt 03.12.2018 Seria 53891773 diference nga viti 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRISTALINA.KH Tirane 228,000 2019-04-05 2019-04-11 13110260012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MTM Blerje kuti dosje rregjistra , U-P nr 61 dt 05.03.2019,Ftese per oferte dt 07.03.2019, Deklarim on line, p-v date 12.03.2019, fat nr 103 dt 18.03.2019 Seria 73446596 fh 4 dt 18.03.2019, p-v marrjes ne dorrezim dt 18.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 123,500 2019-04-05 2019-04-11 12810260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1656, date 18.02.2019, Urdher Prokurimi nr 32 dt 18.02.2019, Ftese per oferte dt 18.02.2019, Deklarim on line , P-V date 18.02.2019 , fd 98 dt 25.02.2019 S 67396653
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,911,000 2019-04-05 2019-04-11 15710260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale AQUANEX, Marrveshje INTERREG Ballkan Mediterranean 2014-2020 ,Memo Drejtoria e Projekteve date 02.04.2019 kontributi i qeverise shqiptare per vitin 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRISTALINA.KH Tirane 118,320 2019-04-08 2019-04-10 15910260012019 Kancelari MTM Dosje me logo te MTM U-P nr 69 dt 12.03.2019, P-v date 12.03.2019, fat nr 98 dt 12.03.2019 Seria 73446591 fh 3 dt 12.03.2019, p-v marrjes ne dorezim dt 12.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2030 VISION GROUP Tirane 977,500 2019-04-09 2019-04-10 12510260012019 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MTM sponsporizim aktivitet work shop Shkrese drejtoria 25.03.2019 ,kontrate Nr 2784 dt 20.03.2019, Shkrese subjekti nr 24 dt 25.03.2019, fat nr 1 date 25.03.2019 S 13968651
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 334,000 2019-04-05 2019-04-10 15610260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale S.W.A.N, Marrveshje INTERREG Ballkan Mediterranean 2014-2020 ,Memo Drejtoria e Projekteve date 02.04.2019 kontributi i qeverise shqiptare per vitin 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE TE PALUAJTSHME Tirane 28,000 2019-04-08 2019-04-10 126110260012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni MTM ZVRPP tarife rregjist pasurish Fature per arketim Nr 1683 dt 06.03.2019 Kodi institucionit 1014079 diference 28.000 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2019-03-25 2019-03-26 10110260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Janar 2019 Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 04.02.2019, fd 0194 dt 04.02.2019 seria 73340251
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2019-03-25 2019-03-26 10210260012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Janar 2019 Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 04.02.2019, fd shkurt 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Ercongroup Co Sh.p.k Tirane 197,600 2019-03-21 2019-03-25 9310260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje Bilete udhetimi, Autorizim nr 172 dt 11.01.2019 , P-V emergjence formulari nr 4 dt 11.01.2019, fd 133 dt 11.01.2019 S 47866391
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA REGJISTRIMIT PASURIVE PALUJTSHME DURRES Tirane 126,000 2019-03-21 2019-03-25 9810260012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni MTM Tarife rregjistrimi Pasurish te paluajshme Fature per arketim Nr 5421 dt 07.03.2019 Kodi institucionit 1014064
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KRISTALINA.KH Tirane 118,800 2019-03-21 2019-03-25 10310260012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MTM Flete palosje dhe broshura, U-P nr 48 dt 01.03.2019,p-v me vlere nen 100.000 leke, fat nr 87 dt 04.03.2019 Seria 73446579 fh 2 dt 04.03.2019, p-v marrjes ne dorezim dt 01.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 156,860 2019-03-21 2019-03-25 9010260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 479 date 21.01.2019, P-V Emergjence Formulari nr 4 dt 23.01.2019 , fd 84 dt 23.01.2019 S 67396637
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 224,259 2019-03-21 2019-03-25 9110260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1163 date 05.02.2019, Shkrese nr 6069/1 date 10.01.2019 , P-v emergjence nr 4 date 06.02.2019, fd 89 dt 06.02.2019 S 67396644
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 12,890 2019-03-21 2019-03-25 9510260012019 Uje MTM Pagese Uji MTM ,Kontrate 159326-1 Fatura Shkurt 2019 Seria 264655851
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,000 2019-03-21 2019-03-25 10410260012019 Sherbime telefonike MTM shpenzime tel VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " fat,05.02.2019 seria AE01991535, fat 2953 dt 07.03.2019 seria 229112475
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ZYRA E RREGJISTRIMIT TE PASURIVE TE PALUAJTSHME Tirane 52,500 2019-03-21 2019-03-25 99110260012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni MTM Tarife rregjistrimi pasurish te paluajshme Fature per arketim Nr 4273,4275 dt 06.03.2019 Kodi institucionit 1014066
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 103,894 2019-03-21 2019-03-25 9210260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 243 date 11.01.2019, P-V emergjence Formulari nr 4 date 06.02.2019 , fd 91 dt 06.02.2019 S 67396646
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2019-03-21 2019-03-25 10610260012019 Sherbime telefonike MTM shpenzime telef. VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " , fat 2881 dt 05.03.2019 seria 229112403
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2019-03-21 2019-03-25 10510260012019 Shpenzime per honorare MTM Honorar KKT Agjensia e Zhvillimit te Territorit Nr 636/3 dt 08.03.2019, VKM , Nr 519 ,dt 20.09.2017, Liste prezenca dt 27.02.2019. Lista e llogarise
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 36,000 2019-03-12 2019-03-13 8410260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 08.03.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 08.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 283,000 2019-03-12 2019-03-13 8210260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 08.03.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 08.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2019-03-12 2019-03-13 85110260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 08.03.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 08.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 88,000 2019-03-12 2019-03-13 8310260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 08.03.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 08.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 11,000 2019-03-12 2019-03-13 86110260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 08.03.2019, Lista sipas Llogarive sipas bankave perkatese 08.03.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 50,304 2019-02-19 2019-03-12 5510260012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna V.GJ nr.4525 (1246) dt 15,12,2016, ka lidhje me U.sh nr. 671 dt 26,12.2018, shkrese MIn. Turizmi nr 80.1 dt 15,02,2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA KOMBETARE PER MJEDISIN,TURIZMIN DHE ZHVILL. Tirane 1,130,000 2019-03-04 2019-03-07 8110260012019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MTM Sponsorizim pages per Preg raporti Per Protokollin e Nagojes Shkrese Drejtoria e Projekteve date 23.01.2019, Kontrate Nr 1336 date 08.02.2019, fature 16 date 28.02.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EPTISA Servicios de Inginieria S.L. Tirane 267,321 2019-03-04 2019-03-07 8010260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Mbetjet e ngurta Ligji Nr 9840 dt 10.12.2007 ,neni 63 Udhezimi nr 6 dt 30.01.2015 kont no 2017/383-743 shkrese drejt Projkt 27.12.2018 shkrese projt Nr 9967 dt 17.12.2018 Permb fat tatim nentor dhjetor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2019-03-01 2019-03-04 7610260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shkurt 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 116,952 2019-03-01 2019-03-04 6610260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Janar 2019, bordero Janar 2019 Plan 12, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 314,357 2019-03-01 2019-03-04 6710260012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Shkurt 2019, bordero Shkurt 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,106,568 2019-03-01 2019-03-04 7110260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shkurt 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 35
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,647,484 2019-03-01 2019-03-04 7410260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shkurt 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 23
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave