Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) All All 13,694,272.00 66 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) FRAN DEDNDREAJ Tirane 4,500 2014-12-30 2014-12-31 9321011622014 Kancelari Shtepia Perbashket lik blerje mat pv 4 dt 29.12.14 fat 21 dt 29.12.14 sr 5717099
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) "SHPRESA" SHPK Tirane 265,680 2014-12-26 2014-12-29 9021011622014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDR SOC SHTEP E PERBASHKE USHQIME KONT NE AVZHD 94 DT 12.09.14 FAT 646 s 18250394 DT 24.12.14
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) KORCARI Tirane 746,520 2014-12-26 2014-12-29 8121011622014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Shtepia Perbashket lik PAJISJE HIDROSANTRAE UP 18.10.13 P[V 09.12.13 KO 153 DT 27.12.13 FAT 01927030 DT 08.01.14 FH 19.11.2013
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) FRAN DEDNDREAJ Tirane 18,800 2014-12-27 2014-12-29 8921011622014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2101162 Shtepia Perbashket PAJISJE DIZIFEKTIM UP 18.12.2014 FTESE OFERTE 19.12.2014 FAT 9 DT 22.12.14 SR 5717091FH 22.12.2014
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) ANDI BAHOLLI Tirane 9,900 2014-12-19 2014-12-23 88210111622014 Kancelari Shtepia Perbashket lik KANCELERI UP 116 DT 16.12.14 PV 17.12.14 FAT 6446215 DT 18.12.14
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,720 2014-12-19 2014-12-23 86210111622014 Uje Shtepia Perbashket lik UJE FAT 1410-373394-1-1 DT 26.11.14
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) GENTARI Tirane 45,000 2014-12-19 2014-12-23 8521011622014 Kancelari 2101162 Shtepia Perbashket BLERJE BOJE PRINTERI UP 01.12.2014 FAT 18828444 DT 15.12.2014 PV 02.12.2014
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 54,000 2014-12-19 2014-12-23 8421011622014 Kancelari 2101162 Shtepia Perbashket BLERJE KANCELERI UP 04.12.14 FAT 19203252 DT 15.12.14 FTESE OFERTE 04.12.2014
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 9,938 2014-12-19 2014-12-23 8721011622014 Elektricitet 2101162 Shtepia Perbashket ENERGJI KONT TR1F040039630573 DT 29.11.2014 FAT 618639639
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) "SHPRESA" SHPK Tirane 265,680 2014-12-12 2014-12-15 8021011622014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDR SOC SHTEP E PERBASHKE USHQIME KONT NE AVZHD 94 DT 12.09.14 FAT 1820355 DT 01.12.14
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) BANKA CREDINS Tirane 548,361 2014-12-01 2014-12-02 7921011622014 Paga baze QEDNRA SOC SHTEPIA E PERBASHKET PAGA NENTOR 2014 PLAN 16 FAKJT 16
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 4,620 2014-11-17 2014-11-20 7421011622014 Uje 2101162 Shtepia Perbashket lik UJE FAYT 73394-1-1 DT 23.10.14
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) "SHPRESA" SHPK Tirane 339,480 2014-11-17 2014-11-17 7521011622014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101162 Shtepia Perbashket lik USHQIME FAT 18250306 DT 01.11.2014
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 7,011 2014-11-17 2014-11-17 7521011622014 Elektricitet 2101162 Shtepia Perbashket lik ENERGJI TETOR 2014 FAT 617595908 DT 02.11.14 KONT F1630573
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) EDMOND BEKTESHI Tirane 8,400 2014-11-04 2014-11-05 6921011622014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia Perbashket lik RREGULLIM EHIDRAULIKE PV EMERGJENC E17.10.14 FAT 1 DT 17.10.14 SR 7642551
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) BANKA CREDINS Tirane 577,553 2014-11-03 2014-11-04 7321011622014 Shtese page per vjetersi ne pune Shtepia Perbashket lik paga tetor 2014 plan 16 fakt 16 listepgesa tetor 2014
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 6,176 2014-11-03 2014-11-03 7221011622014 Elektricitet 2101162 Shtepia Perbashket lik kont 39630573energji shtator 2014 fat 616227845 dt 30.08.2014
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,920 2014-10-14 2014-10-15 68210111622014 Uje Shtepia Perbashket uje fat 1409373394-1-1 dt 24.09.14
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) "SHPRESA" SHPK Tirane 73,800 2014-10-14 2014-10-15 6721011622014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia Perbashket likushqime ,kont ne vazhd 27840 fat 16417592 dt 01.10.14
  Qendra Shtepia e Perbashket (3535) ALI VESELI Tirane 68,300 2014-10-13 2014-10-14 6621011622014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim qendra soc shtepia e perbashket materiale pastrim up 14.09.14 fat 000261 dt 22.09.14 fh 9 dt 22.09.14 njof fit 10.10.14