Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,542 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,112,194,195.00 3,542 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,372,520 2020-03-03 2020-03-04 77110260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 22
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,120,591 2020-03-02 2020-03-03 7610260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 34
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,050,628 2020-03-02 2020-03-03 7410260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 17
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 82,302 2020-02-28 2020-03-03 7010260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM diference per vendim gjykate nr 186 dt 27.03.2014 Ilmi Peposhi shkrese Min mjedisi nr.2 dt 25.02.20
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 101,672 2020-03-02 2020-03-03 7810260012020 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 360,993 2020-03-02 2020-03-03 8210260012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga bordero Shkurt 2020 plan 14 fakt 10
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 411,394 2020-03-02 2020-03-03 7510260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 50,740 2020-03-02 2020-03-03 8110260012020 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2020-03-02 2020-03-03 8310260012020 Te tjera transferta tek individet Bonusi i karburantit zvMinister listepagesa Janar 2020 ligj nr 169 2013 per bonusin
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Ina Kajtazi Tirane 6,300 2020-02-24 2020-03-02 6910260012020 Libra dhe publikime profesionale MTM Perkthim amendamenti, Udhezim i Ministrit te Drejtesise dhe Financave nr 3165 dt 12.05.2004, U-P nr 367 dt 04.11.2019, Kontrate dt 12.09.2019, Fature Tatimore nr 38 dt 06.02.2020 S 14109482
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Kevin Kaba Tirane 49,200 2020-02-25 2020-03-02 7110260012020 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Autorizim sherbim jashte shteti nr 1552 dt 14.02.2020,U-P nr 32 dt 14.02.2020,ftese per oferte 14.02.2020, dekl on line, pv 14.02.2020, fat nr 26 dt 19.02.2020 S 85675526
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 40,000 2020-02-25 2020-03-02 7210260012020 Posta dhe sherbimi korrier MTM Sherbime elektronike AKEP,Shkrese AKEP Nr 342 dt 14.02.2020 VKM 599 dt 23.07.2010 i ndryshuar per 2 numra jeshil per vitin 2020, fat S 222584457 dt 10.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI Tirane 1,799,948 2020-02-25 2020-03-02 5810260012020 Karburant dhe vaj MTM Blerje karburanti, Kontrate shtese 20% 4554.1 2017 2019, Nr 1596 dt 14.02.2020, fat 95 dt 17.02.2020, fh 1 dt 17.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 259,660 2020-02-20 2020-02-28 6010260012020 Elektricitet MTM Energji Elektrike Janar 2020, Kontrate nr H1112233 fat S 364728519 dt 29.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Edmond Ponari Tirane 56,000 2020-02-26 2020-02-28 6810260012020 Shpenzime te tjera transporti MTM Sherbim me karrotrec, UP nr 38 dt 17.02.2020 PV nen 100.000 leke, fature nr 31 dt 17.02.2020 S 13427331, Urdher nr 39 dt 17.02.2020 per grupin e marrjes ne dorezim, PV i marrjes ne dorezim dt 17.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,000 2020-02-24 2020-02-27 6210260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista permbl. nga SP dt 20.02.2020 lista llogarive sipas bankave dt 20.02.2020, prog nr 1210 dt 05.02.2020,prog nr 837 dt 03.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 71,980 2020-02-24 2020-02-27 6110260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010, Liste Permbledhese miratuar nga SP dt 20.02.2020, Lista llogarive sipas bankave perkatese 20.02.2020, Program nr 1210 dt 05.02.2020, Program nr 837 dt 03.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Kevin Kaba Tirane 244,322 2020-02-24 2020-02-27 5510260012020 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Autorizim sherbim jashte shteti nr 598 dt 20.01.2020,P-V emergjence dt 21.01.2020, fat nr 18 dt 21.01.2020 S 85675518
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Kevin Kaba Tirane 28,290 2020-02-24 2020-02-27 6610260012020 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Autorizim sherbim jashte shteti nr 1096 dt 04.02.2020,U-P nr 36 dt 17.02.2020,ftese per oferte 17.02.2020, dekl on line, pv 17.02.2020, fat nr 28 dt 19.02.2020 S 85675528
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Kevin Kaba Tirane 78,700 2020-02-24 2020-02-27 6710260012020 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Autorizim sherbim jashte shteti nr 1599 dt 17.02.2020,U-P nr 35 dt 17.02.2020,ftese per oferte 17.02.2020, dekl on line, pv 17.02.2020, fat nr 27 dt 19.02.2020 S 85675527
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 33,000 2020-02-24 2020-02-27 6410260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010, Liste Permbledhese e miratuar nga SP dt 20.02.2020 Lista e Llog sipas bankave perkatese dt 20.02.2020, prog nr 1210 dt 05.02.2020, prog nr 837 dt 03.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Banka OTP Albania Tirane 9,500 2020-02-24 2020-02-27 6510260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010, Liste Permbledhese e miratuar nga SP dt 20.02.2020 Lista e Llog sipas bankave perkatese dt 20.02.2020, prog nr 837 dt 03.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 70,000 2020-02-24 2020-02-27 6310260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 Lista Permbledhese e Llogarive miratuar nga SP dt 20.02.2020, Lista e Llog sips bankave perkatese 20.02.2020, prog nr 1210 dt 05.02.2020, prog nr 837 dt 03.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 15,340 2020-02-18 2020-02-24 5910260012020 Uje MTM Pagese Uji Janar 2020, Kontrate nr 159746 1, Fatura S 350522607 dt 31.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2020-02-17 2020-02-24 3410260012020 Te tjera transferta tek individet Bonusi i karburantit zvMinister listepagesa Janar 2020 ligj nr 169 2013 per bonusin
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Kevin Kaba Tirane 91,875 2020-02-18 2020-02-24 5410260012020 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Autorizim sherbim jashte shteti nr 1150 dt 05.02.2020,U-P nr 26 dt 05.02.2020,ftese per oferte 05.02.2020, dekl on line, pv 05.02.2020, fat nr 25 dt 10.02.2020 S 85675525
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 875,000 2020-02-18 2020-02-24 5610260012020 Shpenzime per pritje e percjellje MTM Aktivitet Samiti Rajonal i Turizmit, VKM nr 34 dt 7.01.1999, UP nr 6 dt 10.01.2020, shkrese nr 370.1 dt 01.02.2020 Kont nr 170.1 dt 13.01.2020, fat nr 2 S 68388356 dt 14.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHPETIM ALLAMANI Tirane 1,400 2020-02-17 2020-02-24 5210260012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM Shpenzime gjykate per vendimi nr 2532 dt 14.09.16 Besnik Brahalilaj, shkrese Min mjedisi nr.1 dt 11.02.20 , ka lidhje me ush nr 695 dt 18.12.18
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 360,993 2020-02-17 2020-02-21 3510260012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga bordero Janar 2020,9 plan 12 fakt 10, shkrese min fin nr 22520 71 dt 10.02.20, vkm nr 47 dt 22.01.20, shkrese Min Arsimi nr 368 dt 15.01.20
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,008,564 2020-02-12 2020-02-18 5310260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Anetaresimi per Zyren Boterore te Turizmit per vitin 2019, Fat ref 466/ADM/2018 dt 02.01.2019 vlera 48.000 Euro kursi 124.90 Leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,000 2020-02-11 2020-02-18 5010260012020 Sherbime telefonike MTM Pagese Celulari Sek.Pergj Adrian Kamenica VKM nr 864 dt 23.07.2010 Per pajisjen me numer telefoni celular te personave juridike, publike Fature nr 975 S322372362
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 58,600 2020-02-13 2020-02-18 4410260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista permbledhese e miratuar nga SP dt 05.02.2020 lista llogarive dt 05.02.2020, Prog nr 270/2 dt 13.01.2020, nr 849 dt 28.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 18,510 2020-02-11 2020-02-18 5110260012020 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare Janar 2020, Fatura nr 295 dt 26.01.2020 seria 81110795
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2020-02-13 2020-02-18 4510260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista permbl. e miratuar nga SP dt 05.02.2020 lista llogarive sipas bankave dt 05.02.2020,prog nr 270/2 dt 13.01.2020, nr 849 dt 28.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 68,000 2020-02-13 2020-02-18 3910260012020 Shpenzime per honorare MTM Honorar Komiteti Auditimit drejtoria dt 27.12.2019, VKM nr 160 dt 02.03.2016, VKM nr 437 dt 08.06.2016, Urdh Min nr 361 dt 08.10.2018 Situacion Shpenzimesh dhe Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2020-02-13 2020-02-18 4310260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista permbledhese e miratuar nga SP dt 05.02.2020 lista llogarive sipas bankave dt 05.02.2020, prog nr 270/1 dt 08.01.2020, nr 849 dt 28.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 22,000 2020-02-13 2020-02-18 4610260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista permbledhese e miratuar nga SP dt 05.02.2020 lista llogarive sipas bankave dt 05.02.2020, program nr. 270/2 dt 13.01.2020, nr. 849 dt 28.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 194,100 2020-02-13 2020-02-18 4110260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista e mirat nga SP dt 05.02.2020 lista llog.dt 05.02.2020, Prog Nr 270/2 dt 13.01.2020, 270/1 dt 08.01.2020, 849 dt 28.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 247,500 2020-02-13 2020-02-18 4210260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista permbl. nga SP dt 05.02.2020 lista llogarive sipas bankave dt 05.02.2020, prog nr 849 dt 28.01.2020, nr 9331/1 dt 06.11.2019, nr 10352 dt 10.12.2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2020-02-13 2020-02-18 3810260012020 Shpenzime per honorare MTM Honorar Komiteti Auditimit Memo drejtoria date 27.12.2019, VKM nr 160 dt 02.03.2016, VKM nr 437 dt 08.06.2016, Urdh Min nr 361 dt 08.10.2018, Situacion shpenzimesh dhe Lista e llogarive
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave