Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,900 2020-03-12 2020-03-17 17210060012020 Shpenzime per honorare MIE, honorare urdhr 2231 dt.27.2.20, nr1933 dt.19.2.20, nr1719 nr 1427 dt.6.2.20, nr14226 dt.6.2.20, nr 1313 dt.6.2.20, liste[agesa dt 10.03.20, vkm nr 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 11,940 2020-03-12 2020-03-17 18410060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469075
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,716 2020-03-12 2020-03-17 19010060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469075
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2020-03-12 2020-03-17 17410060012020 Te tjera transferta tek individet MIE ndihm pr fatkeqsi urdh nr92 dt.26.2.20, vkm nr 929 dt 17.11.2010, listepagesa dt 11.03.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 71,265 2020-03-12 2020-03-17 17310060012020 Posta dhe sherbimi korrier MIE, sherb postar muaji shkurt 2020, fat nr 490 dt.26.2.20, (81110990)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,537 2020-03-12 2020-03-17 18110060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469075
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,946 2020-03-12 2020-03-17 18810060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469075
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,537 2020-03-12 2020-03-17 18510060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469075
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KELVIN TRAVEL Tirane 25,986 2020-03-12 2020-03-17 17510060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni viene autorizim nr 1381dt 5.2.20, up nr 7 dt.7.2.20, ftes ofert dt7.2.20, njoft fit dt.7.2.20, fat nr 601 (844531104) dt7.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,745 2020-03-12 2020-03-17 18310060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469075
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,038 2020-03-12 2020-03-17 17810060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469071
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 130,500 2020-03-12 2020-03-17 17010060012020 Shpenzime per honorare MIE, honorare urdhr 2231 dt.27.2.20, nr1933 dt.19.2.20, nr1719 nr 1427 dt.6.2.20, nr14226 dt.6.2.20, nr 1313 dt.6.2.20, liste[agesa dt 10.03.20, vkm nr 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 12,057 2020-03-12 2020-03-17 18010060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469074
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 69,600 2020-03-12 2020-03-17 17110060012020 Shpenzime per honorare MIE, honorare urdhr 2231 dt.27.2.20, nr1933 dt.19.2.20, nr1719 nr 1427 dt.6.2.20, nr14226 dt.6.2.20, nr 1313 dt.6.2.20, liste[agesa dt 10.03.20, vkm nr 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,219 2020-03-12 2020-03-17 18910060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarif qarkullimi kerkse nr 2190 dt.26.2.20, fat nr 2469075
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 21,140 2020-03-12 2020-03-17 16910060012020 Shpenzime te tjera transporti MIE, tarifa kontroll teknik, kerkes nr 2192 dt.26.2.20, fat nr491tr2 dt.3.3.20 (85598596
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,352,623 2020-03-09 2020-03-10 16810060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie pagesa e inceneratori i Elbasanit shkresa 6/3 dt 6/3/2020 fatv 84481127 dt 2.3.2020 situacion perfundimtar 2017 kontrate vazhdim 11026/7 dt 16.12.2014 vkm 907 dt 7.12.2014 kursi dites
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 21,780 2020-03-06 2020-03-10 16410060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr1623 dt.12.2.20, up 9 dt.12.2.20, ftes ofert 12.2.20, njoftim fit 12.2.20, fat nr35(84161835) dt.12.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERGYS BEZHANI Tirane 33,655 2020-03-06 2020-03-10 16210060012020 Sherbime te tjera MIE, shpenz perkthimi urdher nr 908 dt.23.1.20, kontrate nr 908/1 dt.23.1.20, fa 506(87678406 dt.19.2.20, fat nr 506 (87978406) dt 19.2.20, pv dt.17.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,284,514 2020-03-06 2020-03-10 16610060012020 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare MIE Kuotatizacione muaji OECD URDHER 26 DT 16.1.2020 FATURA24/9/2019 TRANSFERTE 18361 EURO DT 3/3/2020 1EU =124 ALL
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,352,623 2020-03-09 2020-03-10 16710060012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie pagesa e inceneratori i Elbasanit shkresa 6/3 dt 6/3/2020 fatv 84481112 dt 3.2.2020 situacion perfundimtar 2017 kontrate vazhdim 11026/7 dt 16.12.2014 vkm 907 dt 7.12.2014 kursi dites
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 5,558,961 2020-03-06 2020-03-10 16510060012020 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare MIE Kuotatizacione muaji UPU URDHER 78 DT 18.2.2020 FATURA1/1/2020 TRANSFERTE 47600 CHF DT 3/3/2020 1CHF =116.5 ALL
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 87,330 2020-03-04 2020-03-10 14510060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avion prag autorizim nr 1838dt 17.2.20, up 10 dt17.2.20, ftes ofert dt 17.2.20, njoft fitu dt.17.2.20, fat nr 211 dt.17.2.20 (87583311)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 64,800 2020-03-06 2020-03-10 16310060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr.1614 dt.11.02.20 up 8 dt.12.2.20, ftes ofert 12.2.20, njoftim fit 12.2.20, fat nr34(84161834) dt.12.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERGYS BEZHANI Tirane 241,289 2020-03-06 2020-03-10 16110060012020 Sherbime te tjera MIE, shpenz perkthimi urdher nr 1042 dt.27.1.20, kontrate nr 1072/1 dt.27.01.20, fat nr 507 (87978407) dt 19.2.20, pv dt.10.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Trade MInerals AL Tirane 57,822 2020-03-04 2020-03-06 15710060012020 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MIE kthim garancie urdher urdher nr 38 dt 21/1/2020 shkrese nr 1807 dt 17/2/2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Gerta Hasmuēa Tirane 41,930 2020-03-04 2020-03-06 14410060012020 Sherbime te tjera MIE, shpenz perkthimi memo nr 10/1 dt.10.01.2020, urdh nr 1238 dt.31.1.20, kontrat nr 1238/1 dt.31.1.20, fat (18) nrs 5705822 dt.4.2.20, pv dt4.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2020-03-04 2020-03-06 15410060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel janar shkurt listepagesa dt 3.3.20, urdh nr 79 dt18.2.2020, vkm 864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,700 2020-03-04 2020-03-06 15010060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel janar , nr abonenti 30395560, urdh nr 79 dt.18.2.20, vkm nr 864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,400 2020-03-04 2020-03-06 14810060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fat janar 20 dt.2.2.20 nr 327504527, vkm nr 864 dt.23.7.2010, urdh nr 79 dt.18.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,000 2020-03-04 2020-03-06 15110060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel janar shkurt listepagesa dt 3.3.20, urdh nr 79 dt18.2.2020, vkm 864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 8,000 2020-03-04 2020-03-06 15310060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel janar shkurt listepagesa dt 3.3.20, urdh nr 79 dt18.2.2020, vkm 864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MINING FERRO NIKEL Tirane 2,931,588 2020-03-04 2020-03-06 16010060012020 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MIE kthim garancie urdher urdher nr 452 dt 19/12/2019 shkrese nr 1807 dt 17/2/2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,800 2020-03-04 2020-03-06 15510060012020 Paga me kontrate per pune sezonale MIE, shpenz tel janar shkurt listepagesa dt 3.3.20, urdh nr 79 dt18.2.2020, vkm 864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,400 2020-03-04 2020-03-06 14610060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fat janar 20 dt.2.2.20 nr 327502108, vkm nr 864 dt.23.7.2010, urdh nr 79 dt.18.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 28,840 2020-03-04 2020-03-06 15210060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel janar shkurt listepagesa dt 3.3.20, urdh nr 79 dt18.2.2020, vkm 864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,000 2020-03-04 2020-03-06 14710060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fat janar 20 dt.2.2.20 nr 354058789, vkm nr 864 dt.23.7.2010, urdh nr 79 dt.18.2.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,026 2020-03-04 2020-03-06 14910060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fat janar 20 dt.2.2.20, nr abonenti 211205557875, vkm nr 864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "ATELIER 4" Tirane 2,607,000 2020-03-03 2020-03-05 14210060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagesa plane vendore F4roskovec-patos-mallakast rapot tek akpt 820/1 dt 7.10.19 fat nr 120(75796106) proces verb dt kontrat vazhdim 10488/7 dt 1.10.18 shkres 11/11 dt 11/11/19 shkrese 9369 dt 30/10/19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "ATELIER 4" Tirane 20,856,000 2020-03-03 2020-03-05 14110060012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagesa plane vendore F3 roskovec-patos-mallakast rapot tek akpt 7726/1 dt 12.9.19 fat nr 104(75796189) proces verb nr 4 dt 27/9 dt 27.9.19 kontrat vazhdim 10488/7 dt 1.10.18 shkres 27/9dt 27/9/19 shkrese 8126 dt 19/9/19
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave