Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,476 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,088,161,350.00 3,476 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 412,683 2019-10-01 2019-10-02 46610260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 87,964 2019-10-01 2019-10-02 47110260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,553,232 2019-10-01 2019-10-02 47010260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 25
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,572,356 2019-10-01 2019-10-02 46810260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 26
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 101,672 2019-10-01 2019-10-02 46910260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 50,740 2019-10-01 2019-10-02 47210260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,004,143 2019-10-01 2019-10-02 46710260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 33
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 379,174 2019-10-01 2019-10-02 47610260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Shtator 2019, bordero Shtator 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 49,598 2019-10-01 2019-10-02 47510260012019 Shtese page per funksionin MTM paga task-forca U.K nr.51, dt 13.03.2018, urdher Min. turizmi nr.88 dt 26.03.2018, listepagesa Shtator 2019, bordero Shtator 2019 Plan 12, fakt 8
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,758 2019-10-01 2019-10-02 47410260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa Plan 12, fakt 8, urdher kryeministri nr.51 dt 13.03.2018 , 541 dt 25.07.2019 U. M nr. 88 dt 26.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 340,955 2019-10-01 2019-10-02 47310260012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga bordero Shtator 2019, Listepagesa punonjes me kontrate Plan 13, fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 11,660 2019-09-25 2019-09-27 45710260012019 Uje MTMPagese Uji MTM ,Kontrate 159326-1 Fatura Gusht 2019 Seria 266001425
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 87,500 2019-09-23 2019-09-27 45510260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 7411, date 20.08.2019, Urdher Prokurimi nr 295 dt 26.08.2019, Ftese per oferte dt 26.08.2019, Deklarim on line , P-V date 26.08.2019 , fd 175 dt 28/08/2019 S 67396736
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 171,292 2019-09-25 2019-09-27 45810260012019 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Gusht 2019, Kontrate nr H112233, fat. Seria 299120774 date 31.08.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EURO PARTNERS DEVELOPMENT Tirane 729,793 2019-09-09 2019-09-16 44010260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH projekti pyjeve urdher nr 7503 dt 23.08.2019 kont ESP-CS--QCBS--9 DT 24.02.2017 FAT 2 DT 07.05.2019 SERIA 71623502
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S.E.J PER SLU & SFA Tirane 2,895,773 2019-09-09 2019-09-13 44210260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH projekti pyjeve urdher nr 7502 dt 23.08.2019 kont ESP-CS--QCBS-1 DT 27/09/2016 FAT 6 DT 05.08.2019 SERIA 49513506
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 282,980 2019-09-10 2019-09-13 45310260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 10.09.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 10.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2019-09-11 2019-09-13 45410260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 10.09.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 10.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 11,000 2019-09-11 2019-09-13 44810260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 10.09.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 10.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 126,000 2019-09-11 2019-09-13 45110260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 10.09.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 10.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,665 2019-09-09 2019-09-13 44710260012019 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare Gusht 2019 ,Fatura Nr 4130 dt 26.08.2019 S 74770130,Fatura Nr 3974 dt 26.08.2019 S 74770174
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 74,060 2019-09-11 2019-09-13 45010260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 10.09.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 10.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 150,980 2019-09-11 2019-09-13 44910260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 10.09.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 10.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 27,500 2019-09-11 2019-09-13 45210260012019 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 10.09.2019, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 10.09.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) S.E.J PER BETA STUDIO Tirane 771,157 2019-09-09 2019-09-13 44110260012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH projekti pyjeve urdher nr 7501 dt 23.08.2019 kont ESP-CS--QCBS-22 dt 22.05.2017 FAT 8 DT 05.08.2019 SERIA 53476458
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2019-09-09 2019-09-13 44610260012019 Sherbime telefonike MTM VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " , Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) InfoSoft Office Tirane 852,000 2019-09-06 2019-09-10 44410260012019 Kancelari MTM Blerje Kancelarie UP nr 224 dt 01.07.2019,ftese per oferte dt 03.07.2019,P-V date 11.07.2019,fd 16.07.2019 seria 279817517 Fh 10 dt 16.07.2019 , Proces verbal i marrjes ne dorezim dt 16.07.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) IT PANAKEIA Tirane 120,000 2019-09-06 2019-09-10 42210260012019 Shpenzime per pritje e percjellje MTM Dhurata, U.M nr. 3206 dt 02.04.2019, Up nr 102 dt 02 04 2019, p-v perllog e fondit limit 02.04.2019 pv dt 02 04 2019 pv marrjes ne dorezim dt 02,04,2019, fat tvsh 1024 dt 02.04.2019 s75703603, list pjesmarre
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SCREEN AD Tirane 942,000 2019-09-06 2019-09-10 41710260012019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MTM Aktiviet Smile Albania 2 U-P nr 249 DT 12.07.2019, ftese per oferte dt 17.7.2019,. dek on-line, p-v dt 17.07.2019, fd 1817 dt 18.07.2019 S 78663467 urdher nr 253 dt 17.07.2019 pv dt 17.07.2019 marrje ne dorezim aktiviteti
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2019-09-03 2019-09-06 43710260012019 Shpenzime per honorare MTM Honorar KKT Agjensia e Zhvillimit te Territorit Nr 1910/3 dt 30.07.2019, VKM , Nr 519 ,dt 20.09.2017, Liste prezenca dt 12.07.2019. Lista e llogarise
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2019-09-03 2019-09-06 43810260012019 Sherbime telefonike MTM Rimbursim celulari , VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PĖR PAJISJEN ME NUMĖR TELEFONI CELULAR TĖ PERSONAVE JURIDIKĖ, PUBLIKĖ " , Lista e llogarise
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,500 2019-09-03 2019-09-06 43910260012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MTM TAKSA MAKINE ,AUTORIZIM NR 6934 DT 25.07.2019,Kontrate dhurimi nr 3933 dt 02.08.2019,M-A nr 283274524,283275769 dt 13.08.2019,Lista e llogarise
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 30,000 2019-09-03 2019-09-06 44310260012019 Pensione te veēanta shteterore MTM Shperblim rast fatkeqsie Trajan Vasili, Urdher Ministri nr 300 dt 30.08.2019,lista e llogarise
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 182,044 2019-08-26 2019-09-06 42010260012019 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Korrik 2019, Kontrate nr H112233, fat. Seria 297878782 date 31.07.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,653,467 2019-09-02 2019-09-03 42610260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Gusht 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 26
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,889,076 2019-09-02 2019-09-03 42510260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Gusht 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 31
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 312,716 2019-09-02 2019-09-03 43310260012019 Paga baze - Shtese page per funksionin MTM punonjes me kontrate paga bordero Gusht2019, Listepagesa Plan 12, fakt 6
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 412,683 2019-09-02 2019-09-03 42410260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Gusht 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,681,756 2019-09-02 2019-09-03 42810260012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Gusht 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 24
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,127,233 2019-09-02 2019-09-03 42310260012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Gusht 2019, Listepagesa Plan 132, fakt 18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave