Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 12,047,346,279.00 4,265 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 36,000 2020-02-17 2020-02-20 10510060012020 Shpenzime per pritje e percjellje MIE, shpenz pritje percjellje kerkes nr 10834 dt.24.12.19, akt marrveshje 6076/1 dt.26.12.19, urdh nr 10934/2 dr.26.12.19, fat nr 181 (68388491) pv marrje dorz 27.12.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 12,000 2020-02-17 2020-02-20 10210060012020 Udhetim i brendshem Mie shpenzime dieta brenda venedit urdher 1662 dt 12.2.2020 listpagesa dt 13/2/2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 301,055 2020-02-17 2020-02-20 9610060012020 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagese dt 11.2.2020, urdh pagese nr 1595 dt.11.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 241,990 2020-02-17 2020-02-20 9410060012020 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagese dt 11.2.2020, urdh pagese nr 1595 dt.11.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 760,830 2020-02-17 2020-02-20 9810060012020 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagese dt 11.2.2020, urdh pagese nr 1595 dt.11.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,753,065 2020-02-17 2020-02-20 9310060012020 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagese dt 11.2.2020, urdh pagese nr 1595 dt.11.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 315,910 2020-02-17 2020-02-20 9910060012020 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagese dt 11.2.2020, urdh pagese nr 1595 dt.11.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,500 2020-02-17 2020-02-20 10010060012020 Udhetim i brendshem Mie shpenzime dieta brenda venedit urdher 1662 dt 12.2.2020 listpagesa dt 13/2/2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 35,700 2020-01-28 2020-02-14 4410060012020 Shpenzime per honorare MIE, honorare urdh nr319dt.10.1.20, nr407dt14.1.20, urdh nr 263 dt 5.12.17, urdh nr 230 dt.23.11.17, listepagesa dt.27.1.20, vkm nr 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,640 2020-02-04 2020-02-14 5210060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fix dhjetor 19, fat 728675896 dt.31.12.19 dhjetor 19, nr klienti 310001719856
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,800 2020-02-04 2020-02-14 4710060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel nentor 19, fat nr 327126050 dt.1.12.19, urdh nr 53 dt.1.2.19, nr abonenti 22399704550
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,300 2020-02-04 2020-02-14 4810060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel dhjetor 19, fat nr 327306830 dt.02.01.2020, urdh nr 53 dt.1.2.19, nr abonenti 22399704550
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 41,772 2020-02-04 2020-02-14 5110060012020 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel fix dhjetor 19, fat 728700504dt.31.12.19 dhjetor 19, nr klienti 310001694743
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERGYS BEZHANI Tirane 91,730 2020-02-10 2020-02-13 7410060012020 Sherbime te tjera MIE shpenzime perkthimi urdher 10655 dt 19/2/2019 kontrate 10655/1 dt 19/12/2019 fat 449(83939149) dt 6.1.2020 procesverbal
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 94,128 2020-02-10 2020-02-13 7510060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 596 dt.17.1.20, up nr 3 dt.22.1.20, ftes ofert dt.22.1.20, njoft fit dt.22.1.20, fat nr 2 (84161802) dt.22.1.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2020-02-11 2020-02-13 8110060012020 Shpenzime per honorare MIE, shpen honorare KKT, kerke nr43/3 dt.15.1.2020, listeprezenca dt.13.1.2020, listepagesa dt.10.2.2020 vkmk nr 519 dt.20.9.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 8,700 2020-02-11 2020-02-13 8810060012020 Shpenzime per honorare MIe honorare shpronesim urdh nr1040 dt.27.1.20, nr1096 dt.28.1.20, nr1102 dt28.1.20, urdh nr 694 dt.17.10.19, urdh nr 673 dt.11.10.18, nr28 dt.16.1.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,000 2020-02-11 2020-02-13 8210060012020 Shpenzime per honorare MIE, honorare kom auditi urdh nr 24/1 dt.24.1.2020, urdh nr 450 dt16.5.18, listepagesa dt10.2.2020, vkm 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 159,500 2020-02-10 2020-02-13 7710060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 155 dt.8.1.20, up nr 2 dt.08.1.20, ftes ofert dt.8.1.20, njoft fit dt.8.1.20, fat nr 32 (82197982 dt.8.1.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2020-02-11 2020-02-13 8410060012020 Shpenzime per honorare MIE, honorare kom auditi urdh nr 24/1 dt.24.1.2020, urdh nr 450 dt16.5.18, listepagesa dt10.2.2020, vkm 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENGJĖLLUSHE IBRAHIMI Tirane 393,700 2020-02-07 2020-02-13 7210060012020 Sherbime te tjera Mie shpenzime perkthimi urdher nr 10360 dt 5/122019 kontrate 10360/1 dt 5/12/2019 fat nr 6(13425457)17/12/2019 procesverbal 17/12/2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 43,500 2020-02-11 2020-02-13 8610060012020 Shpenzime per honorare MIe honorare shpronesim urdh nr1040 dt.27.1.20, nr1096 dt.28.1.20, nr1102 dt28.1.20, urdh nr 694 dt.17.10.19, urdh nr 673 dt.11.10.18, nr28 dt.16.1.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 397,040 2020-02-11 2020-02-13 7910060012020 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi shtator 2019, urdh nr 1547 dt.10.2.2020, listepagesa dt 10.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 268,228 2020-02-11 2020-02-13 9010060012020 Elektricitet MIE, paguar energji elektirke fat dhjetor 19, nrs 332263026 dt.31.12.19, kontrata nr. A107838 kod klienti TR2A110031107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 514,180 2020-02-11 2020-02-13 9110060012020 Elektricitet MIE, paguar energji elektirke fat dhjetor 19, nrs 332273963 dt.31.12.19, kontrata nr. A289243 kod klienti TR2A080001289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERGYS BEZHANI Tirane 208,403 2020-02-10 2020-02-13 7310060012020 Sherbime te tjera MIE shpenzime perkthimi urdher 10620 dt 17/2/2019 kontrate 10620/1 dt 17/12/2019 fat 448(83939148) dt 6.1.2020 procesverbal
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 258,540 2020-02-10 2020-02-13 7610060012020 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 54 dt.6.1.20, up nr 1 dt.08.1.20, ftes ofert dt.8.1.20, njoft fit dt.8.1.20, fat nr 1197 (84161881 dt.8.1.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 179,410 2020-02-11 2020-02-13 8010060012020 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi shtator 2019, urdh nr 1547 dt.10.2.2020, listepagesa dt 10.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2020-02-11 2020-02-13 8310060012020 Shpenzime per honorare MIE, honorare kom auditi urdh nr 24/1 dt.24.1.2020, urdh nr 450 dt16.5.18, listepagesa dt10.2.2020, vkm 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 52,200 2020-02-11 2020-02-13 8510060012020 Shpenzime per honorare MIe honorare shpronesim urdh nr1040 dt.27.1.20, nr1096 dt.28.1.20, nr1102 dt28.1.20, urdh nr 694 dt.17.10.19, urdh nr 673 dt.11.10.18, nr28 dt.16.1.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENGJĖLLUSHE IBRAHIMI Tirane 13,000 2020-02-07 2020-02-13 7110060012020 Sherbime te tjera MIE shpenzime perkthimi urdher nr 9947 dt 18.11.2019 kontrate 9947/1 dt 25/11/2019 fat nr b5 dt (13425456)20/11/2019 procesverbal 20/11/2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,535,380 2020-02-07 2020-02-13 7010060012020 Te tjera transferta tek individet SHPENZIME VARRIME URDHER NR 1445 DT 6.2.2020 LISTPAGESE BASHKELIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 160,000,000 2020-02-11 2020-02-13 8910060012020 Te tjera transferime korrente MIE transferim per institutin e ndetimit ne zbatim te vkm 10 dt 10.1.2020 per shpenzimet e inspektimit te demeve te termetit shkresa 646/3 dt 6.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,100 2020-02-11 2020-02-13 8710060012020 Shpenzime per honorare MIe honorare shpronesim urdh nr1040 dt.27.1.20, nr1096 dt.28.1.20, nr1102 dt28.1.20, urdh nr 694 dt.17.10.19, urdh nr 673 dt.11.10.18, nr28 dt.16.1.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2020-02-06 2020-02-10 6510060012020 Udhetim i brendshem MIE PAGESE DIETA BRENDA VENDIT URDHER 1386 DT 5.2.2020 LISTEPAGESE BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 37,960 2020-02-06 2020-02-10 6410060012020 Udhetim i brendshem MIE PAGESE DIETA BRENDA VENDIT URDHER 1386 DT 5.2.2020 LISTEPAGESE BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 26,880 2020-02-06 2020-02-10 6610060012020 Udhetim i brendshem MIE PAGESE DIETA BRENDA VENDIT URDHER 1386 DT 5.2.2020 LISTEPAGESE BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2020-02-06 2020-02-10 6910060012020 Te tjera transferta tek individet MIE PAGESE KOMPESIM KARBURANTI VKM 169 DT 15.10.2009 LISTPAGESA BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,500 2020-02-06 2020-02-10 6310060012020 Udhetim i brendshem MIE PAGESE DIETA BRENDA VENDIT URDHER 1386 DT 5.2.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2020-02-06 2020-02-10 6710060012020 Te tjera transferta tek individet MIE PAGESE KOMPESIM KARBURANTI VKM 169 DT 15.10.2009 LISTPAGESA BASHKALIDHUR
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave