Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,542 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,112,194,195.00 3,542 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) InfoSoft Office Tirane 672,000 2020-04-06 2020-04-21 11010260012020 Kancelari MTM Blerje tonerash U-P nr 43 dt 19.02.2020,ftese per oferte dt 21.02.2020, deklarim on line, P-V dt 04.03.2020, njoftim fituesi 04.03.2020, fat nr 321871343 dt 05.03.2020, kom marrje ne dorez p-v dt 05.03.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Albsig Tirane 499,000 2020-04-07 2020-04-21 10810260012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MTM Siguracion Automjetesh U-P nr Nr 44 dt 19.02.2020, ftese per oferte dt 21.02.2020, dekl on line njoftim fituesi 21.02.2020, fatura 1-8 seria 86975001-86975008 dt 24.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2020-04-03 2020-04-17 1311026001 Shpenzime per honorare MTM Agjensia e Zhvillimit te Territorit nr 535. 3 dt 02.03.2020, VKM nr 519 dt 20.09.2017, Liste prezenca dt 28.02.2020, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FREDI ELECTRONIC Tirane 114,744 2020-04-03 2020-04-17 11110260012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim MTM Blerje Materjale hidraulike, U-P nr 46 dt 20.02.2020, P-V date 20.02.2020fat nr 38 dt 20.02.2020 S 60962488, fh nr 2 dt 20.02.2020, P-V kom marrjes ne dorezim dt 20.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 22,000 2020-03-31 2020-04-17 11610260012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista permbledhese e miratuar nga SP dt 30.03.2020 lista llogarive 30.03.2020, Prog nr 1427.1 dt 11.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 9,500 2020-04-03 2020-04-17 10510260012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MTM Kolaudim makine P-V emergjence dt 18.02.2020, fat nr 33 dt 18.02.2020 S82473283, Lista e llogarise, Udhezim nr 13 dt 22.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Instituti i Modelimeve ne Biznes Tirane 936,614 2020-03-24 2020-04-09 10710260012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Mirem.progr Alfa WEB, U-P nr 45 dt 19.02.2020, Ftes per of. 21.02.2020 dek on line njof fit 21.02.2020 kont 1721.1 dt 24.02.2020,fat 258 dt 24.02.2020 s 223919183 Urdh nr 53 dt 24.02.2020 kom marr dor p-v dt 24.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 138,000 2020-03-31 2020-04-09 11210230012020 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr 997 dt 10.12.2010 lista e mirat nga SP dt 30.03.2020 lista llog.dt 30.03.2020, Prog Nr 1427 dt 11.02.2020, 1912 dt.25.02.2020,
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,531,166 2020-04-01 2020-04-02 12510260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga bordero Mars 2020 plan 132 fakt 22
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 156,181 2020-04-01 2020-04-02 12410260012020 Paga baze - Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Mars 2020 plan 132 fakt 3
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,193 2020-04-01 2020-04-02 12610260012020 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Mars 2020 plan 132 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 413,318 2020-04-01 2020-04-02 12110260012020 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,053,643 2020-04-01 2020-04-02 12010260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Mars 2020 plan 132 fakt 17
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,158,090 2020-04-01 2020-04-02 12210260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Mars 2020 plan 132 fakt 34
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 50,740 2020-04-01 2020-04-02 12710260012020 Paga e grupit - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga Bordero Mars 2020 plan 132 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 338,330 2020-04-01 2020-04-02 12810260012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga bordero Mars 2020 punonjes me kontrate plan 4 fakt 10
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,422,399 2020-04-01 2020-04-02 12310260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM paga bordero Mars 2020 plan 132 fakt 23
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,234 2020-04-01 2020-04-02 12910260012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM paga bordero Mars 2020 punonjes me kontrate plan 14 fakt 2
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 415,396 2020-03-26 2020-03-30 10910260012020 Elektricitet MTM Energji Elektrike Shkurt 2020, Kontrate nr H1112233 fat S 366244445 date 26.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AIR Tirane 372,000 2020-03-12 2020-03-17 10610260012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim MTM Sherbim Dezinfektimi i Aparatit te MTM . fatura nr 16 dt 12.03.2020 S85002068 Procesverbal i marrjes ne dorezim dt 12.03.2020, PV i rasteve te emergjences nr 2412 dt 12.03.2020 Urdher Min nr 2410 dt 11.03.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 1,000,000 2020-03-11 2020-03-17 9210260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale ALT TOUR, shkrese drejtoria 27.02.2020 kalim kosto lokale programi IPA CBC GREQI SHQIPERI 2014 2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 695,993 2020-03-11 2020-03-17 8410260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH menaxh.mbetjeve detare, shkrese Giz 24.01.2020. shkrese drejt projekteve 03.02.2020, Permbledhese e faturave tatimore tetor dhjetor 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MONARC GROUP Tirane 28,083 2020-03-11 2020-03-17 8910260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Due Mari, shkrese dt 27.02.2020, fature nr 69 dt 17.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 19,348 2020-03-11 2020-03-17 8610260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH mbetjet e ngurta dhe riciklimi GIZ, shkrese GIZ nr 732 dt 24.01.2020, shkrese drejtoria e projekteve dt 03.02.2020, permbledhese e faturave Nentor 2019 Janar 2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 1,000,000 2020-03-11 2020-03-17 8810260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto lokale TUNE UP, shkrese drejtoria 27.02.2020 kalim kosto lokale programi Interreg V B Mesdhe MED 2014 2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 196,723 2020-03-11 2020-03-17 8710260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM ndryshimet klimatike ballbani perndimor GIZ, shkrese GIZ nr 10772 dt 18.02.2019, shkrese drejtoria e projekteve dt 27.12.2019, Permbledhese e faturave tatimore Gusht Nentor 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 95,987 2020-03-11 2020-03-17 8510260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Ruajtja e biodiversitetit ne 3 liqenet, GIZ, shkrese GIZ Nr 10771 dt 18.12.2019 dhe nr 733 dt 24.01.2020, shkrese drejt e projekteve dt 27.12.2019 dhe 03.02.2020, permbledhese e faturave tatimore Prill Nentor 2019
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 270,973 2020-03-04 2020-03-11 9310260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Anetaresimi per Zyren Boterore te Turizmit per vitin 2019, Fat ref 466 ADM 2018 dt 02.01.2019 diferenca per vleren 2129 Euro kuris 125.80, ka lidhje me USH nr 53 dt 11.02.2020 paguar 48.000 euro
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,122 2020-03-04 2020-03-11 9510260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Kuota Anetaresimi per 40ROL ALB 2019 2020. shkrese Min e Jashtme nr 18217 dt 20.12.2019. fature date 07.10.2019 vlere 633 USD Kursi 113.30
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2020-03-05 2020-03-11 10210260012020 Shpenzime per honorare MTM Agjensia e Zhvillimit te Territorit nr 43 3 dt 15.01.2020, VKM nr 519 dt 20.09.2017, Liste prezenca dt 13.01.2020, Lista e llogarive
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 48,930 2020-03-04 2020-03-11 9710260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Kuota Anetaresimi per 40BCL ALB, per vitin 2020, shkrese Min Jashtem Nr 18217 dt 20.12.2019, fature dt 21.09.2019. vlera 393 USD me kursin 113.30
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 120,205 2020-03-04 2020-03-11 9910260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Anetaresimi per RAMSARIT 1000CHF per vitin 2020, fature dt 21.01.2020 vlera 930.5 euro me kursin 125.80
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,713 2020-03-04 2020-03-11 9610260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Kuote Anetaresimi per 40SCL ALB, per vitin 2020, shkrese Min e Jashtme nr 18217 dt 20.12.2019, fature dt 14.10.2019, vlera 497 USD kursi 113.30
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MEKTRIN MOTORS Tirane 55,250 2020-03-05 2020-03-11 9010260012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri MTM Pjese kembimi, Shkrese date 28.02.2020, kontrate nr 652 dt 02.11.2018, fat nr 284703323 dt 23.01.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MEKTRIN MOTORS Tirane 55,530 2020-03-05 2020-03-11 9110260012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri MTM Pjese kembimi, shkrese date 28.02.2020, kontrate nr 652 dt 02.11.2018, fat nr 284703428 dt 19.02.2020
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,175,796 2020-03-04 2020-03-11 9410260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Kuota Anetaresimi per CIESM per vitin 2020, shkrese nr1500 dt 30.12.2019 fature date 13.02.2020 vlera 25.172 euro kursi 125.80
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,386 2020-03-04 2020-03-11 9810260012020 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Kuote Anetaresimi per EGB per vitin 2020, fature date 16.01.2020, vlera 145 Euro kursi 125.80
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,037 2020-03-03 2020-03-09 7310260012020 Paga baze MTM Urdher Ministri nr 8360, dt 01.10.2019, pagese per lejen e pakryer, bordero, listpagesa
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,193 2020-03-03 2020-03-04 80110260012020 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,525,328 2020-03-03 2020-03-04 79110260012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MTM Paga bordero Shkurt 2020 plan 132 fakt 22
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave