Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4,245,787,271.00 2,969 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,372 2018-12-13 2018-12-14 109110060012018 Sherbime telefonike MIE, listepagesa dt.11.12.18, fatura muaji tetor 18, urdher nr.88 dt.23.1.18, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 67,500 2018-12-13 2018-12-14 112510060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.80 dt.26.11.18, njoft fituesi dt.26.11.18, fat nr.7203 (70889703) dt.27.11.18, autorizim nr.13594/2 dt.23.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARBANA SH. A. Tirane 700,452 2018-12-13 2018-12-14 113610060012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE, sherbim roje muaji nentor 2018, up nr.126 dt.30.01.2018, kontrata nr.1904 dt.01.06.18, fat nr.4 dt.01.12.18(70777804), urdher ndjekje kontrate nr.1904/8 dt.5.6.18, proces verbal nentor 2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 63,500 2018-12-13 2018-12-14 112610060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.76 dt.13.11.18, njoft fituesi dt.13.11.18, fat nr.1660 (71120510) dt.13.11.18, autorizim nr.13686 dt.6.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 1,479,840 2018-12-13 2018-12-14 113410060012018 Sherbime te tjera MIE, sherbim dekori fatura nr.48 dt.03.12.18 (38472318), kontrata nr.13361/1 dt.20.11.18, memo dt.13.11.18, preventiv n.2 dt.13/11/18, vkm nr.420 dt.8.6.16, vkm nr.822 dt.22.11.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Mario Gegolli Tirane 22,800 2018-12-13 2018-12-14 113310060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, larje makine muaji nentor 2018, kontrate nr.11/1 dt.21.02.2018 fat nr.33 dt.31.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 92,774 2018-12-13 2018-12-14 112010060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime per honorare urdh likujdim nr.12900 dt.17.10.18, urdher ministri nr.281 dt.10.7.17, urdher nr.89 dt.13.10.17, listepagesa dt.5.12.18, vkm nr.425 dt.10.5.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DIONIS MEKSHAJ Tirane 147,000 2018-12-13 2018-12-14 114910060012018 Paga baze MIE, mbajtja pages vendim gjykate nr.790 dt.6.7.17, vendim nr.3364 dt.4.4.17, R.Sokoli 84000, E.Skendaj 63000
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2018-12-13 2018-12-14 109010060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenzime tel muaji nentor, ftura nentor 2018, listepagesa dt.3.12.18, urdher nr.88 dt.23.1.18, vkm nr.864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 23,490 2018-12-13 2018-12-14 108910060012018 Uje MIE, shpenzime uji muaji tetor 18, fatura nr.1810-418484-1-1, nr matesi 07010804 nrs 263639635
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 183,680 2018-12-13 2018-12-14 112310060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni up nr.78 dt.13.11.18, njoft fituesi dt.13.11.18, fat nr.3199 (67689499) dt.13.11.18, autorizim nr.13916 dt.13.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 431,406 2018-12-13 2018-12-14 112910060012018 Elektricitet 1006001 MIE, shpenzime energji elektrike tetor 18, fat nr.290157126 dt.31.10.18 kod klienti tr2a110031107838, kontrata nr.a107838 nr matesi 80000960
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 80,280 2018-12-13 2018-12-14 112710060012018 Posta dhe sherbimi korrier MIE, sherbime postare fat nr.4896 (61417296) dt.26.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,700 2018-12-13 2018-12-14 114510060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare shpronesimi nr.14561 dt.5.12.18, urdher ministri nr.400 dt.23.4.18, listepagesa dt.12.12.18, vkm nr.675 dt.7.11.18, vkm nr.656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2018-12-13 2018-12-14 112210060012018 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime per honorare urdh likujdim nr.12900 dt.17.10.18, urdher ministri nr.281 dt.10.7.17, urdher nr.89 dt.13.10.17, listepagesa dt.5.12.18, vkm nr.425 dt.10.5.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 672,000 2018-12-11 2018-12-13 108210060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE PAGESA PROJEKTI I RIKONSTRUKSIONIT PER AEE UP NR 70 DT 1.11.2018 KONTRATE 12811/1 DT 7.11.2018 NJOFTIM FITUESI 6.11.2018 FATURA NE 27 DT 12.11.20158(55031489) PROCES VERBAL 5.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 636,500 2018-12-11 2018-12-12 113210060012018 Udhetim jashte shtetit MIE, terheqje valute autorizim dt.11.12.18, permbledhse dt.11.12.18, terheqje 5000 euro, kursi 1 euro =127.2, dt.11.12.18, autorizim nr.14627 dt.6.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2018-12-11 2018-12-12 111910060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, PAGESA MUJORE E INCENERATORIT FIER ,URDHER 827 DT 27.11.2018 KONTRAT VAZHDIM 5553/5 DT 24.10.2016 FATURA 19(42887227)1.11.2018 SITUACION PROGRESIV
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 102,410 2018-12-07 2018-12-12 111910060012018 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi , listepagesa dt.7.12.18,urdher pagese nr.14683 dt.7.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAHAS Tirane 1,735,227 2018-11-21 2018-12-11 946100600120181 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pages tvsh per projektin GALET urdher nr 295/11 dt 19.7.2018 kerkese per rimbursim 294/3 dt 8.2.2018 kontrat vazhdim 870/30 dt 31.8.2016 fat nr 53(19827359)31.1.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 75,570 2018-11-27 2018-12-07 108310060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, sherbime makine fature nr.520 (70285066) dt.15.11.18, situacion punimesh aa645nb, akt verifikimi dt.15.11.18 , proces verbal dt.15.11.18, kontrate nr.8361/9 dt.17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 160,746 2018-11-27 2018-12-07 108410060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, sherbime makine fature nr.518 (70285064) dt.15.11.18, situacion punimesh tr2663n, akt verifikimi dt.15.11.18 , proces verbal dt.15.11.18, kontrate nr.8361/9 dt.17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,489 2018-11-26 2018-12-07 107810060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel ftura muaji tetor 18, (261706185) urdhe pages nr.88 dt.23.1.18, nr abonenti 1007643
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 4,000 2018-11-26 2018-12-07 108010060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel cel fatura muaji nentor 18, listepagesa dt.22.11.18, urdher nr.88 dt.23.1.18, vkm nr.864 dt.23.07.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 162,793 2018-11-27 2018-12-07 108510060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, sherbime makine fature nr.522 (70285068) dt.16.11.18, situacion punimesh aa126po, akt verifikimi dt.16.11.18 , proces verbal dt.16.11.18, kontrate nr.8361/9 dt.17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 352,396 2018-11-27 2018-12-07 108210060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, sherbime makine fature nr.523 (70285069) dt.16.11.18, situacion punimesh aa450id, akt verifikimi dt.16.11.18 , proces verbal dt.16.11.18, kontrate nr.8361/9 dt.17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 249,930 2018-11-27 2018-12-07 108610060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, sherbime makine fature nr.524 (70285070) dt.16.11.18, situacion punimesh aa443av, akt verifikimi dt.16.11.18 , proces verbal dt.16.11.18, kontrate nr.8361/9 dt.17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 200,660 2018-11-26 2018-12-07 108710060012018 Udhetim jashte shtetit MIe, bileta avioni beograd ftes per ofert , up nr.75 dt.12.11.18, njoftim fitues dt.12.11.18, fat nr.7021 dt.12.11.18 (68694221), autorizim nr.13879 dt.12.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 168,333 2018-11-27 2018-12-07 108110060012018 Shpenzime te tjera transporti MIE, sherbime makine fature nr.519 (70285065) dt.15.11.18, situacion punimesh aa508bc, akt verifikimi dt.15.11.18 , proces verbal dt.15.11.18, kontrate nr.8361/9 dt.17.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 14,280 2018-11-26 2018-12-07 107910060012018 Sherbime telefonike MIE, shpenz cel ftura muaji nentor 18, (261733199) urdhe pages nr.88 dt.23.1.18, nr abonenti 1007643
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 40,830 2018-11-26 2018-12-07 108810060012018 Uje MIE, shpenz uji tetor 18, fatura tetor nr fat 1810-159334-1-1, kontrata nr.159334-1, nrs 263274455
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 3,936,000 2018-12-05 2018-12-07 108110060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagese e planeve vendore up 274 dt 21.3.2018 kontrate 10490/5 dt 27.9.2018 njoftim fitusi 10490/3 dt 13.9.2018 fat nr 25dt 29.10.2018(55031487) dt 8.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA E RREGJISTR. TE PASURIVE TIRANE Tirane 7,000 2018-11-26 2018-12-07 99910060012018 Sherbime te tjera MIE, pages rregjistrim pasurie , autorizim nr .13482 dt.01.11.18, fature nr 102983 dt.01.11.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 257,140 2018-11-26 2018-12-07 106210060012018 Elektricitet 1006001 MIE , shpenzime energji elektrike muaji shtator 18, fat nrs 289312021, kontrata nr.a289243, nr matesi 80041656
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTEK ENERGY Tirane 48,955,062 2018-12-04 2018-12-06 111510060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagesa e kestit te inceneratorit te elbasanit urdher ministri 146 dt 31.1.2018 fatura nr 47(19846647)dt 14.11.2018 kontrate ne vazhdim 11026/7 dt 16.12.2014 kursi euro 124.33
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 165,434 2018-12-03 2018-12-04 110910060012018 Paga baze MIE, paga muaji nentor 2018 arkiva dr, listepagesa bashkelidhur plan 7 fakt6
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 1,856,798 2018-12-03 2018-12-04 110110060012018 Paga baze MIE, paga muaji nentor 2018, listepagesa bashkelidhur plan 248 fakt 29
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,883,981 2018-12-03 2018-12-04 109910060012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MIE, paga muaji nentor 2018, listepagesa bashkelidhur plan 248 fakt 43
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 768,641 2018-12-03 2018-12-04 110810060012018 Shtese page per vjetersi ne pune MIE, paga muaji nentor 2018, listepagesa bashkelidhur plan 19 fakt19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 150,729 2018-12-03 2018-12-04 110610060012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MIE, paga muaji nentor 2018, listepagesa bashkelidhur plan 26 fakt 5
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave